Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi de iunie - iulie 2003 (35)


madishor

Recommended Posts

Buna dimineata in aceasta zi cu soare minunat - cel putin in Bucuresti [:D]. Cornelia cred ca solutie mai eleganta si mai potrivita nu puteai alege. Mie mi se pare ca ai procedat exact cum trebuie, si eu cred ca si reactia ta de a rade in final a fost cea mai buna, altfel ati fi ajuns la certuri si reprosuri. Cred ca barbatii reactioneaza mult mai bine la o atitudine de acest gen, care a dovedit din partea ta originalitate si spirit inventiv, decat la certuri si aluzii subtile. I-ai aratat ca esti inca o persoana interesanta, i-ai aratat ca ii poti oferi surprize in viata, ca nu va veti plictisi impreuna, si ai trecut peste o posibila infidelitate fara sa afectezi atmosfera caminului. Toti avem nevoie de un pic de condimente in casnicie [;)]. Adica i-ai aratat ca cel mai bine e cu tine si la voi acasa. Si fii sigura ca se va gandi de doua ori de acum inainte. Esti geniala [pup]. Magdone bine ai venit [grup]. Bychi distractie placuta la Timisoara si sa va trasca viitorul finutz. Mersi de relatari de la Gaudeamus, cred ca ajung si eu maine, orice ar fi. Crisa -- vreme cat mai frumoasa pe meleaguri [canada]. Asteptam poze! Magda si Stefania e foarte prietenoasa cu alti copii, ceea ce nu poate decat sa ma bucure teribil. Ce de cadouri frumoase ati luat, fetelor. Eu inca nu am cumparat nimic, trebuie sa ma grabesc ca altfel intru in criza de timp si in aglomeratia de sarbatori. Azi am campanie cizmulite. Gio, mersi de info cu O'Neill, o sa ma uit si la alea dar sunt un pic cam scumpe... Si Stefania merge cu varfurile inauntru. Am fost la un ortoped la Gr. Alexandrescu acum cateva luni, care mi-a zis ca e in regula, i-a facut chiar si radiografie [bang], dar eu tot nu sunt complet impacata asa ca ma mai duc vinerea viitoare la un control, de data asta la CM Unirea ca sa stiu ca nu ma expediaza in 5 minute din cabinet... Carmenutza si Elena, mult succes profesional [cheers]. O interbare tehnica, am postat-o si pe forumul de specialitate dar ma bazez mai mult pe voi. Cum faceti ca atunci cand postati un link, sa nu apara textul linkului (cu http://www....) ci un cuvant? [?] Elena, parca tu ai asa cu "ne vedeti aici". Thnx!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Incerc si aici.... In urma unei ecografii mamei mele i-a fost depistat o piatra de 14 mm. in vezica. Ea locuieste la Campina si medicul de familie a indrumat-o spre Bucuresti pentru eliminarea acesteia. Nu a trimis-o undeva anume si i-a explicat ca sunt mai multe metode de eliminare a acesteia, operatia fiind ultima dintre ele. Intrebarea mea este daca aveti ceva cunostinte despre tehnici, spitale sau clinici unde se poate face o asemenea procedura, sau eventual chiar medici priceputi. Multumesc! Bibi si [copil]David (08.07.2003) http://community.webshots.com/user/bgoran
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eeee...iaca fuseram la cumparaturi..ieri mi-am luat eu 2 perechi pantaloni..si azi a fost randul Mayei..i-am luat ghete ..dragutze, imblanite cu blana naturala...din Obor, de la Andy. .modelele sunt asemanatoare cu cele de la Crido, numai ca acolo inca nu au adus modele de iarna, si la pret tot asemanator..999.000 lei[:D].I-am mai luat tot din Obor, o super salopeta de fas matlasata..bleumarin cu cusaturi rosii..450.000 si manusi si inca vreo 2 jucarii. Cand am iesit am vazut la un chosc de ziare si jucarii carucioare de papusi care se strang....vazusem si in Obor cu 270.000lei..si aici era 150.000 asa ca am luat si carut desi nu vroiam unul neaparat, mai avem unul care nu strange..da' o fi bun si asta la ceva.