Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi din Apr 2003 (15)


Veve

Recommended Posts

Nu ma pot lauda cu olita de nici o culoare,nu am rabdare sa-l pazezc atata la problema,DAR avand in vedere ca din luna martie imi voi relua serviciu,bunicii abia asteapta sa inceapa aceasta operatiune. Pe mine m-au certat suficient ca nu am rabdare,dar vor rezolva ei problema. Va pup si sa aveti o saptamana buna!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Am promis ca va scriu si uite abia acum reusesc intre o durere de masea si asteptarea soferilor la decont(sunt inca la servici).Mi-e tare dor de Rares nu l-am mai vazut de 2 saptamani.Voi tot scrieti ce mai fac nou prichindeii dar eu nu prea pot pentru ca il vad foarte putin.Orcum face numai nazbatii si nu ar sta in casa deloc.E un plimbaret si jumate si-i place mult la plimbare.Nici macr curtea nu-i mai ajunge.De cate ori iese afara o ia spre poarta.Mai nou ii zice mama soacramii ca de pe mine ma vede rar.E innebunit dupa taicasu.Cand ne ducem amandoi acasa trebuie sa fie numai al lui.Nu-l slabeste din ochi si pe mine nici nu ma baga in seama.Dar si cand ramanem doar noi doi ne iubim de mama mama.Mi-e tare greu fara el.Nu prea vorbeste dar intelege tot.II place mult la baita...in fiecare seara se duce la cadita si ii arata soacramii sa ii dea drumul la apa.Cat sta prin baie daca sunt ceva rufe la inmuiat in lighean mai adauga si el ce gaseste..daca nu le baga direct in WC-u.Face multe boacane...Joaca prinsa cu soacra-mea in jurul mesei....se intoarce in directie opusa si face fente....Se stramba si daca cumva face vreo boacana stie si se uita la tine pe sub ochi..Ii plac cuburile de construit si foarte mult mingea..pe unde vede vreo minge o vrea..De papat manaca foarte bine.Dimineata laptic cu orez pe la 5-6.Se trezeste pe la 8 si pe la 8-8:30 papa un ou cu branzica, pe la 11-11:30 papa o banana si se culca pe la 12.Doarme o ora o ora jumatate si apoi mananca supica si ce mai e felul doi.Mai bea un iaurtel pe la 18 si seara ceva usor gen mamaliguta cu branza sau peste sau ce mai mananca bunicii si are si el voie.Adica nu i-am dat tocatura..carne de porc sau alte alimente nepermise.Si normal ca la culcare pe la 8:30 9:30 mai bea un bibe cu laptic.In rest e vioi nevoie mare si nu sta locului o clipa. Si daca tot nu v-am mai scris de mult vin si cu ceva poze noi! http://community.webshots.com/user/rarescostin in albumul poze noi La ai vostri ce le mai dati sa pape ? De vb am vazut ca vorbesc majoritatea cred ca-i tare placut sa-i auzi cum stalcesc cuvintele..abia astept...Ce jucarii ii mai atrag? Si nu in ultimul rand ce le pregatiti de Mos Neculai? Va pup dulce si revin eu cand mai am ceva timp liber...Acum ma doare au maseaua si am facut ceva pauze pana sa trimit mesajul..sper sa nu dea eroare:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adina draga,dar ce de par are si e tot numai inele!Sa fie sanatos si sa va aduca numai bucurii! De Nicolas am sa i-au copiilor dulciuri,iar acum o sa fac o exceptie si am sa-i cumpar si lui Axel un ou kinder si biscuiti. In rest suc tedy si baloane,asta ii inebuneste cu siguranta. Rebecca le imfla si le da asa lui Axel,care le scapa si incep sa fuga prin casa,mama ce harmalaie incepe,noroc ca stau la parter. Numai bine tuturor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai revenit printre noi, Anisia! Ma intristeaza faptul ca nu poti fi alaturi de Rares zi de zi. Din pacate asa e viata ... nedreapta. Am vazut pozele cu el. E tare dulce...! Fie ca momentele petrecute cu ele sa fie intotdeauna frumoase si sa va aduca numai bucurii! Constat ca la capitolul "podoaba capilara" David e "departe" de Rares... La "capitolul:olita" stam la fel de prost ca acum 3 luni. Daca la inceput (de la un an!) David facea zilnic la olita lucrurile s-au schimbat radical. Acum nu mai face deloc. Nu refuza sa stea pe olita dar nici nu face nimic. In cinci minute dupa ce i-am pus pampers-ul se intampla "minunea". Acum privesc lucrurile cu mai multa seninatate. Asta si datorita faptului ca am stat de vorba cu prietenele mele care se "lovesc" de aceiasi problema... Pana data viitoare toate cele bune! Bendis http://photos.yahoo.com/dianabalas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Salutare! Ce de lume s-a adunat la povestiri despre copilasii! Sa va spunem si despre noi: De asemenea nu facem nimic la olita. Noi ne laudam chiar pe invers, adica cu faptul ca nu am facut niciodata caca la olita, dar pisu asa "din joi in Pasti". Am inceput sa mai spunem si noi cate ceva, adica Baie atunci cand vrea sa facem baie, ade la haide, alta la alta etc. In rest este f. bine, creste.. are 13.100 kg Oare este mult? Am pus cateva poze noi pe album ca sa ne si vedeti. Miha, te rugam sa-i faci pe plac sotului tau si sa-i multumest si din partea noastra, anticipat! Va pup pe toate! si pe toti! Dy - mami de Cezar si sotie de Danut http://community.webshots.com/user/dienuta101
