Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de sept-oct 2004 (3)


Veve

Recommended Posts

Fetelor, puteti sa-mi recomandati un scaun de masina bun si daca se poate sa-mi spuneti si de unde l-ati luat si la ce pret. Noi trebuie sa-i cumparam un cadou bebelinei de Craciun (firma sotului ne deconteaza 1,2 mil) si ne gandeam la ceva util pt ca jucarii o sa primeasca si hainute de la nasi, bunici. Ne mai gandeam si la un premergator...Voi ce ati lua daca ati fi in locul meu? Daca stiam ii luam marsupiul....dar deja l-am cumparat. Scaun de masa am primit la botez. Mihaela si papusica mica Alexia Maria http://community.webshots.com/user/roandre
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor eu am o problema cu Damian, adica de 3 seri, dupa ce papa (san) il apuca un plans asa de tare, mai mult cu tipete. A plans pana a ragusit si nu reusesc sa-l linistesc decat foarte greu cu tot tinutul in brate, lipit de mine si plimbat prin toata casa. Dupa un show de 30 de minute (aprox) se linisteste si doarme bine merci cam 3-4 ore cand se trezeste pt. laptic si din fericire nu mai plange. Sa fie de la colici? Sper sa nu aiba altceva. Maine merg cu el la control la dr., abia astept ca tare's nelinistita. Azi nu a facut kk, nu a facut de ieri de la pranz. Sa fie asta baiul? El de obicei face zilnic! Geo si Damian (nascut pe 01.10.2004) http://photos.yahoo.com/giorgios72
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele eu scriu cu ea in brate va rog sa scuzati greselile este 11 si 15 minute si nu are nici un gand de somn... ralucule si mihaela ma tot uit la copiii vostri sunt niste scumpi o sa mai pun si eu niste poze dar mai vechi ca noi am georgiana sunt sigur colici mai als ca incep dupa masa fetele care mai aveti copii cum se comporta cei mari? va ajuta, sunt incantati de cei mici sau sunt gelosi? va pup Mada,un om. Cu frica lui Dumnezeu si Ilinca Teodora http://community.webshots.com/user/madaspa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Vali pentru raspuns.Este verde din start tocmai ce o schimbasem. o sa merg luni cu ea la medic. Ultima data am fost tare dezamagita ca ii era imfundat nasul si au zis ca e normal.Cum sa imi dau seama daca e racita? Inca o data multumesc eram tare ingrijorata ca nu stiu nici cum sa ii dau ceaiul indulcit neindulcit.Ce cantitate ar trebuii sa ii dau? Azi facem o luna. Cu Ioana 4 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

IrinaA, la multi ani pt. cele 4 saptamani ale Ioanei, sa-ti fie sanatoasa si sa creasca mare. Eu la 4 saptamani ii dadeam cam 60ml, cu toate ca dr. mi-a zis sa-i dau doar 20ml, dar Dani meu sughita foarte des si eram obligata sa-i dau ceiut sa-i treaca.Si nu a patit nimic. Acum are 2luni si jumatate si-i dau max 100ml pe zi. Fetele, unde sunteti? Aveti program cu bebelusi? Sper sa nu fie asa...Al meu doarme linistit in patut, sper sa-l tina...A mancat insa devreme si cred ca se va trezi indata. Vreau si eu sa pun niscaiva poze, dar nu stiu unde.Poate cineva sa-mi spuna si mie? Pupici irina si BB Daniel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

