Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi de iunie - iulie 2003 (35)


madishor

Recommended Posts

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
buna, scriu pe curt ca in sfarsit mi-a aormit copila si vrem sa ne uitam si noi la un dvd. madishor ai perfect dreptate, eu las acuma tv-ul sa mearga cand este ea in camera, ar numai daca nu se uita (si slava D-lui n-are interes). daca apare interes, se stinge. in austria s-a iscutat f. mult despre tv si efectele negative si concluzia: sub 3 ani deloc, nu conteaza emisiunea. chiar am citit ca reclamele sunt ff rele pt copii, tocmai pentru ca sunt cu imagini foarte rapide, galagioase si succed una dupa alta fara sens comun, ceea ce copiii clar ca nu pot intelege. as vrea si eu sa citesc retete, maine scriu chiar una! noapte buna si va pup Adina & Jasmina (24 iulie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutari mamici, lu fiimea i s-a nazarit asta seara la cina ca sint prea mari bucatile de cremvusti (erau la fel de mari ca de fiecare data)si dupa ce le-a mincat fara sa l-e mai mestece calumea a vomat tot[bang] Madishor,ea se uita la tv. dar nu prea des....la canale de muzica si Teletabies....unde eu dispar ca nu pot sa-i vad [soc] Mihaela,iti dau eu o reteta daca vrei e super buna si simpla: cureti un dovlecel de coaja ,apoi il dai pe razitoarea aia mai lunguiata..in prealabil intr-un pic de ulei prajesti un pic de praf de usturoi dau chiar 2 -3 feli ,dar le scoti repede(e numai de gust)apoi adaugi dovlecelul pina se inmoaie si isi lasa apa,apoi adaugi cam o cana de lapte si lasi la foc potrivit 20 min.Sare si putin vegeta daca vrei.O legi cu apa si faina si frunze de marar la urma. Fimea maninca pe nerasuflate e si usor de digerat. Pofta buna!! Adyna si Selina bambina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutis Azi mi-am propus sa-l obosesc pe Flaviu mergand pe jos prin parc. Si asa ne-am distrat cam doua ore alergandu-l si ascuzandu-ne dupa copaci. Ma simt tare bine impreuna cu el. De abia stept sa creasca sa ne intelegem mai bine, sa stam la taclale despre fete...ei, atunci probabil nu va mai avea nevoie de mami[amoras] Si cam cand se faceaq de ora lui de somn a inceput sa bazaie si l-am luat in brate in ideea ca asa o sa adorma, fara acrut; ei figura nu a tinut prea mult ca ne-am dus la masina sa venim acasa sa iau carutul. Si ce credeti ca m-a plans pana l-am luat din carut sa adorma in brate si apoi...ups cu el in pat gata imbracat. ei si acum doarme asa infofolit, dar daca imi iesa schema o sa fac mai des , poate asa o sa doarma in pat si in casa in mod firesc. [bis] Bibi lasa ca o sa-mi spui cand ai timp... nu te sresez prea tare! Va pup si numai bine. Mihaela si [copil] Flaviu http://community.webshots.com/user/pojogao
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna , Azi nu prea am ce sa va spun,sunt ocupata pt ca am diseara musafiri.Niste prieteni care au un copil de mic.Au mai fost pe la noi si copii s-au jucat frumos impreuna. Am gatit piept de pui prajit cu cartofi piure,mazare si morcovi cu tarhon.Sper sa le placa. Sunt putin obosita ca fac muncesc de dinimeata asa ca s-a angajat Miru sa-i dea de papa Paulei cat timp eu ma odisnec putin.Minune de fata am ,nu?[:D]. Ma gandeam sa-i iau la bb o saniuta(cu scaunel pe ea).Ar fii interesant,nu? Trebuie sa cumpar si o sanie pt Miru pt ca pe cea care o aveam am rupt-o eu(a insistat Miru sa ma dau o data cu ea,si sania nu mi-a suportat greutatea si s-a rupt).[:D] pupici. maria,[mamica] de Paula [patut](1 an) si Miruna [zana] (13 ani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

