Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de martie-aprilie 2004 (25)


Veve

Recommended Posts

La Multi Ani, Robert! Bebe2004 multumim... Am vrut sa-ti vad puitul si nu am putut. Vad ca si voi va plangeti ca nu papa bine ai vostri. Si noi avem zile in care f. putin mananca Mia si Lucas. Carnita de pui cu piure de legume nici la ai mei nu le-a placut. Deci zici Nedda, ca in iaurt ai pus-o? Sa incerc si eu - nu m-am gandit la iaurt. O sa incerc mai intai iarasi fara iaurt. Se zice ca daca ceva nu le place bebelusilor, sa mai incerci peste 1-2 saptamani aceeasi chestie si poate atunci le place. Intrebare: de cate ori pe zi le dati cu lingurita? Eu le dau de 2 ori: un fel de mic dejun pe la 10 si un fel de cina pe la 5:30-6:00 dupa-masa. Voi cum faceti? Pupici. Ma duc si eu la culcare, ca imediat se trezesc nazdravanii. Chiar - ai vostri se mai trezesc noaptea??? Ca ai nostri in fiecare noapte pe la 2-3 se trezesc si baga cate o sticluta. Uneori, daca nu mananca bine la 7:30, dupa baie, inainte de culcare, se trezesc pe la 12-1. Eu le dau sa pape, ca in timpul zilei nu mananca bine si ma bucur ca se trezesc si mai papa un pic. Voi le dati noaptea cu sticluta? Simona, Mia si Lucas (25 Martie 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 156
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Simona al meu noaptea e la tzatz cel putin o data si nu se culca la 7.30 ci dupa 10. Eu ii dau la pranz cereale si mar sau mar combinat cu ceva si seara cereale, in rest tzatz ca nu vrea alceva. La multi ani Amelie si Robert, sa cresteti mari si sanatosi!! La multi ani Alona!!! Vad ca esti din acelasi an cu mine, tinerele amandoua.[:)][:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simona, pai copiii tai sunt prea cuminti daca se culca de la 7:00. Lara mea e in toiul activitatii la ora aia. Am reusit s-o culc de ceva vreme pe la 11:00, adica 23:00. Binenteles ca in 2-3 ore se trezeste dupa tzatza. Si mai am cel putin inca alte doua reprize pana dimineata. In legatura cu mesele, eu zic ca copiii tai papa bine daca au doua mese de solide pe zi. Eu incerc sa-i dau Larei fie piure de fructe pe la 11:00 (ea trezindu-se in general la 10:00, deci la noi s-ar chema ca e masa de dimineata) fie ii dau piure de legume (acum si cu carnita) pe la 15:00 si daca nu vrea ii dau doar iaurtul. In rest, n-o prea fac sa vrea si altceva decat tzatze. Apropo de amestecul carnii cu iaurtul, incearca si tu si poate o sa-i indupleci pe gemenutzi. Eu am incercat s-o pacalesc pe Lara amestecand foarte putin iaurt la inceput dar tot s-a strambat. N-am pacalit-o usor [:D]. Codritzu, eu n-am succes cu cerealele. Nu-i plac de niciunele. Vad ca nici voi n-aveti in program legume, nu-i asa? Avem copii cu personalitate, dom'le![:D] Daniela si papusa [url="http://photos.yahoo.com/neda1972"]LARA[/url] - 7 aprilie 2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ela, tot uitandu-ma pe lista noastra de la inceput de capitol mi-a sarit in ochi ca si voi (tu si Cristina) o sa faceti chef impreuna de ziua voastra: o tineti intr-un chef de pe 17 pe 21 aprilie. Si la noi e la fel: Lara pe 7 apr. si eu pe 11 apr. Tot vreo 4-5 zile va tine cheful si la noi. Sotu-miu deja glumeste zicand ca o sa faca economie la cadouri. E bine ca doar glumeste!![:D] Clau, in locul tau n-as mai raspunde la telefon. De ce sa te enervezi degeaba? Asa i s-a intamplat unei prietene de-ale mele din Severin, sa primeasca telefoane d'astea anonime si pana n-a schimbat numarul n-a scapat. Si mai stiu o alta intamplare, nostima de data asta, cu cineva necunoscut care ajunsese sa poarte conversatii regulate cu o colega de-a mea. Ea avea telefon de servici pe care era sunata de multe persoane carora nu le cunostea numarul si raspundea tuturor ca doar o sunau in legatura cu serviciul. Si intr-o zi o suna un tip si incepe in fortza sa discute despre "nush" ce indici de vanzari (chestii legate de jobul lui) crezand ca a sunat la un coleg de servici. Si uite asa, spunea colega mea, faza a fost atat de amuzanta incat au schimbat cateva vorbe (el scuze, ea un "hihihi") si de atunci a inceput s-o sune sa vorbeasca cu ea. El era din alt oras si continuarea povestii (daca e