Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de iulie-august 2004(15)


Oana_B

Recommended Posts

mamicilor, am postat la "Parintii intreaba..." un subiect cu ce ma framanta, va uitati daca vreti si ma ajutati cu un sfat? Vreau sa-mi gangureasca bebele din nou si sa nu mai maraie nemultumit ....azi am umblat cu el in brate o gramada de timp, m-a rupt de spate, nu-mi pare rau dar mi-e dor de "conversatiile" noastre [:(]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 159
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Marina, bei, brava ptr . intoarcerea la job.Mie una mi-a facuit tare bine la creieras.Da' am oameni de incredere acasa (mama) si sunt super relaxata. INTREBARE: Ati cumparat scaun de luat masa? De care si ce " stiu sa faca?" Eu m-am fixat pe un model, dar nu-s foarte sigura.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eli si Lia multumim tare mult pentru urari. Andreas e super reteta ta cu biscuitele ...o s-o testam si noi peste cateva zile. Daria micuta ta a luat bine in greutate avand in vedere cat are in lungime (e cineva inalt la tine in familie?).In privinta kk-utei Andreea incepe sa se foiasca sau sa maraie si imi dau seama ca ori ii e foame ori are ceva in pampers. Coriana nici eu nu sunt de acord cu cercelusi la varste asa mici...mi-e teama sa nu-i intre in ureche,sa n-o supere cand doarme cu capul intr-o parte.
quote:
Postat de mihaella
INTREBARE: Ati cumparat scaun de luat masa? De care si ce " stiu sa faca?" Eu m-am fixat pe un model, dar nu-s foarte sigura.
Mihaella eu am cumparat deja scaunel dar mai trebuie sa asteptam pana il folosim.Ai o poza mai jos...nu cred ca e reclama pentru ca e o simpla poza.Mi-a placut ca e din lemn masiv,are un suport in fata pe care poti sa pui o canutza sau orice si se poate regla sus-jos...deci se poate folosi si cand copilul mai creste putin. [url]http://i10.ebayimg.com/01/i/02/c2/b9/c3_1_b.JPG[/url] Felicia si Andreea (17.07) http://community.webshots.com/user/pako__
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata la mamici! noi am avut din nou probleme cu internetul, dar cred ca am reusit sa le rezolvam. Daria a facut ieri 4 luni si nu este deloc un copil grasut...la cata energie are si cum topaie toata ziua pe picioarele mele, nici nu ar avea cum...are 6.400kg si 67 cm Eu nu imi mai fac griji in ceea ce priveste mancarea, asistenta mi-a explicat ca fiecare copil mananca in felul lui si ca nu pot fi tratati toti la fel. Asa ca mamici nu va mai faceti probleme, au si zile bune dar si zile proaste. Daria de exemplu mananca intr-o zi(lapte Milumil 2): - ora 6.00 - 120 ml - ora 10 - un mar copt cu orez si 50 ml suc morcov cu mar - ora 14.00 - aprox. 120 ml - ora 18 - 150 ml - ora 22.00 - intre 150 - 200 ml - lapte cu faina de orez si este un copil perfect sanatos si plin de viata ...atat ii trebuie ei. Fetelor, scaunul de masa a fost pentru mine o descoperire super; Gogoasa mea nu vroia decat in brate, f. putin daca statea in pat sa-si admire caruselul. Eu i-am luat de la Brevi, modelul Jupiter (5.500.000 lei) si sunt super incantata. Are 7 trepte in inaltime si 3 de rebatare a scaunului. Daria sta in el si cate o ora manacandu-si ursuletul.Ce o incanta este faptul ca o pot lua dupa mine prin casa, cand fac treaba si vorbesc cu ea hai ca m-am intins destul va pup si va doresc o zi minunata! Oana si Daria Andreea (17.07.2004) http://community.webshots.com/user/dariaandreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineatza dragelor. la noi a fost tara maraitzilor ieri....asa ca nu am putut scoate o vorba cu voi. asa ca Lia, vorba Marinei....cind gasesti reteta zi-ne si noua! de la 6 incolo a marait non stop ....in scaunel...nu vroia absolut nimic decit sa maraie. dupa baie i-am dat sa manince si a adormit...tot maraind. cred ca azi e la fel...