Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi de iunie - iulie 2003 (35)


madishor

Recommended Posts

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetelor, A mea fetita scumpa si iubita nu a acceptat niciodata suzeta. In schimb degetelul il prefera si acum. La voi cum e cu schimbatul?Paula nu prea sta cand vreau sa o schimb.Trebuie sa-i distrag atentia cu ceva(de preferabil cu o telecomnada) pt ca daca nu, atata se invarte si nu ma lasa sa o schimb. Aaaaa,si taiatul unghiilor e o alta "bucurie".Acuma i le-am taiat cu ajutorul lui tati si a lui Miru.Adica eu o tineam de o mana(mana la care taiam unghiutele),tati de o manuta si Miru o distra. Cand nu am ajutorul lor,ii tai o unghiuta azi,una maine...si cand termit de taiat unghiutele de la ambele maini ma pot linistita apuca din nou. pupici. maria,[mamica] de Paula [patut](1 an) si Miruna [zana] (13 ani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria felicitari pt kg si iti doresc sa fie cat mai bine si mai plinuta. Felicitari si pt faptul ca revii in forta si ne tii la curent cu puii tai. Am vazut si eu saniuta la Metro si costa cam 2 milsau cam asa ceva, insa eu am ramas impresioanata de o saniuta vazuta pe net care avea spatar, era din lemn si mai avea un pled in care puteai pune picioarele. BIne nu-l vad eu pe Flaviu stand asa, dar era draguta tare. Si eu tai unghiile cand doarme , eu una nu am resusit sa-l conving sa fac asta cand e treaz. Carmenutza te-as intreba cand ai timp sa citesti atat. eu nici Codul nu reusesc sa-l termin cu Copilul asta rasfatat! Andra din cate stiu si eu, na ca ma bag ca musculita (acum cam infrigurata) produsele homeopatice se pun numai pe plastic si se iau tot cu lingurite de plastic; se dizolva in putina apa plata si se inghit daca nu pot fi tinute sublingual. Madi daca vrei carut pt fetita sa stii ca sunt in Bc garla; sunt cam scumpe dar sunt dragute; si Flaviu e inebunit dupa ele insa ma gandeam sa-i iau o roaba in miniatura si asa poate scap.[:D] Helmifloresul e bun si preventiv, chiar f bun; la mine a dat rezultate f bune. Chiar vreau sa reaiau cura pt Flaviu. Elena Oana e tare dulce si imi place de ea. Mihaita vad ca se face din ce in ce mai scump si dulce; dar tot dragul mamei este, nu?! Ioana dar daca o ombraci bine bine chiar nu poti sa o scoti afara? eu l-am scos pe Flaviu chiar pe ploaia asta mocaneasca si frig si dupa o oraga gata, acasa. Eu cred ca tb obisnuiti ei ei cu astfel de vreme. Dana sunt si eu curioasa despre ce inconsecvente vorbesti ca ar fi in cartea Codul... sau ma rog ce neadevaruri... Bychi ce mai face Tibi? De abia astept retete. CAt despre botez nu pot decat sa te felicit si sa te intreb ce faci cu Tibi , il ei cu tine? Sunt ceva km pana la TM. SA va zic de ce am cerut retete: m-am saturat sa tot incerc pt FLaviu mancaruri... dar in fiecare zi o iau de la capat si mi-am terminat repertoriu' din pacate Flaviu nu mananca f multe cum ar fi: cascaval, branza cu mamaliga sau amestecata cu unt sau orice variatie de branza topita si Almete, nu papa fasole, mazare;spanac ii place un pic pestele si ardei cu smantana; dar carne cu smantana nu, parjolute nu, si as putea continua. Cand vad ce bine mananca copii vostrii ma apuca plansul ca Flaviu ciuguleste... Ma innebuneste in fiecare zi sa-i fac paine prajita cu unt si dulceata sau miere cu o cana de lapte; si asta ar manca tota ziua. in fine , gata nu ma mai plang... acum ma laud: doarme in casa cam 2 ore!!![bis][bis][bis]Si nu mai vrea carut defel; mergem doar de manuta si in brate la oboseala. Mihaela si [copil] Flaviu http://community.webshots.com/user/pojogao
