Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

De ce ne iubim barbatii?


Recommended Posts

Mircea 42,raspunsul este special pentru tine....de la o mamica cu aproape 14 ani de casnicie;imi iubesc sotul pentru ca a ramas intr-un fel acelasi,desi suntem de 16 ani impreuna,il iubesc pentru ca este mereu langa mine,atunci cand am nevoie de el,pentru ca doar el stie de ce am nevoie si cand,pentru ca intelege doar din priviri anumite lucruri,ca putem comunica in mii de feluri si doar cu el pot face asta,ca ma intelege si ma suporta asa cum sunt...stiu ca exista langa mine si va fi acolo pana la sfarsit,pur si simplu stiu asta...si sa nu crezi ca a curs doar lapte si miere prin viata noastra.Parerea mea este ca numai in timp se poate vedea cat este de solida o relatie,doar greutatile pe care le intampini in viata cu si impreuna cu partenerul,vor arata cat este de durabil cuplul.Eu nu ma pot vedea alaturi de un alt barbat,sunt atatea lucruri care sunt doar ale noastre,cred ca cei care simt la fel,inteleg ce vreau sa spun... dori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 69
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dupa 5 ani de casatorie (il cunosc ca om, coleg de 12 ani): 1.Biografia mea este marcata de el 2.Fara el as fi tare saraca 3.Face investitii bune intotdeauna 4.Face calcule in locul meu 5.NU face economii la ceea ce-mi doresc 6.Mi s-a abandonat neconditionat [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by mircea42
Cind atitea doamne explica de ce-si iubesc jumatatile, este inevitabil sa iesi nitel din rind si sa-ti dai si tu cu parerea cum e cu indragostitul. Pe moment nu sint indragostit, dar nu mi-as bate capul in veci sa explic de ce o plac pe Mariana, pe Carmen sau mai stiu eu cine. Pur si simplu simt atunci in piept, in rarunchi, in toate venele un ceva indescriptibil de frumos. Orice explicatie scrisa, pur constienta imi este in acel moment prea palida. Ingrijorator in treaba asta este constientizarea faptului ca sint dependent de acel foc, in sensul ca in momentul in care focul cu pricina doreste sa se stinga (la o adica atit i-o fi benzina furnizata de Mama Viata), ma voi trezi sleit si atit, parasit de minunata stare, si in care imi vor ramine de facut doar consideratii estetice despre formele iubitei ori despre cit de bine gateste. mircea42
Dupa douj'de ani impreuna, din care optij'pi casatorie iaca ciuciu foc. Sa vina acum una si sa-mi spuna ca e indragostita de sotul ei dupa atata timp, c-o mananc. In marea majoritate a timpului ma enerveaza cu nervii nervosi, numa floricele si inimioare roz nu plutesc in jurul nostru. In schimb reusim sa ne unim si sa actionam ca o singura fiinta la greu. Iar daca lui i s-ar intampla ceva rau, cu siguranta as inebuni, iar daca viata mea l-ar ajuta cumva sa depaseasca momentul, sunt convinsa ca n-as ezita o clipa (si nu spun vorbe mari). Viata e ca carosabilu'...unii vine, altii trece...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata! iata ca nu ma pot abtine nici de data asta dupa parerea mea, mircea nu e judeca aspru, ci obraznic, de la inaltimea lui de barbat catre scundele noastre minti de cirese, capsuni, piersici, caise, mere, pere, prune, gutui s.a.m.d.; se baga in laptele proaspat exact cand ti-e lumea mai draga; se ocupa cu raspunsul obraznic la telefon, vorba celor de la Divertis. imi pare rau pentru el atata vreme cat de o zi sau de 50 de ani am ales sa fiu cu BARBATUL MEU si sa fac cuplu cu el inseamna ca sunt intr-o forma de dragoste cu el, intr-un stadiu al ei; nu scria la "usa" topicului ca n-am voie sa ma exprim decat dupa o anumita varsta; ma rog ... L. mi-e dor de mare si de soarele de acasa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa vina acum una si sa-mi spuna ca e indragostita de sotul ei dupa atata timp, c-o mananc. Sint curioasa sa vad daca sint comestibila![hot][8]pentru ca eu pot sa-ti spun dupa 25 de ani de casatorie si 28 de ani de stat impreuna, ca DA inca imi iubesc sotul![cina2] Si pentru a nu crea nelamuriri ,pot sa spun ca daca nu este acasa linga mine o zi, ii simt lipsa si nu am nici un rost prin casa![mariaj] Depinde de fiecare sot sau sotie cum stie sa-si pastreze flacara iubirii vie![mariaj] Dragele mele , poate vi se pare ca sint o romantica batrina care traieste din amintiri, dar nu sint nici prea batrina si nici prea romantica ca sa nu fiu si realista! Sotul meu a stiut intotdeauna -chiar daca am avut si noi necazurile si supararile noastre in timp[blabla]-sa ma faca sa-l iubesc si mai mult pentru felul cum stie sa ma faca atit pe mine cit si toata familia noastra sa depaseasca momentele grele si sa ne dea o raza de speranta si iubire neconditionata![flo][:)] Dealtfel nici eu nu ma las mai prejos si incerc atit cit imi sta in putere sa-i indeplinesc mici dorinte(asa cum face si el cu mine) si sa- i fac surprize placute. Toate acestea pot fi posibile doar, daca va iubiti si va cunoasteti bine unul pe celalat, si fiecare la rindul lui stie cind sa cedeze in situatii de criza! Va doresc tuturor celor care cititi sa aveti parte de o casatorie lunga si plina de micile bucurii care sa va lumineze viata si sa va faca sa va iubiti si mai mult sotii![cheers] aelab
