Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de martie-aprilie 2004 (25)


Veve

Recommended Posts

La multi ani tuturor sarbatoritilor de azi![cheers] Eu una sunt terminata ,desi nu am facut mai nimic ieri si azi,casa mea e un haos.Azi am iesit cu Ilinca,in ciuda ploii,ca nu mai rezistam o zi cu ea in casa.E cam maraita,unul din dintisorii de sus deja se vede.Macar doarme noaptea!Nu mai stiu daca v-am zis(ca oricum nu mai stiu ce e cu mine[alcool]),dar s-a ridicat si a mea la marginea patutului,acum cateva zile.Si de atunci tot exerseaza,se ridica din fundulet sus,se lasa in jos,a incercat si doi pasuleti azi...Of,ca repede mai cresc,mititeii de ei!Cu mancarea tot prost stam,nu prea se inghesuie,dar nu-mi fac probleme,sper sa-si mai revina.Oricum,are zile si zile. Ela,cand i-am dat Ilincai calciu gluconic,i l-am dat cu seringa de la nurofen.Daca urla(deci tinea gura deschisa,spre fericirea mea),ii puneam cate putin sub limba,ca sa nu i se duca pe gat sa se inece.Imi lua ceva timp metoda asta,dar... Oana,bine ai venit! Claudelule,eu abia acum mi-am baut cafeluta,ca tati a uitat ieri sa cumpere si pana am iesit eu din casa...Dar poate o bem maine dimineata impreuna[:D]. Irina si bb Iinca(26apr04) "Toti traim sub acelasi cer ,dar nu toti avem acelasi orizont."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 156
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Asa.... Cum va spuneam ieri am plecat mai devreme de la serviciu si cu zuza de nasamea am fost sa-mi schimb cizmele. Saptamana trecuta le-am cumparat, le-am incaltat de doua ori si ....le-a cedat o cusatura. Avand in vedere ca am dat pe ele 2.500.000 lei va dati seama ca am vazut negru inaintea ochilor, dar iubita mea nasica care te da jos de pe ... [consti]ne-am dus la magazin si le-am schimbat. Bineinteles ca nu mai aveau nr meu ( am un picior foarte finut ...marimea 40) si a trebuit sa-mi aleg alt model. Celelalte erau smecheresti tip ciocata, iar acestea sunt putin mai inalte ( pana la genunchi) si cu varf rotund. Sunt Ok dar trebuie sa ma obisnuiesc cu trecerea de la varfurile lungi si ascutite. Fetelor din Focsani cand venim si noi la fabricile voastre de confectii care lucreaza pentru export ? Si-a luat nasamea un costum BESTIAL din bucle negru cu 750.000 lei, un paltonas sub genunchi cu 800.000 lei si multe multe altele FRUMOASE FRUMOASE si IEFTINE IEFTINE. Trebuie sa la facem o vizita mai ales ca se apropie si Craciunul si avem cadouri de facut. Pentru sarbatorita de duminica i-am cumparat impreuna tot de la Focsani bineinteles un sacou-jacheta bej cu guler tunica si cordon superb cu numai 400.000 lei. Nu-i de pierdut timpul ! Mickyyy nu fi suparata, uneori problemele personale sunt mai importante decat restul chiar daca e vorba de propriul copil! Acelasi lucru mi se intampla cu soacra mea, dar n-o mai bag in seama. Stiu ca uneori te poate prinde pe picior gresit... Rabdare si nervi de otel, tu si copii tai sunteti mai importanti ! Incearca sa te menajezi! By!! [url="http://community.webshots.com/user/LauraFlo105"] [bis][bis][bis] Laura si bebelusa Daria [bis][bis][bis][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Na, ca io m-am suparat acum[V] Inafara de Irina nici una n-ati vrut [cafea]cafea de la mine...lasa numa ca nu va mai invit, astept sa ma chemati voi[zz][zz][zz] Irina, te invit maine, vrei??