Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi de iunie - iulie 2003 (35)


madishor

Recommended Posts

saluti fetele, ce de mai discutii pe aici... BYCHI,distractie placuta! MAGDONE,bine ai venit,asteptam poze! Azi sint super fericita,dupa cum ati povestit voi ca le taiatzi unghile normal(deci nu la somn,cum faceam noi),azi am incercat si eu si a fost super linistita si se uita ce fac...eu ziceam tzac tzac si gata... Inca o bucurie a fost azi la somnu de la amiaza cind i-am dat sticla de apa ,suzeta,un pupic si i-am zis nani si am iesit! In 3 min. dormea dusa(m-am scapat de statul linga ea pina adoarme-urrrraaaaaa!) Pupice si o seara faina! Adyna si Selina bambina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
liniste ... hm cam tarziu ce-i drept, dar acum s-a culcat matza mea, care nu mai vrea sa adoarma daca nu sunt langa ea, eu nu altcineva ... Andra abia acum inteleg, da' credeam ca-i problema doar la bebeii mici ... nu stiu cu ce-am gresittt ! fetele ce-ati sarit asa pe bietul baiat [mariaj], Cornelia nu le lua draga in seama ... Elena, Carmen bafta la proiecte !! [quote]Originally posted by bibi Bai frate, zise Bibi invidioasa, da cum faceti domne` ca eu ma agit ca un ....intr-o caldare si tot in rahat sunt[bang][bang][bang] si zau ca sunt fata cuminte si muncitoare. Hai c-ai vrut sa zici in dosare nu in ... pupici nicoleta si teodora
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun venit Magda2 si sa -ti traiasca bebeul, adica stai ca am uitat ca au crescut... copilasul Vad ca va ganditi la Craciun si cadouri si imi creati o nostalgie mare...Dar cum s-a anuntat ca ninge si sper sa fie asa, ca altfel pe aici e un frig de mori, va fi si mai nostalgic. Voi cu ghetele iar eu imi bat capul cu caciulile..., nu le suporta de fel si mereu si le scoate; am promis ca-l scot in fundul gol afara asa de 3-5 minute ca sa invete ce inseamna frig. cred ca ma alatur lui Bibi si intru iar la regim de Helmiflores (apropos cum reusesti sa-i dai?) caci iar nu mananca. Azi a papat doar o felie de paine prajita cu unt si dulceata... si asta TOATA ZIUA! Cornelia ce face burtica "noastra" ?! [gravi] Fetelor m-am gandit si eu la sterilet dar nu am actionat de teama sa nu ma simt bine, dar probabil ca voi accepta aceasta cale daca si corpul o va suporta. nu am o alta metoda de contraceptie, adica am una dar nu e cu pastile sau altele si apoi asa de rara mai[xinpat] incat nu e bai. hai ca va mai intreb ceva, se pare ca am ajuns la varsta intrebarilor: deci pt cele ce au baieti... preputul copiluli este vreodata rosu spre varf ? si ce insemna decalotare atata timp cat acest preput se trage suficient de bine in jos lasand penisul vizibil... si ultima intrebare: cand se trage preputul spre capat , acesta este prins usor in ambele parti de penis? Mai, puteti sa muriti de ras dar vreau si eu sa stiu [8)][:p] Mihaela si [copil] Flaviu http://community.webshots.com/user/pojogao
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si stefan are preputul rosu spre varf, dar doctoru' ne-a spus ca e bine! noi il mai decalotam din cand in cand dupa baie. intradevar, are aderente, dar nu ma stresez. pana la 3-4 ani cica se decaloteaza de tot. daca nu....om vedea noi!!!! daca nu are alte probleme.... eu zic sa nu-ti faci griji! pupici[pup] gaby si stefan cgaby
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! De azi am mai scapat de tensiuni [:D]. O sa incerc sa fiu scurta, ca tot v-am facut curioase. In ultima perioada am simtit ca ceva nu e in regula cu el. E adevarat ca si eu eram mai tot timpul suparata din cauza bb-ului din burtica si exageram orice gest si orice cuvant. Dar se pare ca intuitia feminina functioneaza si nu erau de vina doar hormonii. Intr-o vizita la el la birou, la calculator am vazut pe ce site-uri a intrat. Nu era nimic premeditat, pur si simplu, cautand ceva pe yahoo am aflat ce pagini se accesasera. Surpriza, un site de matrimoniale! Sa-i aflu nick-ul a fost foarte simplu, pt. ca nu s-a straduit prea mult sa se ascunda. Nu am zis nimic, dar a doua zi m-am inscris si eu si i-am trimis o scrisorica. Aproape doua saptamani nu a avut nici o reactie, pana cand i-am reprosat ca am vazut ca a accesat site-uri de matrimoniale. Pt. ca tot i-am adus aminte, a doua zi dimineata primeam un raspuns pe mail. Am "rezistat" aproape doua saptamani. La inceput mi-a fost foarte greu si scoteam fum pe nas de suparare, nici nu stiu cum reuseam sa il privesc in ochi. Mi-a fost relativ usor sa il fac sa fie interesat de mine si recunosc, l-am manipulat si l-am adus unde vroiam. Pt. ca nu mai rezistam, am fortat un pic lucrurile, asa ca ieri a fost marea intalnire. Nu am putut sa fiu dura, cum imi propusesem, pana la final si la momentul adevarului, ca o descarcare