[:D]..Magda, sper ca ai citit. Cizme cauciuc ptr.copii am vazut aseara in Mall, la Leonardo.....450.000 dar sunt turnate si destul de inalte, motic pentru care mi se par f .greu de incaltat. Tot despre ghete/cizme iarna....eu ma gandeam ca va trebui sa ii iau cu un nr.mai mare decat poarta acum..22 adica...dar nu a fost nevoie..sunt facute pe un calapod mai mare oricum, cam cu un nr mai mare...plus ca blanitza este destul de mare...si am probat-o cu ciorap+soseta si tot i-au venit. Cornelia, nici nu stiu ce sa zic....eu nu cred ca as fi reactionat asa ok....ai dat dovada de muuuult tact si diplomatie, desi nu vreau sa ma gandesc ce o fi fost in sufletelul tau cand primeai mesaje/declaratii de la el....sper sa-si fi invata lectia si sa aprecieze mai mult ce are acasa. Carmen si bb Maya Alexia http://www.community.webshots.com/user/carmenmaya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bibi - acum vreo 2 ani a avut Dadi (dadaca noastra) o problema similara. Dupa ce am alergat cu ea prin mai multe spitale am ajuns la Sf. Ioan unde am gasit niste medici grozavi iar sectia era proaspat renovata. Cred ca pe Dna dr. o cheama Huma, dar nu mai tin minte sigur. O sa caut diseara cartea ei de vizita si iti scriu daca o gasesc (sau trimite-mi un nr de telefon pe PM). Cornelia ai fost grozava. [pup] Ma tot straduiesc sa-mi fac curaj sa merg si eu la cumparaturi. Problema mea cea mai mare e ca nu stiu cum sa le ascund de Ana care e cam cotrobaicioasa, dar cred ca o sa transformam casa bunicului in sacul lui Mos Craciun pentru o vreme. Eu la partea cu decalotarea sunt totalmente ignoranta - n-am inteles niciodata exact termenul. Eu ridic preputul cat sa-l spal, dar fara sa fortez deloc. Se cheama decalotare chestia asta sau nu? (Nu radeti prea tare) Lui Matei tocmai ii cresc trei masele si un canin si e scartait si nedormit. Norocul meu si ghinionul maica-mii e ca tot scandalul se petrece la ea acasa pentru ca l-am trimis in delegatie la ea pana terminam renovarea. madishor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D] madishor, decalotarea inseamna mai mult decat sa indepartezi putin preputul, pt spalare: trebuie sa 'apara' tot penisul, cam asa ca la tati[;)], stii?![:D] noi am luat de-acu' vreo luna cizmulite de iarna, 650.000, au 2 fermoare, pe o parte si pe cealalta a piciorului, se incalta f.f.f. usor (a avut si bogdan la fel), imblanite atat de gros ca la bogdan n-am folosit deloc sosete. de cand e racit, ii desfundam nasucul cu o para... si de vreo 2 zile, o ia si el si si-o baga in nas, isi scoate singur 'inamicii'... e tare dulce, plus ca operatiunea se desfasoara acum fara plansete sau scanceli. noi n-am putut sa taiem niciodata unghiile in somn, se trezea imediat... asa ca le taiem cum putem, tinem ferm manuta si incercam sa nu taiem si altceva[:D] cornelia - chiar ca-n filme, intalnirea ta... sigur a fost o idee buna a consortului sa-si caute 'perspective' pe internet, ca altfel poate nu reuseai sa pui totul la cale atat de bine!!! [bis] oricum, daca ar fi sa patesc si eu asta, tot asa de 'virtual' as vrea sa se intample!!![:D] anamaria, mami lui Bogdan - 04.07.2000 si Tudor - 13.06.2003 poze: http://photos.yahoo.com/mirmirion
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...