Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

De ce ne iubim barbatii?


Recommended Posts

De ce iubim barbatii? Pentru ca niciodata nu ne inteleg, dar nu renunta la asta niciodata. Pentru ca vad frumusetea in femei, cand femeile au incetat de mult timp sa vada vreo frumusete in ele insele. Pentru ca pot reproduce ecuatii matematice si fizice lungi, complicate, machiavelice sau incredibile, dar pot sa ramana fara vreo solutie cand vine vorba de femei. Pentru ca traiesc ca sa ne faca sa zambim. Pentru ca nu le pasa cum arata sau daca imbatranesc. Pentru ca ne fac sa radem. Pentru ca insista sa faca si sa repare lucruri pentru care nu au pregatire, cu increderea naiva a unui adolescent care stie de toate. Pentru ca nu poarta si nu viseaza vreodata sa poarte tocuri. Pentru ca spun povesti foarte frumos. Pentru ca le e frica sa cheleasca. Pentru ca intotdeauna stii ce gandesc si intotdeauna spun ce vor exact sa spuna. Pentru ca cea mai mare frica a lor este sa nu fie un barbat adevarat, iar pentru aceasta trebuie sa se retraga din cand in cand. Pentru ca abilitatea lor de a visa este probabil cea mai mare resursa de energie intacta de pe planeta. Pentru ca fac mari eforturi sa ascunda, fara succes, ca sunt fragili si umani. Pentru ca fie vorbesc prea mult, sau deloc. Pentru ca intotdeauna isi termina mancarea din farfurie si sunt recunoscatori pentru asta. Pentru ca sunt intotdeauna capabili sa invete si sa se schimbe. Pentru ca sunt exploratori si visatori de neintrecut. Pentru ca ne pot privi in ochi si sa ne topeasca instantaneu. Pentru ca vor sa fie omnivori ori asceti, razboinici sau amanti, artisti sau generali, dar nu fac compromisuri. Pentru ca pentru ei nu exista niciodata prea multa adrenalina. Pentru ca dupa toate intamplarile, nu pot trai fara noi, oricat de tare ar incerca. Pentru ca sunt aproape de noi cand avem nevoie de ei. Pentru ca curata semineul si duc afara gunoiul sau iti cara bagajul fara a te intreba macar. Pentru ca sunt intr-adevar pe atat de simpli pe cat afirma ca sunt. Pentru ca le plac lucrurile extreme si atunci cand ajung acolo, noi suntem gata sa-i prindem. Pentru ca sunt destepti, tandri si puternici. Pentru ca ii iubim, si doar un barbat ar gandi ca acest lucru necesita explicatie.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 69
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Daca vi se pare ca barbatii sint lenesi, egoisti sau aroganti, ceea ce urmeaza e putin probabil sa va schimbe parerea. Femeile cunosc deja toate calitatile barbatilor, pentru ca ei nu obosesc niciodata sa si le sublinieze. Dupa ce veti citi cele ce urmeaza, s-ar putea sa il intelegeti pe barbatul de linga voi mai bine. Sau nu. Impresia despre barbati este ca vor sa faca amor tot timpul. Dar nu-i asa. Ei incearca, stiind sigur ca, in 50-80% din cazuri vor fi refuzati. Se spune ca ar fi amatori de sex anal in mod frecvent. Nu-i adevarat. Dar e adevarat ca incearca, constienti fiind ca vor fi respinsi de fiecare data. Si barbatii mimeaza orgasmul, in general ca sa ascunda o ejaculare prematura. Continua sa se joace ceva timp, pina simt ca se apropie de sfirsit, cind pun in scena un ?final gradios?. Barbatilor nu le trebuie un motiv anume pentru a se masturba. O fac pur si simplu. Poate nu au altceva mai bun de facut. Barbatii nu inteleg de ce femeile nu sint dispuse sa faca amor din cauza durerilor de cap, a grijilor, a mahmurelii, sau pentru ca cineva ar putea trage cu urechea, fiindca lor nimic nu le inhiba apetitul. Daca vi se pare ca barbatii nu inteleg femeile, pe ei insisi se inteleg si mai putin. Rareori isi comunica pareri intime, motiv pentru care uneori nu cunosc lucruri elementare nici despre prietenii apropiati. Greu de crezut, dar majoritatea barbatilor sint de o ignoranta desavirsita in ceea ce priveste constitutia intima a femeii. Cu toate acestea, toti se considera experti. Tot ei, dragutii, se pling ca femeilor le trebuie prea mult timp ca sa se imbrace, numai pentru ca asa este sic. De fapt nici nu le pasa. Lor le trebuie chiar mai mult timp. Cel mai periculos lucru la barbati este pretentia de a se pricepe la lucruri despre care nu stiu nimic. Chiar daca nu sint siguri de directia in care merg, barbatii nu se opresc pentru a cere lamuriri. Si nu pentru ca sint orgoliosi sau fac pe inteligentii. Cind sint debusolati prefera sa cumpere o harta de la cea mai apropiata statie de benzina. Barbatii, indiferent de orientarea sexuala, nu stiu daca sa se salute printr-o stringere de mina sau printr-un sarut. Mare dilema. Cind un barbat povesteste cum s-a certat cu un agent de circulatie sau cu seful, fiti sigura ca n-a rostit nici una din replicile inteligente cu care se lauda ca si-ar fi facut praf recenta "victima". Prezentarea propriei persoane intr-o lumina favorabila este o strategie foarte raspinda printre sexul puternic. Barbatii nu