Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de iulie-august 2004(14)


Veve

Recommended Posts

Monicule, biscuiti am luat din aia romanesti care se vand la kg pentru ca nu sint dulci, am cautat special pt ca nu vroiam dulci, si am razuit 1 mar + 1 biscuite, mi-a iesit cam o jumatate de ceasca! acum trebuie sa-i cumpar farfurie [:D] daca sintem mari si mancam ... Nicole & [copil] Andreea Alexandra (fomista) http://community.webshots.com/user/niar1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Cristina, sa-ti traiasca fata ssi sa creasca mare-mare ! Fie`mea manca din ora in ora, dar eu nu-i puteam da ceai, ca mi-l vomita si sincer nici nu insistam, ca preferam sa o vad ca papa. Faza cu dormitul la noi a fost super !!! Ea pe burta mea, eu intinsa pe spate si le dormeaaaam [:D] Ideea e sa dormi tu cand doarme ea, altfel nu faci fata !!! Eu am incercat sa-mi fac treaba prin casa (de tampita ce am fost0 si dupa doua saptamani am cazut lata de a stat sotul cu Giulia toata noaptea. Am renuntat. Perioada dificila a fost din a 2-a saptamana pana in a 5-a. Te inteleg foarte bine, e foarte greu (sa nu zic ca alaptam si din ora-n ora plangeam eu de durere ...), dar a trecut. Vei vedea ca peste putin timp ai sa-ti cunosti puiul intr-atat incat iti vei da seama de ce plange, de ce nu doarme, doar sa ai un pic de rabdare. Repet: trebuie sa dormi cand doarme ea, chiar daca doarme ziua, faci si tu la fel !!! Cu nasucul ... eu ma consolez ca la un moment dat, peste cativa ani[:D] si-l sufla singura, ca eu degeaba pescuiesc cu pompa ... e ceva intre nas si gat ! Sa pui poze sa ti-o admiram !!! [pup] Monica, felicitari !!! Doamne ce ma emotionez cand aud ca cineva e gravida ![flo][flo][flo] Sa fie intr-un ceas bun, sa ai o sarcina usoara, o nastere rapida si un super bb !!! Ti-o doresc din tot sufletul !!! Eu am ajuns la ecograf la vreo 4 saptamani, dar medicul nu stia ce sa-mi zica (am avut eu un chist mishto` de 8 cm[:(!]), dar speram din suflet ... daca tot s-au vazut 2 dungi roz [;)]. A fost nasoala asteptarea, insemnam in calendar trecerea zilelor ... Iti tin pumnii, sa revii cu noutati neaparat !!! [pup] Leoaicele Daria & [bibe] Giulia (16.08.2004.) "La vita e` una bataglia, la morte un`avventura" http://community.webshots.com/user/giulia16
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rain, am vazut pozeleeee !!! Tare mandra e, dar cel mai mult mi-a placut ca tine de papa nu cumva sa i-o fure cineva ! Sa-ti traiasca ! [pup] P.S. Am eu un fix [alcool] ca bb tre sa aiba shunci. Dar daca zici ca fetele sunt altfel, ma consolez ca vor avea cracii luuungi [:D] Leoaicele Daria & [bibe] Giulia (16.08.2004.) "La vita e` una bataglia, la morte un`avventura" http://community.webshots.com/user/giulia16
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare la mamici si bebelusii cei frumosi ... ei , Monica m-ai facut sa-mi aduc aminte de vremurile sarcinii .. cate framantari , griji din orice durere de cap , probleme mai mici sau mai mari .. mi-e dor tare de acea perioada ... traieste la maxim fiecare clipa !!!! dupa aceea vor urma problemele adevarate ... dar si satisfactiile ... Cristina , ai vazut fetele de aici sunt niste mamici deosebite ... am trecut si noi prin ce treci tu .. unele dintre noi chiar mai pierdem nopti ... asta e ! acum ei fac programul !!! si eu cred ca este prea mica sa o "educi " ... ai mai putea sa incerci ca nopatea sa-i dai sa pape cu lumina stinsa (difuza ) si sa nu-i vorbesti deloc ....ce pot eu sa adaug la sfaturile dinainte ... in nasuc pune ser putzin incalzit ...o dk mi-a vandut pontul si de atunci nu am mai avut probleme ... iata