Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de martie-aprilie 2004 (26)


Oana_B

Recommended Posts

Veve, eu ziceam de bazinu ala, nu mirinda.....si nasa-meu care lucreaza la protv era cel care se ocupa de un reportaj acolo....da-i atat de veche povestea ca nu mai mi-aduc aminte prea multe. Stiu ca am cerut un nr. de telefon de acolo, am postat mesajul pe forum cu tot cu telefon si am aruncat la cos post-it-ul pe care notasem numarul. Asa ca nu prea stiu cum sa te ajut....decat sa caut in urma prin mesaje sa vad nr. de telefon dar stau prost la capitolul timp liber (cred ca-ti pot spune perioada in caz ca vrei sa cauti 4-6 octombrie, tin minte ca tocmai imi plecase bona [:D]) Mickyyy[gravi] si [copil] Malina Ioana (31.03.2004)
[foto] [url="http://community.webshots.com/user/mickyyyy"]Album Malina[/url] & [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545"]Povestea nasterii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Oake imi pare rau ca esti in starea asta... sper sa iti revii cat de curand. Da, obosela asta isi spune cuvantul in multe feluri... Mai fetelor, pt. mine e un chin sa il culc pe Lucas. Parca s elupta cu somnul. I se inchid ochii de somn si parca nu vrea sa doarma, se foieste intr-un hal, de tot transpira, ii schimb hainele si iar o ia de la inceput. Il iau si in brate, incerc sa-l culc in pat, in tarc (ca in camera cu paturile doarme Mia in patutul ei) si nu-i place nicaieri. Acum de ex. mi-a adormit in brate, dar tinut asa sus, adica in picioare cum ar veni. Voi patiti dinastea cu ai vostri? Ori numai al meu are viermi in fund? Mickyyy, il mai vrei de ginere??? Ca e tare impielitat! Schimbatul de scutec e o adevarata aventura, de cele mai multe ori e nevoie de doi oameni. Nu mai vrea sa stea deloc pe spate, se intoarce tot timpul pe burta in timp ce il schimb. Mia e mult mai linistita...Doamne-ti multumesc, ca altfel as lua-o pe dealuri, daca si ea ar fi la fel. Va pupam Simona, Mia si Lucas (25 Martie 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simo, e o vorba cu "Ce se-aseamana se-aduna" [:D]. Normal ca-l vreau de ginere.....si fie-mea e o impielitata si jumatate, aseara dupa baie am alergat-o un sfert de ora sa-i pun pampersul si tot n-am reusit, asa ca am apelat la cumnata-meu care a intrat in camera si a inceput sa se strambe la ea...a ramas fata mea cu gura cascata la el si-a uitat sa se mai rostogoleasca...si uite-asa am pacalit-o sa-i pun scutecul [:D]. Ca sa nu mai zic de rostogoliri...in 10 secunde a strabatut tot patul, si nu-i trebuie mai mult de cateva fractiuni de secunda ca sa pice din el....asa ca trebuie sa stau numai cu ochiu pe ea toata seara. De-a buselea nu merge, in schimb a invatat sa se deplaseze ca rama....salta fundu-n sus si se-mpinge puternic inainte, e o caraghioasa si jumatate, da' reuseste sa ajunga acolo unde are nevoie destul de repede. Cat despre somn...nici nu vreau sa mai mi-aduc aminte, tot incerc s-o pacalesc sa adoarma singura, da' nici gand. Ieri seara mi-a rupt bratele tot plimband-o, cum o puneam jos cum dadea drumu la sirena....am zis ca trebuie sa dau militaria jos din pod, maine poimaine o sa ma ditamai burtoiul si n-o sa mai pot s-o legan in brate....asa ca aseara am pus-o in patut, m-am jucat cu ea o vreme dupa care am sters-o miseleste din camera. Primele 10 minute a marait in continuu, dupa care vreme de 2 ceasuri nu s-a mai auzit nimic. Am fost ferm convinsa