[pup] Fetelor, eu tot va aud ca va plangeti de greutatea copilasilor...pai in toate cartile de specialtitate scrie clar, ca e o mare prostie sa ne luam dupa grafice pentru ca fiecare copil are ritmul lui de crestere si dezvoltare si ca e mai bine sa fie mai "siluet"[:D] si activ decat grasut si greoi in miscari...asa ca bucurati-va ca aveti manechini alaturi de voi!![pup] Important e sa fie sanatosi, nimic mai mult!!! Ela, eu ii dau lu' Raul FE si Vigantol...i le dau cu lingurita inainte de masa...n-am avut niciodata probleme cu el...a ii pun doar putin pe buzite, suge buzita si apoi deschide gura ca si un puiut...sau fa asa cum zice Mickyyy, sa ii pui pe suzeta, poate asa le va vrea...eu nici ceai nu-i dau dupa ca nu e nevoie! Laura, acum esti moderna cu bot rotund...ca se pare ca nu se mai poarta botul ascutit, care mie imi place la nebunie...ala rotund nu ma avantajeaza, ca sunt lata la picior[V] Fetelor, nici eu nu mai retin daca v-am spus ca de ieri il culc pe Raul pe burta si vad ca ii place, dar ca sa stea in pozitia asta trebuie sa-l adorm in scaunelu de masina, ca altfel URLa, nu-i place pe burta[:D] Eeeeeeeeeeeeellllllllllllleeennnnnnnnoooooooo, pe unde umbli????MI-e dor de tine!!![pup][dual][pup] Mickyy, bine ai facut ca te-ai descarcat! Nu-ti fa singura rau!! Am si eu un exemplar de asta in familie, dar ma straduiesc cat pot de mult sa ignor personajul si-mi reuseste[:D] Sambata vine la Arad Nino D'angelo, dar cand am auzit cat e pretul biletului pentru o persoana nu mai vreau[alcool][alcool][alcool] Mai bine mergem la pizza[:D] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos"]Claudia[mamica][/url] si [url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu"]Raul[copil][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clau, eu vin la o cafea, sau te invit eu la mine dar una din noi trebuie s-o bea in timp ce doarme [:D]. Ela, referitor la vitamine doctorul mi-a zis sa-i dau Larei Tri-Vi-Sol (vit. A, D si C) si ea n-a comentat la administrare. Dar cand sticluta s-a terminat am cumparat alta care avea supliment de fier. Eh, s-a schimbat treaba. Am crezut ca va vomita de la prima picatura. N-a fost chip sa ii placa si nici n-am fortat-o. Asa ca ne-am intors la Tri-Vi-Sol simplu, fara fier. Mai ales ca noul ei doctor mi-a zis ca nu are nevoie de fier ci doar de vitamina D. Nici eu n-as zice sa-i amesteci vitamina in mancare. Mai bine incerci sa o inveti cu gustul chiar daca protesteaza la inceput. Simo, Larei i s-a prescris vitamina D pentru ca era alaptata exclusiv. Cred ca pentru Mia si Lucas nu e nevoie de supliment de vitamine fiindca si-l primesc din formula. Poate d'aia voi n-ati primit. Daniela si papusa [url="http://photos.yahoo.com/neda1972"]LARA[/url] - 7 aprilie 2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nedda, eu nu pot sa iti vad pozele. Ela, eu ii dau vitamina D cu pipeta, ii introduc pipeta in gurita intre obrajor si gingia din spate si daca dau drumul incet nu are ce face decat sa se strambe si sa inghita. Simona, poti sa intrebi pediatrul daca trebuie sa le dai vitamina, dar asa cum a spus Nedda daca sunt pe formula, formula e imbogatita cu vitamina. Acum ca vine sezonul fara soare intreaba, eventula daca e suficient. Laura si eu vreau haine frumoase. Faceti poze macar sa le vedem si noi. Eu ma stresez ca nu stiu ce cadouri sa le cumparam la nasi, in fiecare an suntem in pana de idei. Cam au tot ce le trebuie in casa, pe cosmeticale nu ma pot baga ca nu stii cum sunt gusturile fiecaruia, la capitolul asta numai la maica-mea si la sora-mea le iau.