Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi de iunie - iulie 2003 (35)


madishor

Recommended Posts

Hop si eu, ca de cateva zile nu mai am timp nici sa respir la birou. Andra si Bychi - sar'mana de informatii despre carut, ca vreau sa-i iau Mariucai de Mos Nicolae si, cum eu n-am timp de colindat magazine (desi tare mi-as mai dori o partida de cumparaturi linistita, fara sa alerg dupa copil prin tot magazinul, s-o culeg din rafturi si sa ma chinui sa-i iau din mana etichetele cu preturi pe care le smulge... am deviat), am apelat la voi [flo], sa merg la sigur. Eu mai am o mare dilema : unde o sa pun eu bradul, ca in sufragerie, ca pana acum si fara gard de protectie, e exclus? Voi cum aveti de gand sa-l salvati de ai vostri nazdravani, ca eu sint convinsa ca la noi mai mult de o seara (cu ceva noroc) n-ar rezista intreg, ca de-aia am scos si toate minerele de la usile de jos ale bibliotecii, ca la cit le deschidea/inchidea Mariuca, cedau in max. 3 zile. Cornelia - zi-ne si noua ce-ai facut de fapt, nu ne mai perpeli! Off-topic, da' profit si eu de ocazie. GIO - de care sterilet ai, cumva MIRENA, ca tare m-ar bate gindul si pe mine, dar nu stiu cum e cu reactiile adverse. Daca nu vrei sa dezbatem aici, da-mi te rog raspuns pe PM cu multumiri anticipate. V-am pupat. Madi si Mariuca (28.07.2003) http://community.webshots.com/user/ianina2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[:0]Cornelia, m-ai lasat masca!!!sa ne povestesti! Despre sterilet, da e Mirena, am mai povestit, am avut ~ 6 luni sangerari neregulate, acum s-a mai reglat treaba, nu mai am deloc[:D]! Cica asa se intampla la 30% din cazuri. Citeste pe net ca gasesti o gramada, mai ales pe forumurile din afara. Marea majoritate spun ca sunt multumite de el. Elena,testul nu stiu de care era, il primisem gratis de la bebelusultau ca luasem ceva de acolo..dar clear b;ue a iesit negativ si asta e cel mai bun. Andra, acum gandind la rece, normal ca-l las, la cat a costat...ma duc pt sufletelul meu mai des la eco sa vad ca e la locul lui si ..cam atat. Ghetute eu am vazut super misto la o'neil la Romana, genul acela de ski, cu multa blana si din piele, dar erau cam scumpe. oricum, decat de la Crido, eu as lua de acolo, ca preturile sunt cam la fel. Fi-mea e racita, dar am luat rapida oscilo si sper sa-i treaca.. Va pupam, Gio si Taisia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gio cat erau ghetutele de la O'Neill? Peste 1 mil? Madic noi cred ca luam brad micut si il punem pe o masuta dintr-un colt (masuta noastra de cafea care e surghiunita momentan din cauza colturilor), ca acolo nu ajunge asa usor. Bychi ce i-ati luat finutului pana la urma? Apropo de sterilet, voua v-a recomandat medicul? Eu stiam ca in general daca planuiesti si a doua sarcina, e bine sa nu pui sterilet intre ele - dar nu stiu de ce...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,[hia] Ne primiti si pe noi? BB Razvan Petru nascut pe 19 iulie 2003. Trebuie sa marturisesc ca eu va urmaresc demult, chiar de cand eram toate insarcinate si sunt la curent cu toate noutatile [:)], doar ca de-abia acum mi-am facut curaj sa ma "bag" ca sa zic asa in clubul vostru. Sper sa ma tin de treaba si sa particip activ la dezbateri[grup] Hai sa va zic cateva cuvinte despre noi: Razvan s-a nascut la spit. Giulesti cu 4 kile 500[:0]si 55 cm. Cam marisor si daca nu se grabea