ca am ajuns sa dam si sfaturi ... suntem veterane ..he, he pupici si o seara frumoasa simona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu lumina subscriuce a scris BlueAngel. La inceput lasam tv-ul aprins, apoi m-am obisnuit si nu aprind nici o luminita. Cand o i-au din pat ii dau pupici si nu scot o vorba, apoi papam si o iau langa mine (ca nu ma pot abtine) si oricum dormim doar 2 ore[:D][:D][:D] [pup] Leoaicele Daria & [bibe] Giulia (16.08.2004.) "La vita e` una bataglia, la morte un`avventura" http://community.webshots.com/user/giulia16
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, mamicute! in sfarsit liniste si la noi in casa...inainte de culcare e nebunie mare..Baia lui Lucas e la opt ,iar ora de culcare a lui Rares e tot la opt...trebuie sa modific ca nu ma descurc prea bine . Astazi am fost la cumparaturi si m-am tot holbat la patuturi de baietei mai mari..dupa cum v-am spus,Lucas doarme mai mult cu mine in pat tura a doua de somn...asa ca urmatoarea investitie va fi un pat ca al lui Rares la care o sa atasez o bara de protectie.Asta va fi mai incolo cand Lucas va dormi toata noaptea ca sa ii pot muta pe amandoi in camera...Am constatat ca sunt tare scumpe...170$ salteaua si patul inca pe atat! Asa ..in alta ordine de idei, intrebare: copiii vostri rad in hohote? Lucas asa de frumos rade...dar numai daca il gadil cu buzele pe burtica, spre subsuoara..se intoarce pe spate si cam atat! Ma uitam azi la borcanele cu papa organica ...ce cu mintea nu gandesti! de la mar ras pana la lasagna etc. Eu ,la Rares, am inceput la trei luni cu sucuri etc...acum nu ma grabesc...i-am dat o data putin suc de portocala si i-a placut... fetelor, nu stiu in RO daca se gaseste sub denumirea asta- DESTIN(crema cu oxid de zinc 40%), dar va sfatuiesc sa aveti in casa ptr orice eventualitate(irirtatie la poponeata) ...e miraculoasa... chiar nu stie nimeni nimic de Anapharm? pupic Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Si noi la raport asa mai spre seara dupa ce a adormit gaza. Noi suntem bine, chiar daca de o lune si mai bine mancam cand vrem si cat vrem. Dar nu-mi fac probleme asa ca voi. Cred ca sunt o mama denaturata, caci mi-a trecut ingrijorarea. Daca fata e vesela si sanatoasa si se pare ca ia in greutate de ce as alerga-o eu cu bibele? De fapt asa am facut la inceput si ajunsese sa planga de foame si sa-l dea afara cu limba, asa de terorizata era fata. Acum nu o mai fortez, vrea bine, nu, iarasi bine. Laura, Ana este okay, doar ca un pic mai ocupata caci invata sa dea niste teste ptr facultate. Vrea sa-si continue studiile aici, si are de invatat foarte mult, mai ales denumirile in engleza. In rest e bine, si ea si Ralucuta, care e in continuare un copil foarte cuminte si frumos. Fetele nu va mai stresati atat cu orice fleac (spune lupul moralist) caci mai aveti pana la majorat(al copiilor, bineinteles) si imbatrainiti devreme. Si piticutii au nevoie de noi. Vorba Papadicului, pana trece criza de trei luni apare cea de sase si asa mai departe pana la 18, si peste. Va pup dulce pe toate. Liliana si [bibe] Adela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Raportam si noi la 3 luni 6904 g si 64 cm. Vad ca luna asta s-a axat mai mult pe crescutul in lungime decat in greutate (doar 750g). S-a trezit, fugm la plimbare, revin mai pe seara daca ma lasa. [:D] O zi minunata! [:)]mami Eliza & bebe Stefan Takeshi (16/08/2004) [url="http://www.geocities.com/flakeherald/Moments_of_our_life.html"]Paginuta personala[/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=32097"]Povestea nasterii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...