IrinaA, pt listuta spune-mi datele complete ca sa te trec. La multi ani pt prima de luna de viata! Mada, sper ca acum da semne de somnic. A mea s-a culcat...sa vedem pana cand! Georgiana, a mea tipa asa cand avea colici (asta cam pe la 2-3 sapt). Acum mai are momente cand tipa asa dar din cauza ca ii mai e foame. Adica papa de la un san pana il scoate afara singura ca nu mai vrea. O ridic pe umar sa scoata aerul si incepe cu niste urlete de zici ca o frige bratul meu. Ragaie putin si apoi o pun la celalalt san si se calmeaza. Acum la voi e posibil sa fie mai degraba colicii de vina daca totusi se calmeaza intr-un final si nu mai cere de papa. Mihaela si papusica mica Alexia Maria http://community.webshots.com/user/roandre
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetele! Al meu baiat are program artistic in timpul zilei, urla pana cand raguseste si el (ca tot ziceati si voi aceleasi lucruri..) da' problema noastra e ca vrem in brate, nu ne mai place sa stam in pat singurei sub nici o forma. Noaptea adormim pe burtica lu' mami si scoatem aeru' in timp ce mancam sau chiar dormind..E drept ca-i dau medicament cam la fiecare masa, alternand, dar cred ca cel mai mult e de la faptul ca-l tin strans lipit de burtica mea cand mananca. Si mai e o chestie, fetele, am uitat sa va spun - colicii nu sunt numai de la aer, se fac de la sistemul digestiv imatur... poate de asta le trece cand mai avanseaza-n varsta.. Roandre, de scaun de masina nu stiu nimic, da' premergator aveau in oferta la carrefour acum 2sapt cu 1mil si ceva, Chicco.. Incearca sa te uiti prin astea, carrefour si cora, sigur o sa gasesti ceva interesant. Din experienta stiu ca in magazinele de specialitate sunt mai scumpe si oricum iti recomand sa iei ceva de firma, sa poti avea si garantie si sa fie si standardizate dupa toate normele de securitate. acu' sa va intreb si eu ceva - al meu are 5 sapt si 4zile si face caca numai o data pe zi.Nu-i dau ceai (ca nu vrea) si se tot screme saracutul da' nu ies decat parturi de obicei.. Aveti vreo idee? Sunt sigura ca nu e grav, da' vroiam sa ma consolati, ca nu sunt singura..Intr-o dimineata amincercat cu termometru' si nimic, am sectionat artistic un supozitor cu glicerina si abia de i-am bagat varful supozitorului si m-a cadorisit cu un super jet pe masa, pe jos, ma rog, nu intru in detalii, din fericire miroase asa de frumos (deocamdata) :) Va pup
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetele! Raporteza sunt capie [:(!] si o sa ajung mai maraita ca fecioru' urlator! De cand v-am scris ultima data (sa fi fost Joi?) baiatu' meu urla toata ziua, cu pauze de max juma de ora de care eu nu stiu cum fac da' nu prea beneficiez (adica nu pot sa adorm neam![bang]).Noaptea doarme vreo sase ore legate ca-i rupt de oboseala; apoi se trezeste cu o foame de lup si mananca fff repede, inghite aer, nul-l da afara pe tot (cred eu) si incep durerile de burtica si implicit urletele care nu se calmeaza cu nimic.Nu mai stiu ce sa fac!!!Sunt si in Ploiesti si medicul pediatru la care merg aici (temporar; max inca o luna ca n-am ce face) e cam dus cu pluta adica nu stie sa zica sigur daca-s colici sau altceva (nu stiu ce). Pb mea e ca in crizele de plans la bebe ii tot vine inapoi ceva si tot inghite. Asta sa fie refluxul de care se discuta la un moment dat? E grav? Stie careva sigur ce-i aia reflux, cum se manifesta si de la ce e? Acu' ca am terminat cu plangerile sa mai zic si eu vorbe la lume: Multumesc muult Kittie, Mina, Biamar ptr rasp privitoare la vaccin, haine ptr "mamici cu suncute dupa nastere". O sa cumpar Infanrix-ul ca-i mai sigur.In ceea ce priveste kg mele: am 5 in plus da-s plasate strategic: fix la talie. Mi-am luat si eu o pereche de pantaloni mai mari ca sa-mi vina in talie (ma rog la bazin ca-s cu talie m joasa) dar tot ce-mi vine bine la bazin imi e larg in jos asa ca pantalonii stau pe mine ca pe uluca![bang]Da' acum presupun ca nu mai e loc de mofturi; nu pot sa fiu si mama eroina si Cindy Crawford deodata asa ca... Mai fetelor m-ati distrat tare cu poreclele bebeilor (Bin Laden si Chaolin![:D][:D])si va pup apasat de la distanta pentru asta. Credeam ca sunt singura! Eu la al meu ii zic Tiranozaurus (rememmebr Jurasic parc, dinozauri...). Va pup ca s-a trezit... Cristiana si bebe Andrei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...