Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de oct-nov-dec 2003 (40)


Oana_B

Recommended Posts

Aaaa si inca ceva, ca tot am acum timp, spunea super mami de faza aia cu acea mamica care si-a lasat bebelusul sa plinga in masina. A fost acum ceva timp un reportaj aici, care m-a enervat rau de tot. Au pus o papusa de jurai ca e bb adevarat intr-un scaun de masina, in masina cu geamurile inchise si caldura mare afara, o zi de vara. Si au pus si un casetofon cu un plinset sfisietor de copil, de se auzea afara fara probleme. Trecatorii ce faceau..? se uitau asa unii indiferenti , altii mai afectati dar nimeni nu a pus mina sa incerce sa deschida masina sau sa cheme politia. Iar apoi tot pe aceeasi caldura si cu geamurile inchise un catel care latra acolo. Ei bine de data asta aproape toti cei care treceau luau atitudine, incercau sa deschida masina, opreau alti trecatori, se uitau dupa politisti, in sfirsit se agitau. Va dati si voi seama ce fel de oameni sunt! Eu una m-am isterizat! Si adevarul e ca atunci cind merg la plimbare cu catelul si copilul in carut, o groaza de oameni zimbesc si dragalesc ciinele, vai ce dulce, vai ce frumusel, vai vai vai dar nu stiu daca mi s-a intimplat de max 10 ori sa zice cineva ceva de bb. Sunt mari iubitori de ciini nemtii astia, dar ce fel de sentimente au fata de copii?!?! Gata va las, am scris azi de v-am plictisit! Vikinga& Aldo(15noi2003) http://community.webshots.com/user/vikinga109
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Laura[s][s][s][s][s]pentru Alexander,sa creasca mare si cuminte,sa aibe parte de tot ce e mai bun in viatza,multa sanatate si sa va bucuratzi de el. Paula,bine ai venit[flo] Ileana,Inr-o perioada si Vladutz ma teroriza cu adormitul,dar in timp si-a revenit.Acum se trezeste la 7:00-7:30 se culca la 11:00-11:30 pana la 14:00,iar nani de noapte la 20:30-21:00,in scimb se trezeste des pt. tzitzi pana in 12 noaptea apoi doar de 2 ori.Astept vremuri mai bune. [pegeam]Bradul si eu voi fi nevoita sa il suspend undeva.Voi lua un puiet mic si des cum am avut intr-un an cand aveam pisic si nu stiam cum va reactiona Dadea tarcoale,cum presupun ca va face si Vladutz.Sper sa aduca asa ceva. Intradevar a-ti fost f. harnice la scris. Pupici la pici si mamici[pup][pup] VERA si VLADUTZ(11 luni) http://community.webshots.com/user/vgv_vera
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Off.Ven,chiar ca au venit toate odata pe capul vostru!!! Am si eu o intrbare:cum de i-ai facut toate analizele?Ti se parea ceva?sau asa de rutina?Sper sa scapati repede de tot ca si eu ma chinui cu Vladutz cu "e.coli" lui,m-ai am 5 zile de antibiotic,noroc ca a inceput sa ii placa,dar tot cu multe "lucruri" pe langa el ca sa fie distras.Referitor la serbarea de 1 anisor pe care o avem duminica viit.o sa pun si eu baloane,dar ce ma fac ca la turta verisoarei le-a cerut pe toate de pe sus. VERA si VLADUTZ(11 luni) http://community.webshots.com/user/vgv_vera
