Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sot/sotie-aceeasi meserie, acelasi loc de munca


Recommended Posts

La firma la care lucrez acum este un cuplu , casatoriti sunt de 25 ani, lucreaza impreuna de cand au terminat facultatea...se inteleg tare bine, sunt in birouri alaturate, mananca impreuna , pleaca si vin impreuna dar in rest nu se inoportuneaza ... In schimb la firma la care am lucrat 5 ani de zile era un cuplu de varsta mea ( cu barbatul am fost colega de liceu )care lucrau impreuna...ce certuri si dumnezei auzeam, ce discutii urate [box][blabla]... Dupa o perioada el a fost promovat seful nostru si a inceput sa se poarte oribil cu noi, cand nu avea chef sa ne besteleasca personal o trimitea pe nevasta-sa ( o isterica [bang])care se credea directoreasa si care stergea cu noi pe jos...[bang][bang]. Parerea mea e ca mai bine avem servicii separate, astfel avem un cerc mai larg de cunostinte, si in cazul unor disponibilizari e lovit doar unul din noi...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Noi nu lucram impreuna insa domeniile noastre de activitate se intersecteaza, asa ca avem cateva puncte comune pe care le exploatam la maximum. De cate ori unul dintre noi are ocazia sa fie, si cu aceasta ocazie, in compania celuilalt o facem cu mare placere. Ne ajutam reciproc si schimbam informatii in domeniile comune. Mie imi convine si imi place aceasta cooperare. MariaDia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am cunoscut sotul acum 12 ani cand am inceput facultatea. Suntem priteni de 10 si casatoriti de 5 ani. Ne-am facut doctoratul impreuna si continuam sa lucram in acelasi laborator. Dar, el face experinte iar eu simulez. Deci nu-i problema sa ne suprapunem la munca daor sa ne completam. Dar sper sa discutam despre subiectul asta si peste vreo 10 ani sa vedem daca parerile se schimba [:D]! [flo]Liliana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...