Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum stati cu rutina


Recommended Posts

  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Rutina se instaleaza dupa cativa ani, dispare comunicarea si te intrebi ce cauti langa omul respectiv. Eu incerc sa iesim in oras, la un teatru, la o petrecere si ne amintim de vremurile frumoase. De multe ori ma lovesc de comoditatea lui si atunci ies cu copiii. Solutii exista, depinde doar de lenea partenerului.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

barbatul e un animalut destul de domestic; el e lipsit de creativitate ( unii nu), dar ascultator. Trebuie numai sa stii cand si cum sa il modelezi. Daca si noi respectam barbatilor micile placeri ( chiar daca fotbalul si berea ne scot din minti)....rabdarea si intelegerea noastra sunt rasplatite.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce este cu frica asta maladiva de rutina!!! Parca ar fii cel mai oribil lucru in care am putea cadea. Eu cred ca poate fii un lucru bun (din care iesi din cand in cand). De exemplu pt bebelusi este extrem de importanta, ii securizeaza si ii linisteste. De ce pt noi trebuie sa fie inamicu numarul unu? Cred sincer ca este epuizant sa te lupti zilnic sa scapi de rutina si poate deveni si asta un fel de rutina. In concluzie, daca nu ne streseaza ideea de a avea o rutina putem trai f bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sunt de acord cu didita. rutina nu tebuie privita ca cel mai urat cosmar al unei casnicii. noi suntem oficial impreuna de 7 ani, casatoriti de 5 si prieteni ff buni de...12 ani. practic in toti acesti ani am impartit tot si nu mi s-a parut nimik rau in a avea o rutina placuta:rutina noastra, rutina noastra si a copilului, introducem in aceats rutina doar lucrurile care ne plac si care repetitive nu ne plictisesc. daca exista comunicare dupa parerea mea rutina iti poate face viata frumoasa.ea nu trebuie confundata cu plictiseala ci cu rutinarea lucrurilor frumoase, gen sa mancam seara toti 3 in jurul mesei, sa ne uitam la cate un film imbratisati, sa ne balacim cu pitica in baie sa radem mult si sa ne bucuram de ce avem va pupa cristiana si gagalicea Theodora Alexia(1 anisor si cinci luni) http://photos.yahoo.com/thea_alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

a!si inca ceva!eu nu-s de acord ca iubirea trebuie sa dispara dupa cativa ani, de ce sa se intample asta?de noi depinde sa o pastram vie. poate ca pasiunea aceea a tineretii cand tremurai sa fii atinsa si sarutata, cand faceai dragoste cu frica sa nu fii prinsa , poate ca acea pasiune nu mai e la fel, dar e omuneste si daca lasa locul prieteniei si respectului totul e super cristiana si gagalicea Theodora Alexia(1 anisor si cinci luni) http://photos.yahoo.com/thea_alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce sa zic.Nu cred ca e rutina sau ca dragostea dispare, eu zic ca dispare acel fior, de fapt dispare senzatia de nou, cand totul e palpitant.Ramane in schimb dragostea doar ca e un altfel de dragoste, e de fapt un sentiment mult mai profund, dar pe care nu il simti decat atunci cand esti pe cale sa traiesti fara el.Intradevar dupa ce apar copii, ai cam aceleasi activitati : serviciu, acasa, joc cu copilul si somn, noroc cu sfarsitul de saptamana care ne mai scoate din tipar.Eu cred ca dupa aproape 5 ani imi iubesc sotul mult mai mult decat la inceput, doar ca cateodata mi-e dor de primele momente petrecute impreuna cand inca nu ii descoperisem defectele, cand totul era frumos, fara griji, fara probleme, fiecare statea la mama, nu trebuia sa avem grija zilei de maine, ca ramanem fara bani etc.In plus acum exista deja copilul care este pe primul loc in viata noastra, deci prioritatile sunt altele.Oricum ce fac sa mai uit ca suntem asa obisnuiti unul cu altul? de ex ma prefac de multe ori ca abia acum ne-am cunoscut si merge de minune. Rely si Richi http://pg.photos.yahoo.com/ph/aureliapopoviciu/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...