Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de iulie-august 2004(15)


Oana_B

Recommended Posts

Mihaela sa-ti traiasca baietelul si te mai asteptam la o barfa. MONICA sa stii ca nu are nici o legatura anestezia cu alaptatul...poti sa te ducu linistita la stomatolog.Si exista si anestezie cu novocaina in procent mai mic...dar ca sa te simti tu mai linistita spune sa iti faca anestezie locala. MIHAELL, eu ti-am arat deja ce fel de scaun am luat pentru Andreea...si de ce l-am ales pe ala.Un avantaj la cele care se leaga de masa unde mananci tu este ca poti sa-l iei cu tine oriunde. pupci. Felicia si Andreea (17.07) http://community.webshots.com/user/pako__
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 159
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Biluta, bine ai revenit, sa va traiasca flacaul! Papadie, ma terminasi cu visele...hahaha Pai io am probleme sa-mi amintesc cum ma cheama cand imi da buburuza desteptarea (tzoncane in somn la pumni de sar ca arsa..."acu' e momentu'! acu' mananca!"...geaba, nu vrea sa manance si pace!). Doamna Bibi, 7,300kg si de cand facu 6 - 6,5kg am invatzat-o in brate...ca mi se parea mie ca daca adoarme in patutz nu o iubesc suficient de mult ! Mi s-au urcat hormonii la cap si acum chiar daca se dau jos d'acolo e prea tarziu. Ca nu mai adoarme decat in brate!! Dorsilie, io cand ies afara derect pa piatra cubica ma duc, daca ii e somn adoarme in 10 minute de zgaltzaiala! (comparativ cu noptile petrecute in scaunelul care vibreaza cand nu avea nici o luna , mi se pare rezonabil...:))) Oricum, buburuza icneste si se screme cand nu ii convine ceva...de obicei cand trebuie sa adoarma sau sa manance...In rest e fericita! Traieste cu aer!...:))) Roxana, multumim, frumoase broscutele si ieftine ca braga! Luate din piata de la Rahova!...hehehe...facuram afacere!...:))) Teletubbies sunt personaje de desene animate...Au neste antenutze in cap, simpatice. Am iesit afara si era un vant de numa'...Eu am obisnuit-o pe Botosica sa stea numai cu suzeta in gura p'afara...(numa' bine ca asa mai trage si un puiutz de somn). Cred ca o sa-mi dau pumni in cap cand o sa fie de dezvatzat...deocamdata nu sta cu gura cascata la frunze (asta face ea p'afara!). Mitzule, baleste la greu! Pana acum o luna si ceva va tot auzeam de bale dar nu prezenta...:)...Acum insa ne umpluram toti trei de la cate bale scoate...:) In schimb rosul de pumni si degete e cu shtate vechi; o cercetai la dinti dar nu se arata inca...:) Monica si Maria Alexandra (02.07.2004) http://community.webshots.com/user/cristalina_monica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monicutzo, Andreas nu numai ca-si suge si roade pumnii, dar acum a trecut si la degetele mele Cum le prinde prin preajma le baga in gura si le roade. Am verificat si eu, nu se intrezareste nici un dinte. I-am luat jucarie de-aia umpluta cu gel sa roada la ea, dar nu ii place. Mani, am vazut pozele din Romania. Sper ca v-ati distrat, desi timpul a fost cam scurt Mi se pare ca o cunosc pe nasha. Se numeste cumva Stoia???? Irinuca si bebe Andreas [bonjovi] nascut pe 30/07/04 [url="http://community.webshots.com/user/irrinuca"]web1[/url] [url="http://community.webshots.com/user/andreas2004"]web2[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Papa betooon visul[:-)))][:-)))]!!!!! asa deci, ti se facu rapid de a doua Catrina...da' direct cu dintzi!!![:-)))][:-)))][:-)))] al; meu pitak si-a scos pirleala de ieri, a dormit de la 11.30 la 3, mincare un pic si apoi din nou nani pina de curind. acum cred ca ii e iar foame...fug la datorie!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hop si noi! bey, ce va stresati cu kilele??? moata-vizigoata mea mai mult de 5 kile juma nu are, ar trebuie sa fiu pe pereti daca-i asa ...da nu, eu sint bucuroasa ca e bine, ca e santoasa, ca e vesele, activa, ca asta e cel mai important, am sau nu dreptate[:D]??? se joaca singurica cu jucarelele, vorbeste toata ziulica, chiar vorbeam cu tati ca probabil va avea limbarita cand va mai creste, pe noi ne urmareste cu privirea prin camera, baita e cea mai mare placere a ei ...si daca va zic una tare ...cand sta in cadita (sta singura ca avem din aia cu forme) sta cu degetul aratator in gurita si gangureste in acelasi timp, iar