nervoasa, nu ma mai puteam opri din ras. Am ras amandoi cu lacrimi cred ca 10 minute. Mi-a parut tare rau de reactia mea, dar nu am mai rezistat. Ce l-a salvat: a fost un gentleman in scrisori si chiar un pic distant, a evitat sa vorbeasca despre mine, cu toate ca am fost destul de insistenta. Chiar mi-a facut o declaratie de dragoste indirecta. Asta nu inseamna ca nu e vinovat. Partea foarte rea e ca mi-am pierdut increderea si ca nu stiu daca vreodata o sa mai fie la fel. Nu as fi crezut niciodata ca o sa ajung in situatia asta si ca o sa reactionez asa. Eram convinsa ca nu sunt eu genul care sa fie inselata si nu credeam ca pot sa trec peste. Ma felicit totusi ca am ales solutia asta, puteam sa incep cu reprosuri, certuri sau sa nu ii spun nimic si sa imi fie groaza ca cine stie ce romante prin Internet traieste el. Acum cel putin, daca va mai fi tentat sa o faca, se va gandi de doua ori. Cred ca deocamdata l-am lecuit. Relatia noastra o sa continue, dar ma doare sufletul ca s-a ajuns aici. Iar momentul a fost cat se poate de prost. Cand aveam cea mai mare nevoie de liniste si dragoste. A, ieri a incercat, in prima faza sa imi spuna ca si-a dat seama ca sunt eu. In final a zis, ca i s-a parut ca ceva e in neregula, dar ca nu m-ar fi crezut in stare de asa ceva. Primele lui cuvine au fost: Corne, bine ca m-ai scapat de asta. Si inca o parte pozitiva: ieri am luat pranzul impreuna, la Irish Pub (localul meu preferat [bang]). De azi inainte ma concentrez asupra burticii, asupra Mariutei si asupra serviciului (pe care l-am neglijat total in ultimele doua saptamani). Nu cred ca reusesc sa va citesc din urma, dar o sa incerc sa tin pasul cu voi si copilasii, de acum. Va pup Cornelia [gravi] (15 sapt.) si Mariuta (2 iulie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am luat si noi aseara cadourile pt craciun, din metro: pt bogdan, o macara (asa cum ii scrisesem deja, la rugamintea lui) si pt tudor un cub din ala cu diferite piese care intra fiecare in gaurica ei... el e foarte pasionat de asa ceva, cred ca ii va place! gabi si mihaela, eu nu i-am decalotat deloc pe baieti, decat putin la baie ca sa-i pot spala. dr se ocupa de treaba asta, ne-a explicat ca pot aparea fisuri sau rani care se infecteaza rapid acolo, asa ca e bine sa-l lasam doar pe el sa se ocupe de problema (cel putin pana se vor ocupa ceva fetitze, peste vreo 14-15 ani, sper eu...[:D]) bogdan a facut ceva aderente, si pe la 1,5 ani l-a curatat dr, cu un fel de spatula... operatia a fost pe viu si destul de neplacuta, dar necesara; dupa, timp de 2 saptamani, a trebuit sa-l decaloteze tati cum stie el mai bine (ca eu stiu doar in alte scopuri, nu medicale[bis]) si l-am dat cu niste alifie jecolan, sau asa ceva, il ustura tare cand facea pisu cateva zile. dar de atunci n-au mai fost probleme. anamaria, mami lui Bogdan - 04.07.2000 si Tudor - 13.06.2003 poze: http://photos.yahoo.com/mirmirion
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cornelia:imi pare rau ca a trebuit sa trci prin asta, dar ma bucur ca a iesit bine. Cred ca nu exista barbat care sa fie fidel de la un capat la altul al casniciei. Oricum , ai avut mult tact. Copiii vostri cum reactioneaza in preajam altor copii? Alex e asa de iubaret! Mai ales cu cei mai mari ca el.Ieri a fost pe la noi finutza mea cea mai mica si a pupacit-o, se punea cu caputzul pe ea......e tare scump. Magda si bb Alex puisor http://community.webshots.com/user/edyalex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si multumesc de urari. Carmenutza: nici eu nu stiu cum am rezistat, mereu ziceam, astazi nu se poate tre sa ma "bag", dar ma luam cu altceva si uitam. De data asta chiar n-am mai rezistat, mai ales ca mi-ati facut o pofta cu intalnirile. La urmatoarea, musai ma infiintez si eu. Mihaela: vroiam sa-ti zic de ieri dar am uitat. Si eu sunt din Bacau, numai ca am venit la Bucuresti la facultate si aici am ramas. O sa vin de sarbatori acasa si neaparat trebuie sa ne intalnim. Magda: uite si noi am avut si inca avem o mica problema cu piciorusul stang, pe care il tine cu varful in interior. Eu am observat chestia asta pe la 8 luni, am fost la control la Grig. Alexandrescu la un ortoped si ne-a recomandat masaj si ghetute ortopedice. Acum suntem la a 2-a pereche pe care am comandat-o la Ortopedica. Ce pot sa-ti spun este ca se amelioreaza daca le poarta tot timpul. Adica si in casa, numai ca e cam incomod pentru el. Dar ce sa-i fac, i le dau 2 ore apoi le mai scot si tot asa, ca se incinge tare in ele. Tot incerc sa pun niste poze in album si nu reusesc. Imi zice sa contactez administratorul[?] Mai incerc. V-am pupat. Magdone(o sa ma semnez asa ca sa nu fie confuzii[:)]) si Razvan (19.07.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...