iata ce facem noi cand stam in casa... saptamana asta am tot stat, ca mamaie nu prote sa il ia in brate pe afara, mami nici atata, si pt ca la mamaie n-avem carucior, iar tudor calca in toate baltile si in noroaie... so, in casa, ne imbracam cu geaca si fesul, si iesim pe balcon, acolo avem muuuulta treaba, ca acolo mamaie tine lada de cartofi, merele, ceapa... si butoiul gol, de varza, in care s-a mai strans ceva apa de ploaie. distractia e mare, mai ales cand scapa o secunda de sub ochii vigilenti, si hop, arunca clestii de rufe sau alte obiecte peste balcon [:D] daca facem prea multe nazdravanii pe balcon, mai ne mutam si la fereastra deschisa, pe un scaunel jos, si tipam la copii, la spunem pa, samd. tudor face la olita kk uneori dimineata, recunosc ca nu prea ma inghesui la 'probleme', adica dimineata de obicei trebe' sa-l imbrac pe bogdan de gradi, si n-am timp de olita. oricum, cand va realiza ca ii vine, o sa ceara singurel! despre mancare, tudor nu-i prea mofturos, saptamana asta i-am facut supa cu galusti, de pui; el mananca oricum cu maaare placere toate ciudateniile, adica amestecaturi din tot ce gaseste mami in frigider - de ex zilele trecute i-am dat 1 polonic mic de supa cu 1 galusca (de gris) in care am pus 1 felie de friptura de piept de pui tocat, smantana, salata de sfecla coapta cu putin hrean, si pt ca a iesit cam moale, am adaugat si 1-2 lingurite de cereale pt bb. a infulecat o farfurie adanca plina! [cool] arata apetisant, da' eu care stiam ce-i acolo, nu m-as fi atins deloc! [;)] alta distractie este sa-l dau tumba la mine in brate [copil]- eu stau culcata pe jos, el se aseaza cu [indecent] funduletul pe nasul meu, apoi il iau in brate si-l dau peste cap, tumba, in timp ce ma ridic si eu in fund dar ATENTIE, e un sport extrem pt spinarile noastre si asa foarte chinuite (unele) asa ca nu va recomand, eu nu mai scap de el, cum ma vede ma aseaza pe jos, ma intinde si tre' sa facem tumba. ii mai place sa se uite la poze de animale, pe multe le stie (vaca- mu, etc) si sa construim cu cuburi-carammizi la noi oricum jucariile sunt insirate prin toata sufrageria, ar fi ceva deosebit sa le strangem, poate! anamaria, mami lui Bogdan - 04.07.2000 si Tudor - 13.06.2003 poze: http://photos.yahoo.com/mirmirion
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

noi am stat in casa si "citit" povestea celor 3 purcelusi de mi-a iesit pe nas!!!!![bang] ma apucasera toti dracii!!!devenise enervant. cred ca de cel putin 20 de ori pe zi ne uitam la poze si le comentam. cam asa a decurs saptamana asta! si cica n-am scapat!!! se anunta inca o saptamana ploioasa!!!!!!![pic] asa ca ma inarmez cu rabdare!!!! sper sa rezist!!! gaby si stefan[pup] cgaby
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun venit noilor pitici care s-au alaturat gastii ! Ma bucur ca aveti un tonus bun, cred ca de la intalneala ... se trage ! Despre noi nu avem prea multe noutati, sanatosi, voiosi, Teo nu a mai racit, am inceput sa-i dau niste picaturi homeopate. E foarte greu sa o tin in casa si ca urmare i-am cumparat o haina din plastic cu maneci care se ia peste, cizme cauciuc ca sa iesim si cand ploua. Normal ca e foarte fericita si ia baltile la rand topaie si hahaie. Maxim jum. de ora dupa care e uda oricum si intram in casa cu maraiala aferenta. In casa a cumparat tati un topogan second f. bun de consumat energia. Trebuie sa urce, isi da drumul, super. Am avut unul mai mic dar l-am dat la alt copilas mic fiindca deja nu mai prezenta interes. Ce ne mai jucam in casa, cu niste cuburi Clemontini, sau asa ceva, le place mult pe astea acum, hai ca s-a trezit, va pup, nicol
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Prietenii nostri(cei care au fost ieri la noi) au o scumpete de baietel de nici trei ani,care cum a ajuns i-a dat Paulai un cadou si i-a spus "Vino sa-mi prezinti jucariile tale"[:D].Foarte bine crescut si istet copil. I-am luat saniiiie[pegeam]. E rosie,din plastic(are forma unei vanite) si e in forma de.....ursulet[^]. pupici.[flo] maria,[mamica] de Paula [patut](1 an) si Miruna [zana] (13 ani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...