Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

despre dragoste


Recommended Posts

O intrebare dedicata femeilor Ce ii place unei femei sa auda sau sa primeasca din partea unui barbat?[il] Excludem daruri sau kestii materiale. Hmm- vreau sa fac pe cineva extrem de fericita si am nevoie de idei trasnite si nu numai. Ce v-a surprins cel mai mult in dragoste. un gest? un cuvant? o privire?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 31
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Pe mine ma incanta foarte mult gesturile: o mangaiere pe mana, pe obraz, un pupic, o imbratisare, chiar si o privire care spune totul. Degeaba imi spune toata ziua bunaziua ca ma iubeste iar eu nu simt asta...am trecut prin asa ceva si am fugit... Probabil pe majoritatea femeilor le incanta combinatia dintre vorbe si gesturi, depinde de fiecare in parte. Tu trebuie sa stii mai bine ce asteapta femeia de langa tine. Mult succes! [mamica]Mihaela,[hop] Diana(22 nov 1996) si[copil]Silvia(10 sept 2003) http://community.webshots.com/user/mihaela_s20 http://community.webshots.com/user/mihaelas_20 http://community.webshots.com/user/fetele_mele www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa ma faca sa rad..sa gaseasca partea amuzanta a fiecarei situatii...sa ma invite intr-un loc surpriza( dar acre stie ca mi-ar place)...sa ma duca sa luam micul dejun pe malul Herastraului intr-o zi cu soare. Si multe altele. Dar fi atent, tu pe EA vrei s-o faci fericta...nu pe mine:), asa ca mai intai ar trebui sa inveti sa o cunosti, decci sa vorbiti mult despre toate cate sunt. Sa fi iubit! Madalina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Ce v-a surprins cel mai mult in dragoste. un gest? un cuvant? o privire?
All the above... :o) Una din lucrurile care ma topeam era o privire...nici nu pot sa o descriu, dar efectiv ma topeam. Acuma imi plac inca privirile, gesturile, si bineinteles cuvintele...nu duc lipsa de niciunele...[^][vampa] SOLA SCRIPTURA! SOLI DEO GLORIA! SOLO CRISTO! SOLA GRATIA! SOLA FIDE!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

...subscriu la ce au spus fetele mai sus plus surprizele! dar nu bomboane, bijuterii ci un mesaj scris pe agenda, sau cea mai tare a fost cand a trebuit sa fac o prezentare in power point la prima ora si cand o deschid in fata tuturor, pe primul slide era scris " Te iubesc si sunt mandru de tine!" a fost cred cea mai buna prezentare pe care am tinut-o, stapana pe mine, fara tremurat de voce... sau imi schimba screenul de la telefon si imi pune unul cu mesaj romantic si bineinteles vad doar in momentul cand trebuie sa sun pe cineva, sau cand vine sa ma ia de la servici si cand ajungem acasa, masa e practic gata, sau un masaj dupa o zi grea... ...sunt multe gesturi pe care le poti face dar depinde de moment! plus ca toate gesturile trebuie facute cu multa dragoste! succes! [flo]Melania PERSEVERENTA GENEREAZA SUCCESUL!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sotul meu a fost crescut mai rigid, fara aniversari, fara dovezi de efuziune...asa ca nu prea stie sa-si exteriorizeze sentimentele, deci nu ma astept de la el la biletele, laude, declaratii.Acesta este un motiv de mica cearta intre noi deoarece eu sunt genul care am nevoie de incurajari, dovezi de dragoste...stiu ca ma iubeste si ca e mandru de mine si de ceea ce am realizat impreuna dar nu o spune decat f rar...asta e , nu le poti avea pe toate. In schimb este deosebit de tandru si afectuos cu fetita noastra , imi sunt asa dragi cand ii vad cum se dragalesc... Dar am avut un prieten care diviniza tot ceea ce faceam, se extazia la orice vorba a mea, era ingrijorat de orice temere pe care o aveam...parca eram scufundata intr-un borcan de dulceata, n-am rezistat si am fugit.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce imi place mie sa aud? -Ca ii place ce i-am gatit ( si nu ca mama gatea mai bine) -Ca sunt frumoasa (atunci cind mie imi vine sa sparg oglinda ca iar am cearcane) -Ca nu exista o alta femeie care e mai frumoasa/desteapta/interesanta pt el Ce gesturi de-ale lui imi plac? -cind ma saruta dimineta desi eu dorm -cind ma mingiie pe picior cind conduce -cind ma stringe in brate dupa ce am fost depresiva toata ziua ca iar nu am gasit de lucru -cind se apuca sa faca ceva in casa fara sa-i spun eu -cind imi face o surpriza ( fie ca-si aduce aminte de ciocolata/revista care imi place, fie imi aduce un buchet de flori, fie un ou Kinder, fie ce-i mai trece prin cap) -cind mi-a cintat de ziua mea "La multi ani" in romana -cind facem o excursie pe undeva si mergem in muzee, desi el nu distinge toate culorile si pictura nu-l prea incinta In concluzie: nu trebuie sa fie lucruri mari, dar trebuie sa-mi arate ca sunt importanta pt el, ca se gindeste la mine si ca se bucura sa ma aiba linga el. Daca un barbat cumpara o bijuterie de aur de zi de nastere si de Craciun, dar in rest nu da atentie la nimicurile astea care pe noi ne fac fericite...nu prea are sanse.... Daca vrei ceva trasnit...cumpara bilete de tren spre un oras sau munte pe care si-ar dori sa-l vada. Urcati in tren fara ca ea sa stie destinatia, dar pregateste totul in amanunt (rucsac cu apa, ceva de mincare, etc.). Nu e scump, dar femeile (ca mine cel putin) sunt moarte dupa surprize si isi va aduce aminte toata viata de asa o surpriza! Impotriva prostiei, zeii insisi lupta in zadar
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mr-baz, nu trebuie sa fii fals in ceea ce faci pentru aceasta femeie, sa te fortezi sa faci ceva deosebit. Oricum, important e sa poti sa o faci sa rada, sa vada ca ai simtul umorului, sa se simta bine in prezenta ta, sa ii arati ca esti afectuos si intelegator cu ea, si receptiv bineinteles. Nu stiu cum sunt alte femei, dar pe mine ma sensibilizeaza foarte mult florile primite in dar, insa spuneai sa excludem cadourile... In fine, orice ai face, trebuie sa ii arati ca esti si puternic, fa-o sa se simta femeie, si cu asta am spus tot! succes! http://community.webshots.com/user/roxytrixy Roxana & Bianca micuta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...