Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ati suferit de unghii incarnate?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by mitzura
Ce e acela Carmin?
e o substanta rosie, lichida care vine in fiole ca polidinul. e un fel de dezinfectant pe baza de alcool pt ca ustura daca dau acolo unde am piscat cu forfecuta. mie mi-a adus-o soacra-mea din spital, pe vremea cind lucra. pe vremuri (acum 15-20 de ani) manichiuristele foloseau in jurul pielitelor inainte de a da cu oja. arata frumos dar pe vreme aia nu stiam ca e si de folos.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

de varza se pare ca nu a auzit nimeni.Sunt tratate intregi pe tema verzei,dar ........ Am spus povestea asta de zeci de ori pe Forum ca multe fete au probl cu unghiile incarnate si infectii. Daca ai deja infectie pune foi de varza taiate pe masura si intepate cu o furculita .Se dezinfecteaza ,api aplici varza +pansament. Daca ai dureri in maxim o ora iti trec .Daca nu ma crezi, nu stii ce pierzi! :) Eu daca simt ca am taiat coltul prea din carne , imediat dezinfectez u alcool medicinal si pun Mibazon(unguent de uz veterinar ...care are in compozitie antibiotice f puternice).Sanatate! Pup, Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, stiu ce proprietati are varza, adesea am folosit-o pentru diverse probleme, mai ales ca am citit mult despre ea. Si am incercat si la deget, dar n-am reusit mai nimic, pentru ca la vreo cateva minute dupa ce o puneam, ma apucau niste dureri in deget, ceva de speriat si mi-a fost teama sa nu fac mai rau. Am pus-o seara si in prima noapte am rezistat cu durerile ca ma gandeam ca asta o fi un semn ca are efect, dar apoi n-am mai pus, ca n-am vazut vreo imbunatatire. mitzura cu bebe Tudor Codrin http://community.webshots.com/user/mitzura1974
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bai, iar mi s-a intors infectia [bang][bang][bang] Si am facut in fiecare zi cate doua bai la picior dupa care am dezinfectat cu betadina. Dar cum creste un pic unghia, cum se propteste in carne. Si n-am cum s-o scot! mitzura cu bebe Tudor Codrin http://community.webshots.com/user/mitzura1974
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...