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andra, din cate inteleg eu de la fete cum trebuie administrat Osciloc..cred ca lui Luca i-a trecut raceala (daca o fi fost raceala)intr-un mod cum nu se poate mai natural.[:D] Maria..si eu tot in somn ii tai unghiutele..si asta de cand s-a nascut.Ii crescf repede....cred ca le tai de 2ori/saptamana. Mihaela citesc mult mai putin decat as vrea....de regula cand Maya doarme la pranz, alteori ziua cand se joaca pe langa mine..si cel mai mult seara dupa ce adoarme...dar eu ma culc destul de tarziu..1-2. Eu am inceput sa-i usuc parul dupa baie cu feonul...cu prosopul nu mai faceam fata..si nu vreau sa o mai tund acum...decat ca sa-i dau o forma, ca la primavara vreau sa iesim la agatat cu pleata in vant.[:D]Voi cum le mai uscati perisorul? Maya si-a facut un prost obicei sa adoarma ciupindu-ne..prinde o bucatica de carne..de preferat de pe fata[bang]si da-i si ciupeste. In seara asta a facut prima criza de shoping intr-un magazin de jucarii....i s-a pus pata pe o papusa urata foc...si nu si nu, "coca" (asta e papusa)in sus , "coca" in jos...si plangea cu suspine cand i-o luam din brate, ca dupa ce o lua in brate din nou sa o pupe si sa o stranga de m-a impresionat copilu' prin tandrete manifestata asa exploziv....asa ca n-am avut de ales..am cumparat-o..si deja acum zace aruncata intr-un colt in casa, decapitata si abandonata..halal. Carmen si bb Maya Alexia http://www.community.webshots.com/user/carmenmaya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca n-am somn si am dat o tura pe la voi, asta dupa ce am citit postul lui Madishor de la lectii know how cu spyware-ii. Si m-am luat de cap si m-am despaduchiat si eu. Unde mai pui ca am instalat si un firewall. Madishor, ura de 3 ori si multumesc![bis] Bychi, domne, voi stati vreun pic pe-acasa? [:D] Plimbareti mai sunteti! Il luati si pe Tibi la botez? Gio, ce faceti voi????? Cgaby, sa-ti traiasca baiatul! Poza "Stef mirat" e de-men-ti-a-la! Madicule, chiar n-am reteta de facut copilul sa manance. Mihai mananca, nu pot sa ma plang, dar nu da in branci. E si el mofturos, pe toane, n-are stare la masa, chestii de-astea. Dar per total, nu ma mai vait. Io cred ca ii poti da Helmifloresul si preventiv, desi, scria Lya parca pe-aici, ca nu ar fi recomandate tincturile la varste mici. Asa-i ca te-am lamurit? [:D] Mai bine fa-i un copro. Simptomatic, uite cam care ar fi semnele care ar putea indica viermi intestinali: paloare, eventual cearcane, lipsa poftei de mancare, ia cateva lingurite si se satura, acuza dureri de burtica dupa masa, posibile si dureri de cap. Astea-s la giardia. La oxiuri, iti zice Bibi ca David e dotat. Dar, Mariuca zici ca nu mananca in general? Ceva gen Flaviu in zilele lui negre? Amik, chestia cu invartitul si dizolvatul e in general la remediile homeopate. Oscilo se vrea un remediu homeopat, dar n-am vazut nici un medic alopat care sa faca precizarile astea. Eu v-am zis si voua ca poate nu va e greu sa le administrati asa si oricum eu sunt maniaca (fie vorba intre noi). Asa a zis homeopatul, mie mi s-a parut de bun simt explicatia, asa am facut. So, daca tu n-ai indicatii de care sa te impiedici, da-i cum ti-a zis medicul. In definitiv, ce ti se pare tie complicat? Invartitul pana la dizolvare? Banuiesc ca nu ala. Si in biberon tre sa i le dizolvi. Dar voi ce mai faceti, fetelor, ca nu v-am mai citit in ultima vreme? Maria, si la noi se dau lupte seculare la schimbatul scutecului si taiatul unghiilor. Nu mai merge sa le tai in somn, cum zice Adyna si facem cam ca voi cu distractie de Oana, tati tine, mami taie, ceva de genul asta. Totusi, am observat ca in toane bune si mamoase, sta cumintel si operez doar eu. Mihaela, o fi Flaviu mofturos, dar eu zic ca sunteti pe drumul bun deja. Somn in casa, mananca totusi mai bine... Am uitat sa-ti zic, incearca si sufleuri la Flaviu. Si, da, Mihai e tot dragul mamei. :) Doar ca unul din ce in ce mai obraznic. Ha, Carmenutza, s-ar zice ca v-a avut lucky rabbit cu coca ei. [:D] Uite de la mine [flo] si ii sugerez ca data viitoare, la o eventuala rezistenta din partea voastra, sa bage textul devenit clasic. Aoleo! Aoleu si eu ca e deja 1. Va pup pe toti, Elena, mami de [url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=elena_ltd"]Oana