doctorita sa-mi provoace nasterea, el mai avea de gand sa stea in burta mult si bine. Chestia e ca la ecografia care am facut-o in ziua nasterii aparea de 3.500 asa ca s-au mirat toti pe acolo. Dar aveam o burtaaaa, mama, mama. L-am alaptat pana la 1 an si acum papa voios cam de toate. Avem doar 6 dinti, 4 sus si 2 jos si nici o speranta sa iasa prea curand vreun altul. Eu am inceput serviciul cand el avea 9 luni, suntem la a 2-a bona dar deocamdata multumiti, face bona niste mancaruri [pofta] si are mare grija de el. Razvan rade mereu cand o vede, deci asta e semn bun,zic eu, vrea la ea in brate chiar daca suntem eu si tati prin zona. Deocamdata e bine. Mai greut cu vorbitul. Nu prea zice mai nimic, nu mai stiu care din fete se plangea tot la capitolul asta. Eu ce sa zic daca pana de curand zicea ma-ma, ta-ta, pa-pa, ba-ba (care inseamna catel, baie, papa) acum nici macar atat nu mai zice, dar in schimb tipa de mama focului. A, si e f. pasionat de reclame Tv, se intrerupe din orice si ramane blocat in fata Tv. A inceput sa mearga pe la 9 luni, la 10 luni mergea singurel, dar o sa incerc sa pun cateva poze, cat de curand, sa ne cunoastem mai bine[:)] Deocamdata atat, keep in touch. Magda (2) si bb Razvan (19.07.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici, M-am plimbat zilele astea de mi-am scos parleala. Kehleyr, e tare fain la targul de carte dar... sa nu te duci cu bani. Sunt o groaza de carti faine, reduceri de 30% chiar 50% la unele edituri; tot felul de personalitati; l-am vazut si auzit pe Patapievici (idolul meu) la standul Humanitas. M-am plimbat vreo 5 ore prin targ si pt. ca nu am rezistat tentatiei si reducerilor am cheltuit o gramada. Noroc ca exista bancomate prin zona ca eu aveam buget restrans la mine. Cadourile de mos Nicolae sunt asigurate pt. toata familia. Reduceri faine la cartile pt. copii; sper sa se bucure Tibi de ele (eu eram maniaca cu cartile in copilarie). Distractie faina la Nightwish; fratele meu merge la concert. Madishor, cizmulitele imblanite sunt 650 (si merg de iarna) iar cele fara sunt 550. Inca nu i-am luat ca nu aveau numarul lui din cele verzi; trebuie sa mai primeasca, numai sa fiu pe faza. Cizmulitele de la O’neil, mi-au placut tare mult si sunt mai faine decat la Crido (la andy Kids in Obor au modele mult mai faine si mai ieftine putin decat la Crido, cel putin asa m-i s-a parut). Ma tenteaza sa-i iau asa ceva pt. ca vrem sa mergem la schi si prin multa zapada cu Tibi. Mai testez piata pana sa ma decid. Madic, ne gandeam sa punem bradul in balcon (daca reusim sa-l mai finisam pana atunci) daca nu in sufragerie, intr-un colt.Sper sa nu-l distruga. M-am gandit sa luam un brad artificial. De Craciun, i-am luat lui Tibi un trenulet din lemn, cu sine care se imbina ca un puzzle, cu braduti, casute, omuleti tot din lemn, tare fain. De abia astept sa-l vada si sa ma joc cu el [:D]. E destul de rezistent si va face fata “solicitarilor” copilului. Am mai luat o groaza de ornamente de Craciun; anul asta vom face Craciunul la noi nu mai mergem la bv. si ne vom aduna cu totii… Crisa, sa petreceti clipe cat mai minunate si mai placute in honney moon. Cornelia si Marox, pupici la bebicii mici, mici. Bine ai venit Magdone! Acum ma apuc sa fac bagajele ca maine dimineata plecam. Pupici. Bychi si Tiberiu (28 iulie 2003) [url="http://community.webshots.com/user/tibicu"][hia] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit