Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aveti alergii ???


Recommended Posts

  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by flafi
Buna! Eu am alergie la metale, tot ce are nichel ma umple de bube. Asa ca daca pune pe cineva sfantul sa imi faca cadou vreo tinichea numai decat imi dau seama! Sunt de vita nobila ce sa fac[bis]... So if you tried to understand me Would you crucify or damn me Or stand by me Like smoke around the flame
Stai ca si eu m-am gasit sa fiu de vita nobila [:D]! Tot ce are nichel, la fel, ma umple de bube si ma mananca ingrozitor [bang]. Si ca sa fiu mai "breaza", si ce are crom ma umple de bube[bang]! Deci am baiuri cu Cr si Ni. De aceea nu suport produsele din metale ca si: curelele de la ceas, ceasurile (pana de curand am avut unul de plastic, ca si copiii; acum am primit altul mai nobil [:D]), nasturii si capsele de la blugi, ramele de la ochelari etc. Ce sa mai vorbim, ca cerceii trebuie sa fie obligatoriu din Au (nici macar Ag nu suport in urechi), altfel mi se umfla urechile la ca elefant, iar ganglionii cervicali mi se fac cat cepele! mariana tache, mamica lui Stefan. http://community.webshots.com/user/tachemas - pozici. http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377 - O poveste de suflet.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] nu ma asteptam sa fie atatea persoane care sa sufere de alergia asta! [si-eu] si eu ma umplu de bubite mancacioase de la capsele de la blugi (pe care le dau cu lac de unghii), bijuteriile albite cu nichel, gablonturi, rama de la ochelari, ceas etc in plus nu suport cercei in urechi ca toata urechia mi se face o buba, gatul se inroseste etc. spic de grau cred ca nu esti alergica la argint ci la faptul ca unele bijuterii din argint au in ele si nichel. Initial eu am crezut ca sunt alergica la toate metalele asa ca ani de zile nu am purtat nimic doar o crucilita de argint ca era singura de la care nu faceam bubite. acum port bijuterii dar inainte de ale cumpara intreb din ce sunt facute, daca imi pot spune ce metale contine il cumpar altfel nu ma risc. Ce remedii am gasit eu pana acum: capse nasturi etc le dau cu lac de unghii, la bijuterii intreb din ce sunt facute, ori incerc sa stau departe de orice contine nichel! [pup] So if you tried to understand me Would you crucify or damn me Or stand by me Like smoke around the flame
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...