si Mihai[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, Elena, noi fara Tibi nu mergem nicaieri. Nici nu ma gandesc sa nu il luam la Timisoara, mai ales ca fratele finutului, de 4 ani de-abia asteapta sa-l vada pe Tibi. Se joaca tare fain impreuna si Tibi il soarbe din ochi. Drumul nu e asa lung, cam 8 ore cu pauza, iar Tibi e obisnuit cu drumurile lungi si e relativ cuminte. Daca am noroc, dorme vreo 4 ore. Faza faina: Tibi doarme tare bine in masina cu conditia sa nu se opreasca. Daca te-ai oprit la un semafor atunci face si el ochi. Sa ne vedeti pe noi ce incepem sa zgaltaim masina la vreun semafor de crede lumea… altceva. Dar pt. binele copilului… Maria, manichiura copilului o facem cand doarme pt. ca altfel nu-i chip. Kehleyr si Carmenutza, va invidiez asa de tare pt. timpul alocat lecturii! Plec la cumparaturi, asa ca scriu ceva retete repede. I-am facut pateu din ficat amestecat cu unt, putina sare si usturoi fiert. Mananca cu multa placere dar fara paine ci pe cartofi fierti. Mananca bine sufleuri de conopida, cartofi frantuzesti (cu smantana, branza, oua fierte - la cuptor), ficat de pui facut la teflon, paste (stelline) cu branza si smantana; carnea de pui trebuie sa o pasez si sa o amestec in mancare ca altfel nu vrea sa o vada. Ardei umpluti, chiftelute din carne de pui; e fan peste (file de peste uns cu putin unt, stropit cu lamaie, patrunjel tocat fin, invelit in folie de aluminiu si la cuptor). Mamaliguta cu branza si smantana, i-am dat si mancarica de varza si i-a placut. Legume fierte (morcovi, brocoli, conopida, cartofi inabusite la foc mic, amestecate cu putin unt si sare) cu ceva carnita sau branza. Ciorbe si supe de orice fel, oricand si oricat. Am incercat si reteta Crisei cu crochetele de cartofi si i-au placut tare mult A aparut nr. 3 din Mami special-alimentatia copilului, poate mai gasesti ceva retete acolo. Pupici Bychi si Tiberiu (28 iulie 2003) [url="http://community.webshots.com/user/tibicu"][hia] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gaby, sa-ti traiasca puiul ca tare e frumusel!!! Sa mai zica fetitele astea ceva ca au de unde alege: blonzi, bruneti, cu ochi negri, verzi, albastri.... Mi se pare mie sau am zarit o urma de catel intr-o poza? Carmenutza, te-a "facut" Maya.... Andra, m-am gandit sa te sun sambata dar eram cu niste prieteni si erau in total trei catei si toti rasa fox (adica nebuni) si a fost o mare cataleala. Ma gandeam sa nu te incurc in sensul ca nu stiam cat mai rezistam sau ce vraji mai fac cateii nostri. Dar una peste asta a fost super si data viitoare ma risc cu un telefon [pup]. Bychi, Kehleyr, mergem in Montreal si imprejurimi. Abia stept sa plec desi imi e dor de Tudor de pe acum. Pojo, bravo pentru somnicul in casa. hai ca sunteti pe drumul cel bun [alcool]. Maria, noi taiem unghiutele simplu, cu un pic de smiorcaiala dar merge, in sensul ca i le tai pe cele de la o manuta si aarestul corpului i-l tin imobilizat (inca tine figura ca e diferenta de greutate mare [:D]). tudor oricum e tare cuminte, ieri chiar a stat in carucior, sa ne plimbam pe ploaie, cu aparatoarea peste el. Pupa Crisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt si eu pe aici, dar nu am rabdare sa va citesc. Sunt [:(!][haibat][haibat]. Asa ca, ce sa fac, va scriu voua. Sunt pe cale sa fac o nebunie. Dar cum am fost tare cumintica pana acum, imi e cam greu. Mariuta e bine, bb din burtica la fel, doar ca probabil e agitat ca si mami. Crisa, am pierdut partea cu cand pleci, dar, ca sa nu ma iau cu prostiile mele si sa uit: O luna de miere minunata! Petrecere frumoasa! Sa va intoarceti cu forte proaspete si cu ganduri de fetita (sau ziceai ca la primavara? [:D]). Pupici lui Tudor, care sigur o sa va inteleaga si o sa va astepte cumintel. Ma scuzati daca sunt total pe langa subiect. Sunt inca in faza de egoism. Va pup, Cornelia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...