[alcool] vreau si io la munca!!!!! cred ca ma urc pe pereti in curind! Eli, nu stiu cum functioneaza sistemul sanitar in japonia..nu ai medic de familie? sau du-te direct la internist pentru problemutza aia hemoroidala. Cori...uf, si eu tot cu una mica (de 0,33) ma chinui ca aici nu-i bere light![xx(] (nu trimiti incoace citeva?[:D] - hahaha, clubul mamelor alcoolice[:D]) Simona, si eu beau cafea , una pe zi....citeodata chiar doua....ca nu poci fara. va pupic ca mergem la plimbarici.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, Eu am vazut intr/o poza la o mamica de pe forum un scaunel care se prinde de masa din bucatarie. Pare solid plus ca scap de stresul cu cataratul... deh, tot patitu/i priceput. Nu stiu de unde l/a luat, o sa/i scriu pm sa o intreb, in magazine eu nu am vazut. Oricum se foloseste pana mai tarziu deci merita investitia chiar daca e mai scump. Bate un vant cumplit la noi si azi avem intalnirea cu mamicile la policlinica, cred ca ne ia pe sus cu carucior cu tot.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si de la noi! Lia - si noi am trecut de la gangureli (ghigl, deideiiii, ngheee) la facut spuma la gura si scos sunet ceva de genul buuuu, ca asa are farmec. Nu-ti zic ca e scuipinol toata [:D]. Si mai scoate un sunet ciudat ceva de genul "aiiiiiiii" si o apuca rasul. Si eu as vrea gangureli, dar probabil isi va reveni. Cred ca e o faza trecatoare si la voi, in cazul in care mananca, face kk, se joaca ! 1. Intrebare: Cu cine lasati mamici bb-ii de va intoarceti asa de repede la lucru ? (ce mishto` si eu abia astept) 2. Pentru cele care ati nascut cu cezariana, dupa cat timp avem voie abdomene ??? [pup] Leoaicele Daria & [bibe] Giulia (16.08.2004.) "La vita e` una bataglia, la morte un`avventura" http://community.webshots.com/user/giulia16
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Pai cupilu' meu nu se mai incadreaza de ceva vreme la faza cu gangurelile...mai nou face ca cioara si ca matzele in calduri. E asa de incantata!!! (cand o apuca pe la 12 noaptea crauiala e cel mai frumos....[:D][:D]) Dupa ce crauie si tzipa baga un "ehehe"...de multumire..."ete mami ce stiu sa fac!"...:) Mai rade in hohote cand o pup...si cand o dezbrac pentru baie...Daca s-ar putea sa stea la cracii goi toata ziua cred ca nu i-ar mai trebui nimic. Buburuza tot la regim de infometare e. Aseara ma lasasera nervii si iar l-am certat pe omu'...Ne certam de fiecare data cand sunt obosita io...:)))...Io ma cert si daca scoate vreun sunet ma cert si mai tare...[:D][:D][:D][:D] Azi aveam de gand sa ma duc la doctor cu ea, dar pana la urma m-am gandit sa ii dau cateva zile numai lapte sa vad cat mananca fara sucuri. Luni mergem la vaccin asa ca o sa ma duc cu lectia invatzata...Daca imi zic iar sa ii dau cu cana cred ca ii iau la bataie!...hehehe Daria, doctorul parca imi zisese ca de la 3 luni poci sa fac ce vreau...inclusiv abdomene...[:D][:D][:D] O zi linistita sa avem! Monica si Maria Alexandra (02.07.2004) http://community.webshots.com/user/cristalina_monica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...