vorbesc atit de mult despre cuceririle lor, precum isi inchipuie femeile. In schimb, povestesc cum au refuzat ei o femeie, fiindca , in cele mai multe cazuri, asta li s-a intimplat o data in viata. Barbatii au obsesia curatului, daca nu a curateniei. Se imbaiaza cu orele dar, cind sint obositi nu pun piciorul in cada de baie cu zilele. Cind spala vasele, sint in stare sa frece o oala pina arata ca noua, dar lasa restul de vase murdare in chiuveta. Nefiind in stare sa pastreze igiena generala, ei isi planifica un timp anume pentru operatiuni distincte. Barbatii infideli sint de doua feluri: unii care nu recunosc niciodata, si ceilalti care ti se destainuie de fiecare data. Desi cei din ultima categorie dau impresia de sinceritate, nu fac decit sa scape de sentimentul culpabilitatii. Ceilalti sint lasi si egoisti si nu sint cu nimic mai buni decit cei ce recunosc. Sint si barbati care nu-si inseala partenera, dar sint prea putini pentru cite femei exista. Andita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Leditia
Il iubesc pe sotul meu- pentru ca .....,nu m-a lovit... Pupici cu lipici.
Cu riscul de a o supara d i n n o u pe Leditia, nu pot sa ma abtin sa nu remarc unul din motivele de altfel destul de asemanatoare cu ale mele (celelalte). Leditia, nu ma bate, nu esti singura care a dat motivul cu bataia, dar permite-mi sa ma miiiir rau de tot si sa ma si sochez... Daca s-ar continua lista in acelasi registru ar suna cam asa..."imi iubesc sotul pentru ca nu ma ia de par si nu ma taraste prin camera, pentru ca nu ma face proasta, idioata si c...a, pentru ca ma inseala doar o data pe luna, pentru ca nu se imbata prea des...samd". Leditia, te pup, te rog in reply sa nu ma [bruta] prea tare, da? Bye.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Eu locuiesc impreuna cu viitorul meu sot de aproape 7 luni, pe 8 octombrie ne casatorim. Il iubesc asa cum nici el nu-si inchipuie, e un dragalas, e cel mai bun barbat din lume pe care eu puteam sa-l am. Amandoi suntem nebunatici, ne prostim, ne alintam, ne schimonosim in fel si chip prin casa, suntem un intreg si totul e minunat. Nu l-as schimba pentru nimic in lume cu altul si sunt sigura ca nici el nu m-ar schimba pe mine cu altcineva. Ma iubeste la nebunie, e un barbat fidel, am deplina incredere in el chiar daca il mai sacai cateodata, e dragastos, romantic, nu facem nimic unul fara celelalt. Si eu il iubesc mai mult decat ieri si mai putin decat maine. Va pup fetelor si casnicii fericite!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca imi suporta fitzele de copila rasfatata[^],pt ca el gateste[papica],pt ca ma sfatuieste intotdeauna numai de bine[hippi],pt ca ma tine in brate toata noaptea[:D],pt ca ma face sa ma simt cu adevarat femeie[pathot][xinpat],pt ca se intelege bine cu parintii mei[:)],pt ca este un sofer [sofer]f bun si lista poate sa continue...ca are si defecte...asta e...nimeni nu e perfect[:D] cata
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt cu al meu barbat de 4 ani... da tot imi e dor de el cand e la servici si abia astept sa vina acasa..., tot l-as pupa toata ziua etc De ce-l iubesc...??... Pur si simplu!... Ceea ce simt nu are motiv, nu tine de ratiune... Faptul ca el face curatzenie, ca el intinde rufele etc nu face decat sa intretina flacara iubirii... Mey... citii ce scrisei[alcool] Mey... asta care scrise randurile de mai sus e indragostita de barbata-su...[alcool] Lasa ca nu mai scriu... bat campii vad eu... ca nici mie nu-mi vine sa cred...[:-)))][:-)))][:-)))] (da serios vorbind... chiar asa este[:I]) Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mihai1cristian/my_photos"]Albumul lui Mihai[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

este un articol minunat l-am citit impreuna cu iubitul meu (sot) fireste ca fiecare dintre noi - cele care inca ne mai iubim barbatii - mai poate adauga cateva zeci de (mii de) motive un raspuns pe masura lui Cartarescu? poate ca cineva cu prea mult stil ar fi devenit plictisitoare pe la jumatatea articolului; e greu sa gasesti pe cineva tulburator in scris asa cum e el, Cartarescul Multumesc, Smilla! sa fiti fericite! L. mi-e dor de mare si de soarele de acasa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi iubesc sotul pentru ca este un om extraordinar care nu lasa sa treaca nici o clipa fara sa-si dea silinta sa ma faca fericita pentru rabdarea pe care o are chiar si in momentele in care mai avem chiar si mici discutii,pentru o gramada de motive care sincera sa fiu nu-mi prea vin acum in minte pentru ca sunt foarte multe,si nu in ultimul rand pentru ca mie si copilului nostru ne arata si ne spune din tot sufletul ca ne iubeste!De aceea il iubesc si ma rog la Dumnezeu sa-l tina sanatos si sa ma iubeasca asa cum numai el o poate face! Lory_k[mamica]lui[copil]Alin Cristian
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...