Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sa testam creme de zi - experiente impartasite


Recommended Posts

Subscriu, Cafera, subscriu. Produsele Avene sunt foarte foarte bune! [asia]

Si mie imi plac la nebunie. Eu am tenul gras si am avut de vreo doua ori Hidrance Optimale, tot de doua ori Cleanance K, am cel mai bun demachiant din lume (Demaquillant douceur, e un gel extraordinar de bland de la care nu ma ustura absolut deloc ochii si de care nici nu ma tem ca mi-ar face rau la ochi si care curata si mama rimelului waterproof....)[il]. Apa termala spray iar face minuni pt tenul mixt sau gras dar o folosesc mai ales vara ca ma racoreste. Fondul de ten e ultima gaselnita a mea si e minunat, nu e comedogen (de fapt nici un produs de la ei nu e), e foarte fluid, acopera perfect...Am si pudra din gama Couvrance e incolora dar catifeleaza foarte fain pielea. Eu sint super super incintata de Avene.

Din pacate are si un minus si acela e pretul.

[zz] Eu nu-mi permit prea des produsele astea si am facut economii sa-mi permit crema Hidrance de 600.000 De exemplu acum sint cam in gaura cu banii si mi-am luat crema de la Elmiplant, din gama Bioten. Foarte buna si ea, raportul calitate pret e excelent, miroase divin. Dar pozitia 1 din top e ocupata deja de Avene ... [:I]

Va pup cu drag [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 784
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetelor!

 

Am citit la acest subiect despre uleiul de migdale ca ar fi f bun pt ten.

Am fost la plafar dar nu aveau decit ulei de migdale dulci, este acelasi lucru cu ce folositi voi?

 

Si inca ceva, stiti cumva dak exista vreun magazin in Bucuresti unde se vind produse de la capra nera? Am auzit ca ar fi f bune cosmeticele de la ei[cool]

 

O zi buna va doresc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

id="maroon">eu folosesc produsele de la YSL foarte mult si deramalogica; le alternez cand si cand, dar pt ca tenul meu este destul de dificil, ma impac cel mai bine cu produsele pt sensitive skin/ hydra. cand am timp insa, ma rasfat cu reteta mea favorita furata de la bunica :) ten umed, o capsula de vitamina E sau o picatura de ulei de struguri si putin suc de castravete.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vrut sa deschid topic nou dar cred ca ma pot incadra aici.

In ultimele zile imi aparusera niste cosuri sub piele pe fata si am folosit o crema speciala antiacnee. Am mai folosit-o pina acum, dar numai pe zone restrinse, acum de teama sa nu-mi mai apara altele am folosit pe toata fata de vreo doua ori. Acum ma uit in oglinda, ce-i drept cosurile au cam disparut dar am pete rosii pe fata si nu stiu cum e posibil, dar brusc am niste riduri sub ochii de nu ma recunosc, aveam citeva foarte fine, sa fie tot crema sau am imbatranit eu brusc??? A patit cineva asa ceva de la o crema antiacnee?????

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by aiamoni

Am vrut sa deschid topic nou dar cred ca ma pot incadra aici.In ultimele zile imi aparusera niste cosuri sub piele pe fata si am folosit o crema speciala antiacnee. Am mai folosit-o pina acum, dar numai pe zone restrinse, acum de teama sa nu-mi mai apara altele am folosit pe toata fata de vreo doua ori. Acum ma uit in oglinda, ce-i drept cosurile au cam disparut dar am pete rosii pe fata si nu stiu cum e posibil, dar brusc am niste riduri sub ochii de nu ma recunosc, aveam citeva foarte fine, sa fie tot crema sau am imbatranit eu brusc??? A patit cineva asa ceva de la o crema antiacnee?????


id="quote">id="quote">eu zic ca o fi de la dulciuri! Te rog nu te supara [pup] si sper sa dispara ridurile si petele, uite inca un pupic [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bang][:D][:D] Vrei tu sa ma faci neaparat sa renunt la dulciuri, asa-i??? Chiar incerc sa slabesc acum, daca reusesc te anunt. :)

 

Cum o sa ma supar, petele nu ma ingrijoreaza, mi s-a mai intimplat cind am folosit vreo masca mai abraziva, probabil am pielea sensibila, dar ridurile m-au dat pe spate, efectiv parca au aparut peste noapte, si daca ramin asa nu stiu ce ma fac...[bang]Poate o sa-mi pun niste comprese cu ceai verde deseara?

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by aiamoni

[bang][:D][:D] Vrei tu sa ma faci neaparat sa renunt la dulciuri, asa-i??? Chiar incerc sa slabesc acum, daca reusesc te anunt. :)Cum o sa ma supar, petele nu ma ingrijoreaza, mi s-a mai intimplat cind am folosit vreo masca mai abraziva, probabil am pielea sensibila, dar ridurile m-au dat pe spate, efectiv parca au aparut peste noapte, si daca ramin asa nu stiu ce ma fac...[bang]Poate o sa-mi pun niste comprese cu ceai verde deseara?


id="quote">id="quote">Da, si eu am patit la fel cu ridurile de sub ochi tot de la o crema antiacneica...dar stai linistita ca nu o sa ramana asa [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...