ca fata mea a adormit singura (reusisem acum vreo 2 saptamani s-o pacalesc sa adoarma neleganatat dar am fost un week-end la pitesti si s-a stricat la loc fata). Cand colo, statea cuminte-n pat si se juca cu suzeta. Nu mi-a venit sa cred....ori a dormit vreo ora si s-a trezit si-a stat cuminte sa se joace, ori n-a dormit deloc. Sa vedem ce m-asteapta seara asta!! In fine...una peste alta eu's tare fericita...m-am inscris acum vreo 3 luni la niste cursuri si azi aveam de predat o prima lucrare, ieri dimineata nu facusem nimic din ea si eram stresata rau de tot.....da' pana la urma am reusit s-o si termin s-o si predau astazi [bis][bis], chit ca nu prea am facut nimic altceva la serviciu decatt lucrarea (e prima zi cand n-am intrat deloc pe forum pana la ora 3, l-am deschis dar n-am apucat sa citesc nici un mesaj)...se tot foia sefu pe langa mine si ma vedea asa concentrata ca nu indraznea sa ma deranjeze.....de' un' sa stie el saracu ca io lucram in interes personal [:D]?! Asaaa....ca mi-am adus aminte...cineva voia sa chinuie copilul cu olita....e prea devreme fetelor. Pe vremea bunicilor se punau atat de repede pe olita pentru ca nu existau pampersi si era greu sa tot speli la scutece, asa ca saracu copil era obligat fortat sa faca acolo. Dar in ziua de azi eu cred ca e pacat sa-i chinuim de la varste asa fragede cu olita, ei oricum nu stiu cand au nevoie, in cel mai fericit caz cand il vezi ca se screme il pui pe olita si faci economie la um pampers, dar sigur nu constientizeaza ce-i aia olita si n-o sa stie sa o foloseasca singur data viitoare. Hai ca m-am lungit si mai am o gramada de treaba pe la birou.....pupici si-o seara placuta....pe maine! Mickyyy[gravi] si [copil] Malina Ioana (31.03.2004)
[foto] [url="http://community.webshots.com/user/mickyyyy"]Album Malina[/url] & [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545"]Povestea nasterii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mickyyy, felicitari pt. ca ai predat lucrarea! Si eu sunt dinaia care ma concentrez bine cand sunt sub presiune si dau randament. Mama zice ca "intra graba in cur la slaba"[:D]. Dar acum nu mai prea merge sa le las asa pe ultima clipa, ca nu se stie niciodata ce au in plan ghemotocii astia ai mei si nu mai pot scrie lucrari noptile, cum eram obisnuita, asa ca, trebuie sa ma apuc mai din timp. Pai sa stii ca ce se-aseamana s-aduna. Deci inca il mai vrei. Bine! Eu ma bucur, ca asa frumusete de fata bruneta nu mai gasim noi pe-aici.[8D] Si pe deasupra si cuminte (vioaie, dar cuminte!) - Vezi ce cuminte a fost aseara? Si ai mei mai au asa zile cand ma uimesc, dar nu prea multe. [:D] Apropo, Malina nu are inca cercei, asa-i? Cand vrei sa-i pui? Intreb de curiozitate doar, nu ca nu ne-ar place de ea fara cercei [:D][:D] Da, e greu cu tinutul asta in brate, mai ales ca pt. tine nici nu e bine acum sa faci atata efort. (eu nu stiu cum mai poate mama sa ii tina in brate, ca nu mai e tocmai tinerica; si pe mine ma doare spatele, daramite pe ea...) Si eu zic ca e prea devreme cu olita. Si pe mine mama m-a pus pe olita la 8 luni (si cica a functionat, de atunci cica nu am mai facut pe mine noaptea deloc, dimineata scutecul era uscat si ma punea pe olita si faceam rapid; dar in timpul zilei bineinteles tot carpele erau baza). Dar si eu cred ca de aia ne grabeau ca nu mai razbeau cu spalatul scutecelor saracele mame de atunci... Va dati seama? Eu nici nu pot sa-mi