Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de iulie-august 2004(15)


Oana_B

Recommended Posts

  • Răspunsuri 159
  • Creat
  • Ultimul răspuns
mey fusei la dr ...m-am dus bou si m-am intors vaca...cica copilul eOK, nu sunt semne sa indice vreo boala, e gras frumos si destept, are si el o pasa proasta si s-a saturat de lapte[:D] Are 7 kile si 65.5 cm ceea ce e OK...ne-a zis sapt viitoare mere coapte si sucuri crude sau mere crude peste 6 luni ceea ce si eram decisa sa fac ca asa zisese si prima doftora Zoita desteapta carte...noi facem 19 sapt in cateva zile si o sa va spui cum e[:D]. Mai spune-ne din ea...cum putem sa o cumparam? Mey si a zambit la doctoritza aia de nu se poate (eu ma plangeam ca e nervos si tipa non stop). Cred ca ma crede nebuna femeia, ca m-am dus si cu Maria mai aku juma de an sa ma plang ca nu mananca iar fie-mea s-a suit frumusel pe scaun si i-a lins grisinele doctoritei fara sa zica un sunet. Si nu s-a lasat pana nu i-a mancat tot pachetul Marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

admir curajul mamicilor ce vin "de peste mari si tari", eu nici la 70 de km n-am plecat cu asta micu.....oi fi eu comoda, ce sa zic? Mi se pare aiurea sa plec cu tot calabalacul dupa mine...scutece, biberoane, alea-alea, paturici favorite si suzete si oala lui de sterilizat...sunt multe, plus imprevizibilul :-) Astept sa mai creasca, pana atunci cine vrea sa ne vada, vine la noi, e mai comod asa[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marina....bine ca te-ai linistit! eram sigura ca nu are nimic...numai mofturi , dar ce sa zic, lasa ca trebuie sa-si faca si dr planul, nu? al meu ieri imi zimbea de mama-focului cu masca pe figura, azi mi-am dat-o jos si sta asa de serios si se uita la mine....ce sa zic!!! in schimb ride cind il intreb 'unde e Danonino? ' nu stiti cine e? va spun eu am cumparat revista mami acum citeva luni cu un cd- cutiuta muzicala..mai pe ce sa-l arunc....dar al meu baiat e indragostit de cintecele de acolo si deja Danonino i-a luat locul lui baby mozart!!! Mani si [copil] Alex http://community.webshots.com/user/manihall
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

irinuca...veniti cu masina? daca vreti sa va opriti in budapesta, da-mi de stire si treceti pe la noi !!! ca greul de aici incolo incepe !!! ref la schimbat copilul in locuri publice i-ati adio. eu una de cum am ajuns la aeroport (de era nou , m-am gindit ca acolo o masa, ceva ) nimic, l-am pus intre chiuvete pe changhing matt portabil (de la geanta bb-ului) , un prosop si gata ! In Buc numai la wc la Hilton ai un changing matt - in rest nimic. In restaurant se uita la tine chioris daca-i intrebi daca au scaun de copil (nu era cazul nostru). asa ca mai e pina cind femeii si copilului i se vor da atentia cuvenita la noi! din pacate....ca totul e atit de simplu... hai ca am luat-o razna si al meu isi ighite in curind pumnii Mani si [copil] Alex http://community.webshots.com/user/manihall
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...