Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi de iunie - iulie 2003 (35)


madishor

Recommended Posts

Am fost azi la cumparaturi si i-am luat Paulei un costumas fff frumos.Este albastru din fas,este cau un costumas de ski.Si i-am mai luat o caciulita bej cu niste floricele portocalii. Acuma avem in sfasrit caciulite de iarna,manusi si fular(cu toate ca manusi si fular as mai vrea o pereche). maria,[mamica] de Paula [patut](1 an) si Miruna [zana] (13 ani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetele, Madic: pentru a comanda ghetute la Ortopedica iti trebuie trimitere de la medic. Ai 2 variante: sa le platesti tu sau sa le decontezi prin Casa de Asigurari. Daca le platesti tu, te duci pur si simplu la ei la sediu si dai comanda pe baza biletului de trimitere, dureaza aprox. 3 saptamani. Daca alegi varianta cu decontarea, trebuie intai sa mergi la Casa de asigurari cu trimiterea de la medic, cu copii dupa mai multe acte si depui un dosar acolo si apoi astepti sa-ti vina acasa o decizie cum ca se deconteaza pretul prin ei. Apoi cu aceasta decizie mergi la Ortopedica si cu trimiterea si ei ti le fac gratuit. Dureaza tot 3 saptamani. Sunt f scumpe, noi prima data am ales sa le platim ca era mai urgent si am dat 1.550.000. Pt a 2-a pereche am mers din timp la Casa de asigurari ca si acolo dureazaaaaaa garla (de ex am depus actele la sf lui august si decizi am primit-o acasa la incep. lui noiembrie) si a trebuit sa mai platim o diferenta de 200.000 ca se scumpisera si casa acoperea doar 1.550.000. O sa-ti dau si nr de telefon dar luni ca il am la birou. Adresa este Vasile Lascar 29 si mai au un sediu in incinta spit. Colentina dar nu se merita sa mergi acolo (am fost noi prima data) pt ca le fac tot astia din sediul central. Ce pot sa-ti spun ca sunt f profesionisti si fac lucruri de calitate. Razvan poarta 22 acum. V-am pupat. revin cand se potoleste Razvan ca nu ma lasa deloc sa scriu. Magdone si Razvan (19.07.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pupici la toate fetele si baieteii! Noi ne-am pregatit de iarna. Avem un costum (precum cel de schi) care rezista la -35grade C, rosu cu putin albastru. Aici a costat 130 CAD. Cizmulitele sunt un model pe care nu l-am vazut in tara, super izolate, ceva plastifiat pe afara (sa nu absoarba apa) si cu izolatie termica inauntru. Sunt albastre. Au costat 66 Cad. Nu sunt foarte elegante, dar toti copiii poarta asa. Ne ies multe maselute, ne cam dor si nu prea dormim noaptea. Avem un inceput de bronsita, de fapt o gripa veche, recidivata sau prost tratata. Ne-a dat medicul ZITHROMAX (de la Pfizer, e un antibiotic si cred ca e cam tare. Pe prospect nu scrie comozitia, dar scrie ca e pentru pneumonii, otite. Avem si sinusurile infundate. Or fi si polipi poate! Anne poarta la picior 18-19, dar i-am luat cizmulitele un numar mai mare. Si costumul de iarna e pentru 18 luni, dar la cum creste ii mai luam macar unul pana la primavara. Ce temperatura are bebele vostru noaptea, cand doarme. Aici e frig afara si nu stiu daca e bine sa fie 24-24 sau 20 grade C. La 20 Grade C totusi mi se pare cam rece in camera ei. Pentru toata lumea [flo] & [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce a spus gaga ta? Anul trecut, cand bebita mea era mica, mica si a vazut prima ninsoare, a deschis ochiii mari, mari. Abia astept sa vad cum reactioneaza anul acesta. Caci aici e frig, dar nu am vazut inca o ninsoare linistita si continua care sa acopere totul, sa schimbe totul in alb! Pupici!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

... am facut ghetute tot la Ortopedica, dar fiindca suntem GIca- Contra[bang], o bila neagra pt ei !!!! Pai mi le-au facut fara blana!!!!!!!!!!!!!Desi am specificat clar ca asa le vreau!De aratat, arata cam urat, plus ca se indoaie pielea super-nasol, si sunt facute si cam mici (ei cica le-au facut cu o jumatate de nr mai mari..) si cred ca in 2 sapt le schimbam...Si au costat 1750000, ffff mult. Sfatul meu e sa incercati si in alta parte, ca mie nu mi s-au parut profesionisti. cand le-am spus sa le puna blana, au zis ca nu mai au cum, si ce era sa fac? ca platisem deja 600000 lei avans..si nu am timp frate de reclamatii si alergatura..dar la ei nu mai fac nimic, si spun si la cine ma intreaba[xx(] Magdone, cred ca voi ati fost norocosi! Pupici, Gio si Taisia [url="http://community.webshots.com/user/taisiaeliana"]poze cu taisia [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...