imaginez cum ar fi sa ma apuc sa spal scutece - si nu cu masina, cu mana!! Ca mama cel putin nu avea masina de spalat cand m-a avut pe mine...Of, of, si ne mai plangem ce greu ne e... si cand colo suntem niste rasfatate! [:D] Va pupam Simona, Mia si Lucas (25 Martie 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Stephanie! Sa cresti mare , sanatoasa si cuminte si sa ti se implineasca toate visele. Kata, Thea e un pic mai bine, adica a baut 120 ml de lapte in dimineata asta, ceea ce e mare lucru ca de duminica nu am mai pus gura pe lapte.Am citit insa pe net ca otita se manifesta si cu inapetenta asa ca nu ne ramine altceva decit sa asteptam sa treaca. Pupici! Anca, mamica de Vlad(17.10.1997) si Thea(29.03.2004) http://photos.yahoo.com/alina_stoica "O zi in care nu ai ris e o zi pierduta"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ne-am trezit si noi. Codritzule, ma bucur ca ai putut vedea pozele Larei si promit sa pun si altele noi. Legat de curatenie, eu incerc sa fac cat de des pot, si sa aspir si sa sterg praful, fiindca n-as avea nici-o sansa cu sacul de dormit intins pe jos sau alte chestii d'astea. N-am cum s-o tin pe Lara intr-un singur loc. Strabate toata sufrageria in cateva minute desi nu-i o camera tocmai mica. Asa ca eu zic sa nu te stresezi cand Tudor mai baga manuta prafuita in gurita fiindca nu cred sa i se intample ceva. Mey Irina, ai uitat ca noi suntem pe partea cealalta a Pamantului si stam calare pe un alt fus orar?[:D] D'aia n-avem noi somn la orele mici ale Romaniei. Eu sunt cu 8 ore in urma fata de voi. Deci la mine e abia miezul noptii cand la voi bate ceasul 8 de dimineata. Clau, deci Raul a revenit la sentimente mai bune si te lasa sa dormi acum? Ai vazut ca ai baiat dulce si cuminte? Ruprich, succes la loterie! Laura, am vazut semnatura diferita si imi place poza cu mamica si fetita. Sunteti tare frumoase! Kata, ce vis frumos! Sa aveti o casa pe malul marii in Grecia! Daca stai si te gandesti nu e imposibil. Daca ai bani e foarte usor. Si eu ii fac baie Larei in fiecare seara. Face parte din ritual [:D]. Plus ca de cand serveste cate un biscuite sau o bucatica de mar cu manuta ei isi pune si in cap si in chiloti [:D]. Daniela si papusa [url="http://photos.yahoo.com/neda1972"]LARA[/url] - 7 aprilie 2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ema, te asteptam mai des sa ne povestesti despre George. Si moralul sus!! Spic de Grau, si eu zic ca e prea devreme pentru olitza, dar fetele au spus totul deja. Simo, exact! Avem Fisher Price Aquarium Swing. Mie mi s-a parut foarte "cool" si si-a facut treaba foarte bine dar nu cred ca mai am curaj s-o asez pe Lara in el de cand cu numarul acrobatic de ieri. Elena, uraaa! Si-a revenit neuronul chiar daca afara ninge. Multumim pentru traducere si mai asteptam sa postezi si alte chestii interesante si instructive cand ai timp. Oake, bine ai revenit! Sa inteleg ca voi va rasfatati si la casa cu curte? Pai atunci se iarta lipsa internetului. Bravo puiului Vladut care nu e mofturos la mancare! Micky, si eu duc lupte la schimbarea scutecului ca mi se intoarce Lara pe toate partile. Cred ca toate ne confruntam cu aceeasi chestie. Problema e ca n-am intotdeauna pe tati care e responsabil cu "entertaining-ul" si ma chinui deeeee.....[:D][:D] Daniela si papusa [url="http://photos.yahoo.com/neda1972"]LARA[/url] - 7 aprilie 2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...