vreuna) n-o mai stiu ca nu m-am mai intalnit cu colega respectiva de vreo 5 ani[:D]. Daniela si papusa [url="http://photos.yahoo.com/neda1972"]LARA[/url] - 7 aprilie 2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Codritzule,nu esti singura. Si eu mai bantui ca abia ce-am culcat-o pe Lara. Apropo, in seara asta a adormit puiul meu fara sa planga deloc. Am executat ritualul cu baitza, tzitzi, asezat in pat, mangaiat si vorbit cu ea, stins lumina si iesit din camera. N-a scos nici-un sunet de protest si in 2 minute era adormita iubirea mamei. Concluzia: da rezultate mersul de-a busilea. Oboseste copilul si ii face chef de somn [:D]. Daniela si papusa [url="http://photos.yahoo.com/neda1972"]LARA[/url] - 7 aprilie 2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI, ROBERT! LA MULTI ANI, ALONA! Sa ne traiti intru multi ani fericiti si sa aduceti bucurii parintilor vostri. Fetelor, in 5 zile am slabit deja cel putin 3kg. Foame nu-mi mai este si deja m-am obisnuit cu aceasta cura. Pupici Kulta si BB Daniela (15,04,2004) [url="http"]www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=KULTA[/url] "Lucrurile bune li se intimpla celor ce stiu sa astepte"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Codritu frumoase pozici. E asa de dragut puiul tau. Kulta, felicitari pt kg date jos. Am notat si eu cura de slabire si cred ca o incerc de luni. Simona acum merge siteul cu poze. Vizionare placuta. Alexandru si mama (26 apr 2004) [marinar] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/andreeea77/my_photos"]noi[/url] [foto]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Robert[pup], LA MULTI ANI,puiutule! Sa cresti mare si sanatos si sa ai parte de tot ceea ce-ti doresti de la viata!
Katalina,sa va traiasca si sa v-aduca numai bucurii![flo2] Mei,da' ce vrabiute de copii aveti si voi![:)]Eu sincer nu vreau sa-i dau lui Laur mai multe solide decat mananca deja,ca de m-as potrivi cu apetitul lui....[:D]El papa pe la 9-10 un borcanel de fructe amestecat cu vreo 2-3 linguri de iaurt sau cereale,la pranz(14-15) 1,5-2 borcanele de legume si seara (21) un borcanel de carnita cu orez sau legume si un borcanel de fructe.Intre mese de obicei suge odata si noaptea de 3-4-5.... ori.[alcool]Eu sunt multumita ca papa orice,dar nu-s neaparat incantata ca papa mult.Nu-s fanul bebelusilor dolofani si nu vad nici un beneficiu din faptul ca are 1-2 kile in plus.(Nu l-am cantarit de o luna jumatate si atunci avea 8 kg) Ba dimpotriva,se misca mai greoi si oboseste mai repede.In comparatie cu vevica care nici acu',la aproape 4 ani nu mananca cat frac'su si in bebelusia ei nu stia ce-i aia papa solida,Laur e la polul opus.Pe de o parte imi place ca-i dolofanel si scumpel,pe de alta parte ma ingrijorez sa nu devina permanent si mereu incerc sa-i tai din cereale si alte chestii care ingrasa.Io zic sa fiti fericite cu bebelusii vostri zvelti![;)] Nah c-am uitat ce vroiam sa mai spun![batcap]V-am pupat!We placut![pup]
Irina,veve & croko[url="http://pg.photos.yahoo.com/lacramic04"][hia][/url] [url="http://community.webshots.com/user/agnesiris"]pozici[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bum]LA MULTI ANI ROBERT!!![bum] Iaca acum m-am intors de la plimbare ,a dat un soare peste noi!![alcool] Claudico,mi-a placut urarea ta de noapte buna...da unde se duce amaritu ala mic[gica]??Ca vaz ca l-ai pus la coada[:D] Veve,asa da cumatra,mai treci si matale pe la noi!LAsa tu cupilu sa pape!![:D].Adevarul e ca eu ii dau cam jumate din tot ce ai enumerat tu,si tot rotofeie e pitica mea...ea,care a fost o supla pina acum![:D] Nedda,felicitari pentru adormitul seara,ai reusit!![pk]Eu nu,tot cu mine in pat![mamica].Adevarul este ca acum ,daca as pune-o in patut,cred ca numa cu grija as dormi..daca nu o simt lnga nime,nu e in regula![:D].Basca faptul ca si-a facut un obicei,sa doarma cu un piciorus pe mami..pai cum sa nu simt io piciorusu' puiului? [alcool] Codritu si SimoV ,vazut pozele ,niste frumosi!!Niste scumpici de bebelusi!!! Revin mai incolo Pupici Elena [hippi] si [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/rayuela12000/my_photos"]pisicutza Amelie[/url][copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...