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hi, hi Vikinga, ce-ti e si cu fetele tale. Tre sa fii cu ochii pe ele ca pe butelie. [:D] Bine ca ai gasit utilitatea tarcului, numa' bun de pus bradul in el. Sa-l pun si io in tarc??? [:D] Noi avem din ala clasic, gen patutz de voiaj. Am sa incerc, nu radeti. [:D] Multumesc de raspunsuri. Pana acum vreo saptamana nu aveam probleme cu adormitul lui Luca. Peste zi doarme de 2 ori si imi trebuiau maxim 10 minute sa-l adorm, il tineam in brate, pe perna lui favorita, ii dadeam un bibe de ceai si-l leganam f usor. Si seara adormea pana termina bibele de lapte. dar acum e teroare. Urla de ne capiaza seara, nu mai vrea nici laptele, nici ceai, tipa, se stramba, v-am zis. Ziua parca cedeaza mai usor, cam in 20 de minute. Nu ma deranjeaza f tare ca-l adorm in brate, imi place sa-l simt langa mine si ma topesc toata cand ma uit la fata aia de ingerash imediat ce adoarme. Sper sa fie doar o faza si sa-i treaca. Dar cum fac cu jucatul in timpul mesei??? [s] pentru Alex si [pup] pt primul anisor si pentru Codrin. Paula, bine ai venit! Povesteste-ne mai mult despre voi. Vezi ca s-a mai discutat problema cadoului pt pui. Luca iar a dormit binisor azi nopate, cu toate ca s-a trezit de 2 ori. dar am obs ca ieri, spre deosebire de zilele trecute a fost mai agitat si a balit iar infiorator. Sigur se sparge gingia de tot la caninii de sus. si mai nou e deranjat la stomac. am inceput cu morcovi fierti si mucilagiu de orez. Nu mai zic de ceaiul de menta pe care il bea de 3 zile si nu are nici un efect. Ileana si Luca (2 octombrie 2003) http://community.webshots.com/user/adamestii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am mai apucat sa scriu de mult pe aici, vad ca ati fost tare harnicutze. Tudor al meu o noapte nu se trezeste deloc pana la 6-7, o noapte e agitat. Azi-noapte cred ca la 4 am adormit. Nu pot sa dorm nici daca il simt ca se foieste in patut. Cred ca maselutzele sunt de vina. Sunt fericita ca a inceput sa bea lapticul! stiti cum il bea? Nici nu pot sa-i iau canitza de la gura pana nu termina. Laura, la muti ani lui Alexander! www.stoc-studio.ro/tudor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor nu stiu cum merge netu' pe la voi.dar la mine...lasa de dorit de la un timp.Asta e. Cum acum scriu pe notepad,nu stiu despre ce a-ti postat voi,asa ca o sa va povestesc despre noi:lui Vladutz i-am "vindecat" popoul cu bephanten(a facut minuni).Dr. pana acum imi dadea Panderm,dar citind despre B. i-am cerut si eu.A doua zi nu m-ai avea nimic.S-a reglat si kk,acum face normal.Oare dupa 10 zile de antibiotic o m-ai iesi la copro. e.coli?Am remarcat ca de cand ia antib. mananca mai bine!!!Sa fie de la el? As vrea sa ii iau si eu calutz sau altceva,balansoar,dar imi este teama sa nu se plictiseasca repede de el.La voi(care avetzi) cat a durat?Fetiza suro rii mele a primit la turta,tricicleta.A incalecat-o si Vladutz,dar asa e cand e altcuiva,ii placu'. Apropo.La bb vostri le-a prins vaccinul BCG facut la nastere?Ca lui Vladutz nu i-a prins.Mi-am dat seama ca nu ii ramasese nici un semn pe mana(umar) Dr. a confirmat si la 10 luni i l-am facut iar.Ce a m-ai plans!Imi este groaza de vaccinul de 1 an pe care il face pe 24 nov. Copilasii vostrii cum reactioneaza la vaccin:Tzipa,plang,fac temperatura? Vladutz la toate vacc. a facut temp.,de plans a plans doar la 10 luni, la 2-4-6 luni doar a tzipat putzin. Ma opresc,ca altfel trecem la pag 41. Pupici. VERA si VLADUTZ(11 luni) http://community.webshots.com/user/vgv_vera
