Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sa testam creme de zi - experiente impartasite


Recommended Posts

am avut ani multi de folosit Nivea (diferite tipuri, functie de varsta), pe urma o tentativa esuata cu Gerovital H3, iar acum de cateva luni folosesc Eucerin Hyaluron Filler (exista atat crema de zi, cat si de noapte, care mi se pare foarte OK pentru mine. Nu stiu inca cat ma va mai tine punga, ca e in jur de 100 RON cutiuta.

 

Ingrid si Cristi 10 ani

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
  • Răspunsuri 784
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 2 weeks later...
  • 2 years later...

Am cumparat o crema pt ten cu probleme, e de la Lange, cam sumpa, dar dupa ce am incercat/o m/am bucurat ca am cumparat asa ceva.

Lasa pielea extrem de fina, din cauza ca am inceput sa folosesc fond de ten mi/au aparut 4 cosuri care  dupa doar 2 zile de aplicare a cremei au disparut.

Am avut pana acumd e la Gerovital gama farmaceutica, e si asta foarte buna dar nu a castigat lupta cu aceste cosuri.

 

In jurul ochilor si pe frunte folosesc ulei de cocos.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

xio si eu am vaut aceleasi problème ca si tine cand m-am mutat in Canada. cam anul trecut am dar de Korres black pine si nu m-am mai dessertit de ea pana cand nu am mai gasit-o in magazin. 

 

cu ocazia asta am incercat l'occitane, super super crema- mai ales vara, foarte usoara, nu imi apar iritatii pe fatza... dar pt iarna tot korres merge mai bine, e mai consistenta.

 

mi-am commandant de pe amazon si scum am iar si pe amazon a fast si mai ieftina, cu tot cu taxe si ransport, decat in magazin.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De vre-un an, cumpar o crema de fata facuta in laboratorul unei farmacii. Inainte, imi dadeam cu una de la Gerovital; f buna, dar imi irita ochii. Crema de acum, este facuta cu vaselina si acid hialuronic si nu imi irita ochii + ca estompeaza ridurile din jurul ochilor. 

Saptamanal, imi fac o masca din ulei de masline, galbenus de ou si vit A pe care o folosesc atat pe par, cat si pe fata, gat, decolteu. Face minuni. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nope. Grasimea de cocos este, asa cum am intrlrs eu cu chimia mea slaba :) , o fractie a uleiului de cocos. .. Este fara miros si mai... cum sa o descriu. .. mai light? Intra imediat in piele.... Are larga intrebuintare alimentara... eu de acolo o si iau, de pe siteuri de alimentatie sanatoasa...

 

Edit: le am testat pe ambele si am vazut clar diferenta, la masaj de exemplu...

Si pe fata, uleiul imi face zona T strălucitoare,  grasimea nu..., iar la cosuri, uleiul intra mai greu si aduna praf, incarca porii,;grasimea nu... dar e vorba de pielea mea, nu știu la alte persoane..

Desi pana si maseuza e mai incantata de grasimea asta...

 

Uleiul de cocos il folosesc alimentar.. mi e o pofta cateodata sa mananac efectiv din el... :))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...