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, in sfirsit am reusit sa intru si eu, azi nu m-a lasat nici un rautacios de coleg sa intru pe calculatorl lui! toti parca aveau dintr-o data treaba! [bang][bang] La Multi Ani, sa fiti sanatosi si frumosi, Andreea, Ioana, Andrea-Cristina, Hanna! Ela, stai linistita, ca vaem 2 balerine, azi am fost si noi la control de 7 luni (si o saptamina) si avem 7,400 kg si 71 cm. Ana a luat, ca si luna a 6-a, 400 de grame, eu zic, vorba lui kata, ca e foarte bine si sa nu ne mai stresam, mai bine de noi ca fetele noastre pot minca orice, decit sa nu le poti da cereale prea multe, cartofi sau orez sau mai stiu eu ce, ca ingrasa! [il] Clau, m-ai dat pe spate[:D] adica cum nu stiai ca io's Marilena N? [bis] adica te uitai la mine, vorbeam pe-aicea si nu-ti dadeai seama ca's io? [:D][:D][:D] si apropos de nume, de prietena ta, sa stii ca am avut o stire de prezentat, cu o asistenta pe care o chema la fel si care a avut accident cu ambulanta si a murit si ea s pacientul, iar azi, ca de-aia mi-am adus aminte, o postarita din Constanta i-au taiat unii geanta la farmacie si i-au luat vreo 150 milioane, o chema la fel! [alcool] hai ca ma pun pe descoperit cite de-alde mine or fi in tara asta! si peste hotare, na! [bicla] Chiar asa, Eleno, pe unde umbli? dupa pantofi, sigur! Oana bine ai venit, te asteptam cu pozici si povesti! Micky, io ti-am mai spus ca si mama e leita mama ta - numai ca are doar 2 case (una a vindut-o, a avut 3), e la pensie, e la o ora si jumatate de bucuresti, se vaita la fel...noi cu chirie deocamdata, 2 camere, copil dupa care tipa ca-i e dor si cind ne miscam fundul sa i-l aducem sa-l vada, acum mai e si tata cu cancerul si operatia lui, ca sa fie mama victima completa! [bang] dar vorba lu' Clau, eu mai bine n-o bag in seama, ca nu e bine sa ma enervez, ca inca mai alaptez. Nedda, Lara e o scumpa, pupici[dual] desteptii astia de la munca, m-am certat duminica cu ei, cica de ce n-am stat la sedinta de la 8 seara! [xx(] ne-am inteles ca plec dupa 7 intotdeauna, ca stau mai putin, ca vin pe la 11-12 dimineata, oricum sunt pina la urma 8 ore de program si dupa 2 luni au inceput deja sa ma intrebe cind stau norma intreaga...le dai un deget si ei vor toata mina! m-am enervat si am facut, asa la misto, cerere de program redus, adica 6 ore, conform codului muncii, ca alaptez si s-au enervat si ei, ce, numai io? dar pina la urma cica au inteles ca decit sa plec inapoi acasa, mai bine asa...[bang] hai ca iar m-am intins, pupici Miri si Ana (08.04.04) http://community.webshots.com/user/mirinda130
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele, va multumesc pentru raspunsuri, sfaturi si incurajari! [flo] [flo] Din pacate, nu am reusit sa o fac sa inghita nici macar o picatura!!!! Ea se rasuceste f usor de pe spare pe burta, isi intoarce capul aproape la 180 de grade, strange puternic din maxilare si din buze numai cat simte mirosul vreunui sirop. In seara asta a facut febra maricica, ii ardea tot caputul si era rosie pielea sub par, nu ma intrebati cum am tinut-o amandoi de maini si de picioare si i-am fortat falcile sa inghita Nurofenul. Nu as fi in stare sa ii mai fac o data asa. Rezultatul bun a fost ca febra i-a scazut imediat si a reusit sa adoarma, finalmente. M-am si enervat ca am sunat-o pe dr sa-mi dea solutii si i-am spus ca le incercasem pe toate si ea mi-a raspuns ca "eh, atunci n-am ce-i face". Si ca sa mai incerc. M-a umplut de recomandari folositoare. E adevarat si ca nu-mi trece prin cap altceva, deci singura solutie e intr-adevar sa incerc peste cateva zile. Doamne-ajuta! Felicitarile noastre pt Spic de grau si Irina, pentru progresele puilor