Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sa testam creme de zi - experiente impartasite


Recommended Posts

hello, eu deocamdata am citit toate cele 17 pagini...si decantez informatiile. tenul meu e mixt spre uscat + sensibil. caut o crema-minune, antirid, hidratanta, cu protectie UVA/UVB...si fara ingrediente cancerigene.
Eu stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa. S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 784
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ma uit acum la ingredientele unui ser pentru ochi: AQUA, GLYCERIN, TRIETHYLHEXANOIN, DIMETHICONE, ISODECYL NEOPENTANOATE, DIISOPROPYL SEBACATE, LAURYL LACTATE, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, DIMYRISTYL TARTRATE, PHENOXYETHANOL, CAPRYLYL GLYCOL, STEARYL ALCOHOL, TOCOPHERYL ACETATE, C12-15 PARETH-7, CETEARYL ALCOHOL, TETRAHYDROXYPROPYL ETHYLENEDIAMINE, CARBOMER, IMIDAZOLIDINYL UREA,EUPHRASIA OFFICINALIS, PROPYLENE GLYCOL, METHYLPARABEN, HESPERIDIN METHYL CHALCONE, SODIUM LAUROYL LACTYLATE, STEARETH-20, VACCINIUM VITIS-IDAEA, PPG-25-LAURETH-25, BUTYLPARABEN, ETHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, ISOBUTYLPARABEN, CERAMIDE 3, SODIUM CITRATE, SODIUM HYALURONATE, CERAMIDE 6 II, CHOLESTEROL, PHYTOSPHINGOSINE, CHLORHEXIDINE DIGLUCONATE, SODIUM BENZOATE, XANTHAN GUM, DIPEPTIDE-2, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, PALMITOYL TETRAPETIDE-3, CERAMIDE 1, CI 77891, CI 77019,CI 77491 [help]ce sunt astea??? [help]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crema de la Forever cu Aloe si Propolis e ok , dar nu de lunga durata.Ajuta tenul uscat , am avut si eu , dar am ajuns s-o folosesc pe restul coroului , fiindca nu-i asa lejera si consider ca nu e potrivita pentru necesitatile tenului cu probleme , mai sensibil. http://community.webshots.com/user/denisabia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eva, crema este cumva fabricata de Tis Farmaceutic? Cum este crema? Este usoara, potrivita pt vara? N-am incercat nici o crema de la Tis si sunt tare curioasa cum sunt? Pe cea cu galbenele ai incercat-o? Eu am tenul gras si am nevoie de o crema hidratanta, dar foarte usoara, cu multa apa. [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

teolina, intr-adevar crema q4u este de la Tis Farmaceutic. crema de galbenele este buna daca ai ten sensibil, inrosit. pt. intretinere vara poti folosi pe cea cu aloe vera sau crema de zi multiprotectoare (care are de toate, inclusiv galbenele si vitamina E). daca ai tenul gras, inainte de aplicarea cremei sa te dai cu o lotiune tonica, Lara e super.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am tenul gras. Eu folosesc o crema de la farmec care este super ieftina , este buna pt tenul meu doar ca imi transpira super mult fatza de la ea si n-o mai suport. Vreau s-o incerc pe cea propusa de eva. o gasesc in orice magazin cu cosmetice sau la farmacie? Apropos de Lara , e buna.Folosesc si eu. A Friend's love says:" If you ever need anything,I'll be there." True Love says:" You'll never need anything;I'll be there."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...