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI ALEXANDER STEPHAN!!! [flo] adameasco, si tudor adoarme mai greu in perioada asta. la noi in medie adormitul dureaza cam 10-15 minute, dar are tot felul de perioade, cand adoarme cum il pun in patut, cand tre' sa stau cate o juma de ora sa ma uit cum da tarcoale patutului... cat despre jucatul in timpul mancarii, cred ca acum e mai greu de dezvatat, ca deja e marisor. cu timpul o sa treaca si asta. [:D] si noi ne jucam in timpul meselor da' nu chiar asa... vera, la vaccin tudor s-a comportat bine, nu a facut scandal mare, a facut febra, dar nu foarte mare...dar am inteles ca asta de un an e mai nasol...si eu ma gandesc cu groaza la el... gabitza, tudor al tau bea din canita deja??? cum l-ai invatat? vikinga, mi s-a parut revoltatoare chestia pe care-ai povestit-o cu bb si cainele. si eu iubesc animalele dar...doamne fereste... despre fete, am ramas si eu uimita de ce ti-au putut propune. cred ca au copt-o mult timp...si cred ca au fost tare dezamagite ca nu le-ai lasat sa petreaca o noapte de vis (in trei, sunt si perverse!!!) la tine acasa! [:D] venera, sa ne mai spui ce si cum e cu analizele lui markus. cred ca ar trebui sa-i fac si eu analize lui tudor, cine stie ce mai virusi si streptococi si viermisori mai gasim si noi... tu unde ai facut exudatele? noi le-am facut pe 1 decembrie. va pupam pe toti si va dorim un we placut in continuare! Andreea & Tudor (9 dec. 2003) [url="http://community.webshots.com/user/mara03100"]daca doriti sa ne (re)vedeti :)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI ALEXANDER STEPHAN!!![s][s][s]. Laura felicitari pt prima aniversare a baiatului! Petrecer frumoasa! Mara[cool] faza cu fetitele perverse[:D], m-ai facut sa rid[:-)))], dar risul mi se duce in [drac] Ileana pai de ce nu incerci vreo 3 zile sa-l culci numai o data pe zi, poate atit are nevoie. Imi aduc aminte ca a avut o perioada asa mai aiurea Aldo cin a trecut de la progrmaul cu dormitul de 2 ori pe zi la cel de acum. Tot asa adormea grei si se foia. Si da la mincare si al meu tre sa se joace cu linguritele lui in borcanel, in cenite, imi da si mie, ehei e o miscare pe capul nostru dar asta e[:D]. Am noroc ca macar seara la laptic e cuminte. Gat am zis ca azi nu mai scriu, dar nu am rezistat[:D] Vikinga& Aldo(15noi2003) http://community.webshots.com/user/vikinga109
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))][:-)))][:-)))] Bey, voi sunteyi de belea cu Lolitele voastre nemtoaice! Si sa mai zica cineva ca nemtoaicele nu-s "arzoaice" (pt. traducere consultati un dictionar de regionalisme [;)]) Ileana, eu n-am sfaturi, ca ziua adoarme leganat in carucior (cca 5 min.) iar seara in brate la mine, jucandu-se ( a se citi tragand) cu parul meu........nu mult, tot vreo 10 min. Cred ca e ceva trecator la voi. Andreea, ne-am facut exudat la Optimus si la Sanepid. Luni sau marti mergem la Biolab pt. analiza de giardia din sange. Vera, noi tocmai ne-am mutat la alta dr. de fam. Asa ca s-a gandit sa vada cam cum sta copilul, ca de aratat arat bine, v-am zis, dar uite ca nu-i chiar asa roz totul...........Si ne-a dat trimitere, deci le-am facut gratuit. Ca daca le faceam pe bani costau vreo 700.000 lei! [bang] Iar la Sanepid lucreaza socrul meu, asa ca iar n-am platit copro si exudatul. Va las, ca ma striga baietii mei! [olala] Venera, mama lui Markus (10 dec.2003) [url="http://community.webshots.com/user/rothgross"][bibe][/url] si[url="http://community.webshots.com/user/rothgross2"][copil][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...