cu cealalta manuta se trage de pasarica [:D][:D][:D], noi lesinam de ras cand o vedem, iar ea ne vede pe noi ca radem si rade in hohote! aseara s-a intors singura de pe spate pe burtica si nu i-a mai ramas manuta sub ea [bis][bis][bis], tare incantata a fost de aceasta reusita! Papa, vedeti ca poate Catrina no 2 iese direct cu dinti [:D][:D][:D]! ce avem nene cu visele astea ciudate ...ca si eu visez tot felul de ciudatenii! Voi cand veniti in tara??? Biluta, bine ati revenit, sa scrieti mai des! Irinucule, mama omidee incearca sa faca o intilneala dupa 7 decembrie, ce ziceti gagici ...punem de-a intilneala in mall ??? si noi am fost in prezentatie pelviana pana inainte cu o saptamana sa nasc si la ecografie a iesit totul bine! Lia, asa cum a zis si Monica ...eu am auzit de la un dok faza asta cu piatra cubica, ne place la nebunie si adormim imediat, din pacate s-au apucat astia si au asfaltat trotuarele pe aici si nu prea ii convine, ca era mai bine zdruncinata, iar cu masina dam prin gropi intr-o veselie ca e Bucurestiul plin si pe unele nu ai cum sa le ocolesti ca faci pok cu indivizii de pe celalalt sens [:D] ma duc sa ma intind putin ca acum se trezeste gornita lu' mama! pupici Nicole & [copil] Andreea Alexandra (fomista) http://community.webshots.com/user/niar1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Suna o vecina la usa si-i zisei f'o doo in gand...Ca daca trezi cupilu' nu fu problema ca am adormit-o la loc...da' cu mine ce a avut?!...:))) Nicole, sa-i faceti poze la baie si sa-i aratatzi cand se face mare...hihihi Botosica e superincantata sa se intoarca in patul nostru...dupa ce a exersat la greu la ea in patut cand o pun la noi in pat incepe sa faca tumbe...si rade de nu mai poate, ca nu se infige in nimic...hehehe Monica si Maria Alexandra (02.07.2004) http://community.webshots.com/user/cristalina_monica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit de la plimbarea nr. 2. A fost superb azi la Iasi, cred ca a fost ultima zi de toamna, ne ameninta iarna de maine[:(]. Lia, 70 de gr in 3 zile, la 3 luni si este bine, dupa mine. Asta inseamna aprox. 700 gr intr-o luna. Cel mai bine pt. pitic ar fi ca mami sa fie un pic mai linistita (stiu ca este greu cind iti vezi bebele suparat, dar va trece si perioada asta). Noi, din fericire nu avem prea avem probleme cu adormitul. In timpul zilei o las sa doarma cind vrea, de obicei adoarme la sin sau la plimbare. Dupa masa de la 6 seara incercam noi sa o adormim daca vedem ca este obosita, ca sa nu avem scandal la baie (si atunci, in ultima vreme, vrea sa adoarma pe umar). In schimb, de cind s-a nascut aveam aceeasi rutina inainte de culcare. La trei ore de la ultima masa ne apucam de baie. O dezbracam, ne jucam un pic, facem baia, apoi masaj si papa. In timp ce mamanca inchidem lumina, lasam o lampita de veche si facem liniste in casa. Daca nu adoarme la sin, o pun in patut, ii dau suzeta (din fericire, cind vrea sa adoarma ia si suzeta) si mai stau un pic cu ea pina se liniste (mai scapa suzeta si o vrea inapoi). Nu merge chiar in fiecare seara, dar in 9 din 10 efectul este garantat. Cred ca secretul reusitei este ca avem aceeasi rutina de foarte mult timp. Pupici, Andrea si Stefania (13.08) http://pg.photos.yahoo.com/ph/amironeanu/album?.dir=/c30a&.src=ph&.tok=ph3V4BCBLUsydlKP
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fericitelor...io am dat in boala Liei si maine duc copilul prin medici sa-i fac analize. Nu vrea lapte decat cu mare greutate, daca mananca 100 , 50 ii vomita, plange non stop deja m-a disperat. Marina, Mihaela...o sa va raspund cu scaunul dar acum sunt innebunita cu asta mik si tb sa caut linkul putin Marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

marina...cind da afara e numai lapte? Si al meu o data pe zi da mult afara...m-am speriat si eu, dar mi-am adus aminte ce mi-a spus dr ca daca e numai lapte inseamna ca nu-i trebuie. Daca in laptele pe care il da afara apre si altceva ( provenind de la stomac) da...atunci e o problema. Tu i-ai schimbat laptele, nu? Eu m-am hotarit sa ramin pe acelasi si sa-i dau la 4 h in loc de 3.30 si vad ca a mers. Bafta multa Mani si [copil] Alex http://community.webshots.com/user/manihall
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...