Magdaone! Sper sa va placa in clubul nostru. Azi i-am luat lui Alex cizmulite imblanite de la Andy kids din Bucur. Am dat 990.000 pe ele , dar imi plac tare mult. Am avut si ghetute de acolo si s-a impacat f bine cu ele. Am fost afara de 2 ori cu el, dar dupa amiaza a inceput un vant asa de rece! E nasol cand e si frig si vant. E greu si cu hainele astea groase. Macar sa inceapa sa ninga, sa avem zapada de sarbatori. Trebuie sa ne luam si sanie. Are cineva vreun pont de o sanie buna pt ei? Si prin Carrfour am vazut, dar nu m-am uitat prea bine ca ma grabeam. I-am luat lui tati costum de Mos Craciun si sper sa nu se sperie Alex cand l-o vedea. Si pentru mine o caciula de craciunita cu codite albe. Si daca tot l-am luat o sa trimit pe cineva imbracat in el la parintii si fratii mei, sa le dea cadouri, dar sa nu spuna de la cine sunt; de fapt sunt de la Mos Craciun, nu? [pegeam] Ma gandeam sa-i iau lui Alex un traseu de masini. Ma mai gandesc. Gio: as avea nevoie pt o prietena de mai multe detalii despre dr unde ati fost voi pt piciorute, pt control, tratament, masaj....tot, pliiiiiiiiz! Magda si bb Alex puisor http://community.webshots.com/user/edyalex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu tot dau tarcoale ghetelor de la O'neil de asta toamna...cand aveau mai muuulte modele si mai ieftine...erau 700.000..acum le-au scumpit. Ghetele nu sunt O'neil..sunt O'lang..dar arata bine. La Crido n-au adus marfa d eiarna..ce au este de anul trecut.
quote:
Ne primiti si pe noi? BB Razvan Petru nascut pe 19 iulie 2003. Trebuie sa marturisesc ca eu va urmaresc demult, chiar de cand eram toate insarcinate si sunt la curent cu toate noutatile
..Moamaaaa, da' cum ai rabdat atat sa ne spionezi din umbra..bine ca ti-ai facut curaj si bine ai venit! Cornelia, neaparat luni la prima ora te prezinti cu noutati.[;)] Bychi...distractie placuta la botez.....sa ne spui cum fost....ce vrednica ai fost la cumparaturi pentru sarbatori.Sper ca ajung si eu la targul de carte..poate maine..mai merge cineva? Madic, si eu am aceasi problema cu bradul....inca ma gandesc la o solutie. Elena, bai da' stiu ca partea profesionala a noastra sta sub aceeasi stea...[;)]..dupa ce ne-am trezit amandoua cu promisiuni amanate si cam in aceeasi perioada ..acum vad ca tie ti-a aparut un proiect tentant..si mie la fel...da' eu nu stiu daca imi va iesi sigur....daca da...inseamna ca voi compensa material tot anul asta in care am stat acasa...[;)]tine-mi pumnii.[bis] In seara asta plecam si noi la cumparaturi... Carmen si bb Maya Alexia http://www.community.webshots.com/user/carmenmaya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Elena, bai da' stiu ca partea profesionala a noastra sta sub aceeasi stea.....dupa ce ne-am trezit amandoua cu promisiuni amanate si cam in aceeasi perioada ..acum vad ca tie ti-a aparut un proiect tentant..si mie la fel...da' eu nu stiu daca imi va iesi sigur....daca da...inseamna ca voi compensa material tot anul asta in care am stat acasa...tine-mi pumnii
Bai frate, zise Bibi invidioasa, da cum faceti domne` ca eu ma agit ca un ....intr-o caldare si tot in rahat sunt[bang][bang][bang] si zau ca sunt fata cuminte si muncitoare. Bibi si [copil]David (08.07.2003) http://community.webshots.com/user/bgoran
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...