Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dependentele de ciocolata (2)


vilma

Recommended Posts

Pe timpul cand eram in Bucuresti eram dependenta de ciocolata, insa nu de orice tip, ci numai Poiana. Noroc insa ca am venit in Canada[canada] si dependenta s-a tratat de la sine din motive de lipsa "drogului". Iar spre norocul meu alte sortimente locale nu au reusit sa-mi mai [;)]. Si ciudat a fost faptul ca in vara cand am fost in Ro din nou, am gustat Poiana, de dragul vremurilor trecute [:D], dar nu mai avea gustul pe care il stiam.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 60
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna, Imi permit sa va intreb care-i legatura intre ciocolata si acnee? In ultima vreme mi-a aparut o multime de cosuri pe decolteu si nu stiu care-i baiu. Recunosc ca sunt fan ciocolata neagra si cafeau o servesc fara zahar doar c-un patratel de ciocolata (miam,...). Asta sa fie problema? Sa fiti frumoase si iubite, [flo]Liliana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ciocolata alba imi face greata...doar pe cea cu vanilie de la Lindt, celebra marca elvetiana o cosum cu oarecare placere.In schimb imi place enorm ciocolata amaruie, de calitate, cu nici mai mult nici mai putin de 60% cacao.A...nu-mi plac deloc pralinele cu alcool[xx(] Mona "To see what is in front of one`s nose requires a constant struggle"(G.Orwell)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lili - Nu cred ca e posibil sa existe o legatura intre ciocolata si acnee. Poate esti tu alergica la ceva? La mine arata tenul exact la fel si cu si fara ciocolata. Ciocolata alba nu imi place nici mie, parca nu e ciocolata. Pentru [canada]: mie imi placea cand mai primeam, Dairy Milk, intr-un ambalaj movuliu. Era foarte consistenta. In rest, intr-adevar Europa e regina ciocolatei... Poiana stiti care mai este buna, si mai deosebita? Cea aerata. Maria nu mai zice de Milka alea de 300 de grame [bang]. Noroc ca nu se gasesc usor. Daca iti plaec ciocolata cu biscuiti, ce parere ai de Ritter? [pofta][:D]. Toblerone e cam tare, imi cam rup dintii in ea. Dar After Eight e delicioasa!! Eu am luat ieri Kandia cu biscuiti si m-a cam dezamagit. Imi pare tare rau ca ciocolata romaneasca nu mai e asa buna ca pe vremuri. Julia, daca afli raspunsul la paradoxul ala sa imi spui si mie. Ca parca era o lege in chimie: nimic nu se pierde, nimic nu se castiga [:D][:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mey, nimic nu se compara cu CHOKOTOFF. am acum in fata o pungulita (imi cumpar pungulite mici, ca altfel as fi in stare sa mananc o cutioaie din aia mare) tare bune's[:D] de prajiturelele kinder ce spuneti? super bune si ele. gen, mamica doar de [bicla] marius
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by arboria Adicatelea mataluta dai iama in provizia copilului?[hot][:D] Julia
[:-)))] mancase un ou inainte si i-a ramas juma' de prajiturica. ce voiai, sa o las sa se usuce? nou, ma'am. papa mandea. gen, mamica doar de [bicla] marius
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...