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by aelab
Sa vina acum una si sa-mi spuna ca e indragostita de sotul ei dupa atata timp, c-o mananc. Sint curioasa sa vad daca sint comestibila![hot][8]pentru ca eu pot sa-ti spun dupa 25 de ani de casatorie si 28 de ani de stat impreuna, ca DA inca imi iubesc sotul![cina2] Si pentru a nu crea nelamuriri ,pot sa spun ca daca nu este acasa linga mine o zi, ii simt lipsa si nu am nici un rost prin casa![mariaj] Depinde de fiecare sot sau sotie cum stie sa-si pastreze flacara iubirii vie![mariaj] Dragele mele , poate vi se pare ca sint o romantica batrina care traieste din amintiri, dar nu sint nici prea batrina si nici prea romantica ca sa nu fiu si realista! Sotul meu a stiut intotdeauna -chiar daca am avut si noi necazurile si supararile noastre in timp[blabla]-sa ma faca sa-l iubesc si mai mult pentru felul cum stie sa ma faca atit pe mine cit si toata familia noastra sa depaseasca momentele grele si sa ne dea o raza de speranta si iubire neconditionata![flo][:)] Dealtfel nici eu nu ma las mai prejos si incerc atit cit imi sta in putere sa-i indeplinesc mici dorinte(asa cum face si el cu mine) si sa- i fac surprize placute. Toate acestea pot fi posibile doar, daca va iubiti si va cunoasteti bine unul pe celalat, si fiecare la rindul lui stie cind sa cedeze in situatii de criza! Va doresc tuturor celor care cititi sa aveti parte de o casatorie lunga si plina de micile bucurii care sa va lumineze viata si sa va faca sa va iubiti si mai mult sotii![cheers] aelab
aelab [flo2], toata admiratia ! Sa fi iubita si sa iubesti in continuare !!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"Dupa parerea mea, mircea nu e judeca aspru, ci obraznic, de la inaltimea lui de barbat catre scundele noastre minti de cirese, capsuni, piersici, caise, mere, pere, prune, gutui s.a.m.d.; se baga in laptele proaspat exact cand ti-e lumea mai draga; se ocupa cu raspunsul obraznic la telefon, vorba celor de la Divertis. imi pare rau pentru el atata vreme cat de o zi sau de 50 de ani am ales sa fiu cu BARBATUL MEU si sa fac cuplu cu el inseamna ca sunt intr-o forma de dragoste cu el, intr-un stadiu al ei; nu scria la "usa" topicului ca n-am voie sa ma exprim decat dupa o anumita varsta; ma rog ... >> Atitudinea mea decurgea fara indoiala din obraznicie, dar si din prudenta celui care, cind cumpara un pantof sa zicem, se intreaba daca luciul nemaipomenit si lipsa oricaror zgirieturi se vor mentine si peste n timp. Ea e valabila si in cazul domnilor care baga similar mina in foc (desi ei parca-s mai retinuti un pic). mircea42
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mircea, numai ca aici nu e un targ de pantofi pentru dumneata, care vii si dai note de autenticitate opiniilor noastre daca tot e vorba de pantofi, fiecare judeca din ai lui cred ca din pantofii dumitale lumea se vede tare trista recupereaza fericirea cat mai ai timp; e pacat; asa sceptic la numai 20 de ani de casnicie? si, in sfarsit, revenind la subiect, cu tot dragul pentru iubitul meu, mereu ne simtim unul fata de celalalt ca in versurile lui Andries : "ma gandesc la dumneata ca la un atlas - cate pagini am citit, cate-au mai ramas" La 11 ani impreuna, avem si flacara si bucurie si sprijin neconditionat si tot ceea ce face un cuplu rezistent. Suntem unul, dar si atlas cu harti riguros desenate pentru drumurile noastre impreuna. Normal ca n-a fost mereu usor sa ne citim hartile, dar a fost cu toata dragostea la fiecare pas. SA FITI FERICITE! L. mi-e dor de mare si de soarele de acasa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

erata a se citi "note pentru autenticitatea opiniilor noastre" in loc de "note de ..." scuze! *** citind despre experientele voastre, invat in fiecare zi ceva bun pentru mine. Va multumesc! Aveti grija de voi! L. mi-e dor de mare si de soarele de acasa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...