Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dependentele de ciocolata (2)


vilma

Recommended Posts

quote:
Originally posted by arboria
Yes, Vilma, cioco cu orez expandat rulz [asia] Dragele mele, ia uitati aici ce am gasit: Chocolate rules 1. Daca ai degetele pline de ciocolata topita, inseamna ca o mananci prea incet [:I] 2. Stafidele, ciresele, portocala felii si capsunile - toate trase in ciocolata - sunt totusi fructe, asa ca mananca atat cat vrei. 3. Problema: Cum sa aduci acasa, de la magazin, un kil de ciocolata, atunci cand in masina e prea cald? Solutie: Mananci ciocolata in parcarea magazinului. 4. Diet tip: Mananca un baton de ciocolata inainte de fiecare masa. Iti va taia pofta de mancare si vei manca mai putina mancare. 5. Cand caloriile sunt problema, pastreaza ciocolata pe raftul de sus al frigiderului. Caloriilor le e frica de inaltime, asa ca vor sari din ciocolata, ca sa se protejeze. 6. Daca mananc ciocolata alba si ciocolata neagra in cantitati egale, se cheama ca am o dieta echilibrata? Nu se neutralizeaza una pe alta? 7. Banii vorbesc. Ciocolata canta. 8. Ciocolata are multi conservanti. Conservantii te fac sa arati mai tanara. 9. Intrebare: De ce nu exista organizatia "Ciocoholicii Anonimi"? Raspuns: Pentru ca nimeni nu vrea sa se lase. 10. Pune "De mancat ciocolata" in fruntea oricarei liste zilnice cu "...de facut azi". In felul asta, macar un lucru sigur vei face in ziua aia. 11. O cutie de bomboane iti poate furniza dintr-un foc numarul total de calorii zilnice recomandate. Nu-i asa ca e la indemana? [:)] 12. Daca nu poti manca toata ciocolata pe care o ai, pastreaza restul in frigider. Dar daca nu poti manca toata ciocolata, ce e in neregula cu tine? Julia ps. continuati sa mancati ciocolata [pofta] pen'ca se pare ca asta dezvolta simtul umorului, ceea ce este de folos in luarea luarea in ras a kilelor ce se depun ca urmare a consumarii ciocolatei
buuuuuuuuuuuuuunnnnnnnnnnnnnnneeee!! Si le-am aplicat de atatea ori! Voi nu????!!!! Dar mai am pana cand [grasa] sunt cam nervoasa de la ciocolata neagra!! si [greutati]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 60
  • Creat
  • Ultimul răspuns
si pe mine m-a apucat de un card de vreme o dragoste nebuna de praline,,bombonele si ciocolatele..ceva de speriat!Ma duc in magazin si ies cu doua cutii pe care le dau gata.Imi plac teribil tofifee,cutia si ziua!ciocolata cu alune intregi si alte mari minunatii ce sunt pe aici...e de groaza[bang] mananc pana mi se strepezesc dintii si apoi tot as mai manca,macar una[bang] Ma trezesc dimineata si odata cu cafeaua mai bag si o juma de cioco. mentionez ca e doar de la un timp asa,inainte mancam in limite normale,acum nu ma pot abtine. Oi avea ceva? http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=mamica%20dulce poze noi cu puisorul(1 an si 7 luni) http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/anca20_ro/album?.dir=/5ee0
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt un mare fan al ciocolatei negre!!! Cu cat mai neagra, cu atat mai buna. Si mai ales ca restul din familie o prefera pe cea traditionala, stiu ca toata tableta e numai a meaaaaaaaaaaaaaaaaa. Insa, pot si sa mananc o singura bucatica in fiecare zi, cand chiar simt nevoia...de ciocolata. Apoi...sa va zic cine a cheltuit cam 50 Euro la Bruxelles, mancand toate variantele posibile de praline Leonidas??? Problema stiti care era? Ca niciodata nu-mi mai aminteam care mi/a placut cel mai mult, asha ca trebuia sa gust din nou de toate felurileeeeeeeeee. Si va zic eu ca sunt muuulte variante, si apoi cu acelasi nume sunt pe toate versiunile, alba, cu lapte si neagra! Aaaa, si era sa uit de renumitele batoane din gama Snickers, Mars sau Bounty, cele din care manaci maxim jumate si iti inlocuiesc o masa!!! Dar..acum sunt la regim si ma impac cu batoanele FIBROBAR, acre am vazut ca sunt si ele trase intr-o ciocolata hipocalorica..macar ata! Oricum, ciocolata este foarte indicata copiilor si batranilor, iar eu zic ca este cel mai potrivit aliment indiferent de varsta! Traiasca CIOCOLATA! Boga
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce tocmai am infulecat trei bucatele de ciocolata, eu zic urmatoarele:
quote:
eu sunt o super dependenta de ciucalata!!!!!!!!!!!!!
Eu nu eram deloc, dar am devenit citind thread-ul asta!!!!!! Asa ca m-am pus pe incercate... Ciocolata in sine nu-mi place prea mult, dar bomboanele de ciocolata le ador. Si mai ales marzipan cu ciocolata e superb. Ciocolata neagra e buna rau si acum ca incepe postul, teoretic s-ar putea minca si in post, ca doar nu are lapte (adica stiu eu unele care nu au lapte.) Si cum mie nuuu-mi place de fapt ciocolata, se poate spune ca nu dau in pacat, pentru ca nu maninc ceva dupa care poftesc tare, asa-i? [:D][:D][:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...