lor! [bis] Laura, sa porti cu placere cizmele! Hehe, stiu eu cum e cu hainele la Focsani, asta vara nu crezi ca am dat iama pe la vreo 3-4 fabrici? Clau, iarta-ma ca te-am lasat cu ibricul plin si nu m-am prezentat la cafea (mama, ce mi-ar fi placut!), dar o zi proasta ca asta nu am mai avut demult. La un moment dat cum o auzeam pe Cristina ca tipa, cum ma lua plansul, ca nu ma mai tineau nervii. Sper sa trec cat mai repede peste faza proasta, e prea rau, nici nu ma pot bucura de micuta mea in starea asta. Simona, si noi suntem pe formula de mult timp, poate ca acum a considerat dr ca vine iarna si e nevoie de vit mai multe sau a vazut ca nu are greutatea corespunzatoare, eu stiu? Micky, e dureros sa vezi ca mama nu e alaturi de tine sa te sustina si sa se bucure. Dar fii tare, tu oricum esti independenta si te descurci fara mare ajutor din partea ei. [bang] nu mai stiu ce si cui voiam sa mai zic... Trebuie sa ma duc sa-mi tratez neuronu in curand[haibat][ups] Iertati-ma [iartama] Ela si [copil] Cristina (21.04.2004) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mihaspiridon/my_photos"]Albumele noastre[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Codritzule, pozele noastre sunt la semnatura mea. Nu stiu de ce nu le vezi fiindca albumul sigur e public. Chestia e ca tot zic si eu ca o sa mai pun si altele noi si nu reusesc sa-mi gasesc timp. Mirinda, [pup] Anei de la Lara, o alta balerina [:D]. Daniela si papusa [url="http://photos.yahoo.com/neda1972"]LARA[/url] - 7 aprilie 2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna!!! [zz][zz][zz][zz]NU VA IERT!!![zz][zz][zz] Da, mai Marilena, da, te ascultam, te vedeam, dar nici vorba sa asociez imaginea de la TV cu pozele[zid][zid][zid]...Azi am fost plecata la o scurta plimbare cu raul si am aflat ca Marilena mea e dusa peste hotare[:(]...trist pentru ca nu-i merge deloc bine[:(] Uite asta e moticul pentru care nu vreau eu sa merg inca la servici, pentru ca stiu ce am eu acolo si macar tu ai cu e sa te scoti, dar euuuu[alcool][bang][batcap] Ela, iubitoooo, eu te inteleg perfect!![pup][pup][pup] Sa-ti revi si sa fi asa cum suntem noi obisnuite cu tine, vesela, distrata, da??? ai grija de tine!![pup] Mai eu cred ca Elena a fugit cu sau la Veve...cine stie ce papuci si-a luat Veve, iar Elena ori si-a taiat venele ori a luat avionul, via USA[:D] Sau s-or fi ratacit prin magazine la cumparat pantofi??? Cine stie???[:-)))][:-)))][:-)))] Mai fetelor, eu totusi zic sa faceti un amar de bine si dati un semn de viata, nu de alta dar sa nu chemam interpolul!!![:-)))][:-)))][:-)))] Tineret mandria lumii!!! Pregatiti bagajele (cele "duse" de acasa[:D] in tari straine) ca azi a zis Bombonel (alias Nastase) ca daca castiga alegerile vrea ca in 2 ani sa va aduca acasa[:-)))][:-)))][:-)))] Si stit ce va ofera??? Gazda la parintii vostri!!(asta e in capul meu [striptis])[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] Codritu, ce cadouri?/ Anu asta nimeni nu mai capata nimic!! Doar raul!!![:D] Mai pe mine azi m-a luat cu lacrimi ca s-a apucat mama sa colinde si nu stiu, dar dintotdeauna sarbatorile de iarna ma dau gata!!! Nici nu va salut!!![zz][zz][zz] P.S: Mi-e greata ca trebuie sa-l suport pe geoana toata ziua!!![vom][vom][vom]N-am nimic cu el sau cu oricare politician, politica ma dezgusta!!![vom][vom][vom] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos"]Claudia[mamica][/url] si [url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu"]Raul[copil][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...