Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de iulie-august 2004(14)


Veve

Recommended Posts

Vremea asta ma deprima rau...[q][q] Dar macar goguta al meu doarme dus si neintors (cred ca il trage norul la somn).A dormit azi noapte 12 ore continuu iar acum l-a luat somnul din nou. Nu va mai stresati cu schimbatul laptelui,nu e bine sa-l schimbati asa,ei se obisnuiesc cu un tip de lapte,e posibil sa le faceti mai mult rau decat bine cand ii treceti pe alt lapte. Si hai sa fim serioase,toate sunt la fel,cred ca aroma difera doar. Azi merg la cumparaturi sa-i innoiesc garderoba piticului ca nu-l mai incape nimic,nici nu stiu ce masura sa-i mai iau la gabaritul lui depasit (cred ca pentru 6 luni). Oare copilul meu mananca prea mult biberon la o masa cca 180 ml????Si mai suge si "desertul" de la san dupa aceea,cred ca depaseste 200 ml.Daca ii dau mai putin de atat tipa ca din gura de sarpe.Cand suge numai de la san nu cred ca mananca atat,dar recupereaza de la biberon (sa nu scada grasu' [grasa] vreun gram). Monica si bebe Bogdan http://community.webshots.com/user/monicaotelea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Lia,vroiam sa-ti spun ca poate esti tu mai constipata si atunci preia si copilul de la tine (asta daca ii mai dai san). Eu asa am patit si pana nu m-am "rezolvat" pe mine nu s-a rezolvat nici el.La fel si cu diareea.In nici un caz sa nu-i dai lapte HN,asta este pentru diaree,ti-l constipa si mai tare (contine fulgi de cereale,de banane,de mar etc). Monica si bebe Bogdan http://community.webshots.com/user/monicaotelea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare la mamici si la bebici !!! si noi am fost in excursie la mare ... sambata a fost o vreme superba , ne-am plimbat pe malul marii, am fost la petrecere la restaurant si ghemotocul nostru a fost mascota serii ... a trecut pe la toata lumea prin brate ..nimik nu zicea !!! cred c aerul sarat i-a facut si foame ca a mancat din 2 in 2 ore cate 120 ml .. asa ca Lia ...incearca un drum la munte sau la mare !!!! ... numai ca acum s-a cam stricat vremea Roxana , am fost tare impresionata de Cta ... chiar s-a schimbat in bine .. ne-am plimbat prin centru si mi-a placut tare mult .. ori imi este mie dor de casa ?!?!?!?! oricum nu este asa aglomerat si poluat ca Bucuresti!!! despre noi ... saptamana asta vom amenaja camera lui Luca ..am gasit la Bricostore niste perdele si draperii cu norisori .. sunt asa frumoase .... am emotii , sa vedem cum se va comporta ghemotocul nostru ... m-am inarmat cu monitoare audio voi culcati bb-ii in dormitoarele lor ? in carte asa scrie , ca de la 3 luni trebuies invatati sa adoarma si sa doarma singuri ... tineti-mi pumnii !!!! pupici o zi usoara simona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza si de la noi, Bebelina mea le doarme de la 9 seara pana pe la 7.30-8.00 dimineatza, cand papa si mai trage un pui de somn pana pe la 10-10.30, asa ca mami e fericita ca mai se odihneste si ea... Eu i-am schimbat laptele pe la 2 luni cand nu a mai vrut sa puna gura deloc pe Similac (doar noaptea in somn ce o mai pacaleam) si mi-a spus pediatra ca este normal, deoarece Similacul are un gust tare rau si e bine ca l-a acceptat pana atunc, asa ca am trecut pe Nan cu care nu am mai avut probleme (nici macar nu am facut treptat schimbarea). In rest ma deprima tare vremea de afara, nu as scoate-o pe ploaie, asa ca daca e vreme rea mergem in Carrefour unde se pare ca ii place tare mult (deh, se invata de mica cu magazinele [mamica]Alexa si Maria Sabrina (27.07.2004) http://community.webshots.com/user/alexpavel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza si de la noi, Bebelina mea le doarme de la 9 seara pana pe la 7.30-8.00 dimineatza, cand papa si mai trage un pui de somn pana pe la 10-10.30, asa ca mami e fericita ca mai se odihneste si ea... Eu i-am schimbat laptele pe la 2 luni cand nu a mai vrut sa puna gura deloc pe Similac (doar noaptea in somn ce o mai pacaleam) si mi-a spus pediatra ca este normal, deoarece Similacul are un gust tare rau si e bine ca l-a acceptat pana atunc, asa ca am trecut pe Nan cu care nu am mai avut probleme (nici macar nu am facut treptat schimbarea). In rest ma deprima tare vremea de afara, nu as scoate-o pe ploaie, asa ca daca e vreme rea mergem in Carrefour unde se pare ca ii place tare mult (deh, se invata de mica cu magazinele [hop]). Partea proasta este ca nu reusesc sa o adorm decat in brate sau la san si nu stiu cum sa o dezvat de asta, a mai avut si tentative de a adormi singurica in patut, sau cand se juca cu Baby Gim, dar f rar, dati-mi o solutie ca deja m-a rupt de spate..[bang] Aveti idee ce pot lua pt caderea parului cat timp inca alaptez, ca la ritmul la care imi zboara podoaba capilara mi-e tare frica sa nu raman doar cu 2-3 fire rebele si atat...Stiam ca sunt bune injectiile cu Gerovital, dar am auzit ca nu se mai gasesc.. [mamica]Alexa si Maria Sabrina (27.07.2004) http://community.webshots.com/user/alexpavel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna mamicutzelor, noi ieri am avut o zi foarte linistita...papat-pisilit-jucat-dormit-papat-chiuit...ca de la un timp nu mai gangureste gaa,guuu,giiu ci da niste chiuituri de ma face sa ma uit in parcarea cu masini sa vad care vecin e acasa si ne aude...ca ma astept la orice de la nemtii astia (intre ora 13 si 15 e program de liniste). MARCELA,si Andreea a plans mai tot timpul la botez dar eu nu am iesit din biserica ...la un moment dat nu am mai rezistat sa o vad cum plange si m-am dus peste nasa si soacra (care nu ma lasa deloc sa stau aproape de ea)si am zic ....e copilul meu, plange io o imbrac acum!...he he s-au dat amandoua la o parte.PAi plangea prea rau!!! CORINAI, succes la vaccinutz...trece el si asta. SIMONA,spor la lucru pentru camera lui Luca...Andreea a dormit in camera ei de la o luna si nu avem nici un fel de probleme.Asteptam poze cu dormitorul lui Luca. pupici. Felicia si Andreea (17.07) http://community.webshots.com/user/pako__
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...