Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Manichiura


ver@

Recommended Posts

Nu am fost niciodata la manechiurista din teama de a nu "lua" ceva de la "instr."(forfecutza...)As vrea sa merg la un coafor sa intreb daca sterilizeaza in vreun fel instrum.,dar imi este cam rusine.Daca ma iau la "trei pazeste" cu toate ca e dreptul meu sa stiu dar totusi nu indraznesc,de aceea va intreb pe voi: unde mergeti,sterilizeaza instr.? VERA si VLADUTZ(21.11.2003) http://community.webshots.com/user/vgv_vera
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ver@,sa stii ca eu sunt obsedata de sterilizarea instrumentelor la manichiura si pedichiura.Si asta pt ca mama mea a capatat o ciuperca de la o pedichiura facuta la 18 ani,ciuperca de care nu a scapat nici in ziua de azi...[bang] Prin urmare..de fiecare data cand ma duc la salon,tin mortis sa vad cu ochii mei ca instrumentele au fost sterilizate. Chiar odata,am ajuns la o manichiurista care nu prea mi-a inspirat incredere(nu stiu de ce) si,nevazand daca a sterilizat sau nu instrumentele,am rugat-o frumos sa o faca in fata mea,sa vad eu...(i-am explicat si de ce am teama asta).Poate s-o fi simtit jignita,poate a crezut ca sunt nebuna,dar,nu prea m-a interesat.Pe mine ma intereseaza in primul rand sanatatea mea si apoi.... Asa ca,parerea mea este sa te interesezi fara nici o jena despre sterilizare,pt ca,fereasca Domnul de ceva,nu sufera altcineva,decat tu!!! te pup si-ti doresc numai bine, Flori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Problema este urmatoarea:sterilizarea in fatza mea inseamna intr-o solutzie,adica steriliz."la rece" unde "mor" anumitzi microbi(si cel putzin 15 min tre' sa stea).Asa ca intreb:nu tre' si la "cald" (180 de grade)unde "mor" altzi microbi? VERA si VLADUTZ(21.11.2003) http://community.webshots.com/user/vgv_vera
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by musca tzetze
sterilizarea in fata ta nu inseamna neaparat "la rece" intr-o solutie... au un soi de cuptor cu microunde (nu stiu exact cum se numeste)... cu ultraviolete, la care sterilizarea dureaza cateva minutzele...
Subscriu [flo] (cam 15 minute dureaza,cred). Flori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu m-am obisnuit sa imi fac singura manichiura, foarte rar merg la salon, imi e groaza, mi-e frica sa nu iau ceva asa ca prefer sa imi fac singura. Stiu bine si macar sunt linistita. La fel si pedichiura. Am un arsenal de ustensile si ma fac cum vreau si caand vreau, si mai ales in siguranta. April & Andrada
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu pot (nu stiu) sa ma fac singura, asa ca m-as duce, dar... mai bine le pilesc oleaca acasa si le dau cu un lac ca sa arate mai de doamne ajuta... Ca oja oricum sare repede (ori folosesc eu ojaa proasta, apropo de care folositi? eu am luat Maybelline Forever strong si sare la 2 zile, ca nu pot sa nu fac nimica)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...