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata! Am semnat contractul pentru townhome, de-abia astept sa ne mutam. Doua dormitoare + sufragerie + o mica terasa ingradita: sa tot alerge Diana! Nu stiu foarte sigur cum vom face cu scarile. Eu as vrea sa punem portite la capetele de sus si jos sa nu se suie/coboare copilul cand i se nazare si, Doamne fereste, sa cada! Pe de alta parte, Andrei zice ca Diana e acum destul de mare si ar putea/trebui sa invete sa urce si coboare trepte. Intrebare: voi cum ati proceda? Credeti ca la varsta asta e destul de mare, sau totusi nu? Sper sa terminam cu aranjatul si pusul lucrurilor la loc pana de Craciun. Banuiesc ca vreti si voi sa impodobiti brad anul asta, nu? V-ati gandit cumva cum o sa-l protejati de copii, ca mie tare mi-e teama ca Diana va incerca sa se agate de el si sa si-l traga in cap… Mamamariana, cantecelul cu “ABC” e favoritul nostru. Avem o jucarie care il canta si Diana a invatat cum “suna”; de obicei zice si ea din litere (destul de corect!), iar la cele pe care nu le stie ingana si lalaie odata cu melodia. Mai nou, fetei mele ii place mult sa se joace cu creioane si carioci. I-am gasit unele lavabile si netoxice. In fiecare seara (inainte de baie) are program artistic. Ca sa evitam accidentele prin casa o pun in tarculetul ei. Acolo sta tare cuminte si mazgaleste o carte de desenat, iar in febra creatiei picteaza si guritza, obrajorii, picioarele, si hainutele. Cary, -40 grade??? Nuuuu… noi locuim in Vancouver, pe malul Pacificului. Temperaturile sunt rezonabile pe tot parcursul anului (de exemplu acum afara sunt 8 grade). Temperatura media iarna e peste 0 grade Celsius. In oras nu ninge decat rar, poate o data la 3-4 ani, in schimb ploua mult. Vlada, multumesc de urari. Sa fie! In alta ordine de idei, m-am uitat pe fotografiile recente ale copilasilor vostri (Anisia si Dy, sa va traiasca, aveti baieti frumosi foc), si parca nu-mi vine sa cred ce mari sunt … chiar ca nu mai avem bebelusi! Numai bine la toata lumea! [pup] Laura _________________________________________________ "We build too many walls and not enough bridges." Sir Isaac Newton
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va pupacesc si eu rapid, n-am mai apucat sa scriu de mult, am mai citit insa printre picatele ce ati mai scris. Am fost si in Romania intre timp, Jonathan bineinteles ca a fost in centrul atentiei, cu multe dintre rude s-a vazut pt prima data ca anul trecut statusem prea putin si era si Jonathan mic incat nu l-am plimbat chiar peste tot. Altfel, eu abia astept sa intru in concediu de maternitate, mi-am schimbat programul la lucru, lucrez de dupa masa acum, nu mai sunt asa obosita ca atunci cand trebuia sa ma trezesc cu noaptea-n cap, dar am mai putin timp sa ma ocup de Jonathan si treburile casei in general. Dar toate vin la un pret, nu? Mihuletule, scarpina si mangaie ca data trecuta ca tare bine a mai iesit bradutul. Asa ca ne punem increderea in tine si anul asta.[:p] Adina, m-am uitat si eu la poze, Rares e un frumos si jumatate, pun pariu ca are coada la petit deja. Gata, v-am lasat ca Jonathan trage de mine sa mergem la geam sa vedem daca vine papa. Adela http://community.webshots.com/user/adela23_1999
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce de lume scumpa la vedere a fost azi...! Laura - abia asteptam povesti despre cum se simte Diana in casa cea noua, unde se poate juca si alerga dupa pofta inimii ! Adela - nu ne-ai povestit nimic despre noul bebe....ai aflat ce este, voi ce va doriti, cum este sarcina... Dy - cum mai e cu alaptatul, inca mai rezisti ? Si ii dai doar noaptea ? Anisia - cred ca tare-i greu fara bebe aproape...nici nu-mi pot inchipui...dar o sa treceti cu bine si peste asta !!! Si intr-adevar e concurenta mare intre copilasi, numai frumuseti ! Pupici Andreea si Vlad [url="http://community.webshots.com/user/vladstefan2"]Iubirea mea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

scarpin si mangai fetele, promit, si acceptam si ajutoare cu manute mici si dulci, asa ca fetelor, trimiteti pe vladut si david, ca nu strica 4 maini in plus. trimiteti pozele la miha2210@yahoo.com . le astept cu drag si nerabdare fetele cu poze noi, sunt adorabili copilasii. anisia, rares e tare dulce cu buclisoarele lui, fotogenic puiul. dy, unde e blondinul tau, ca acuma e roscatel foc. adela, la voi s-a si instaurat spiritul craciunului? poate ca o sa ai mai mult timp de-acum, de povesti, daca intri in concediu. cum ti-a parut romania? laura, felicitari pentru casa noua si... zgomote la maxim, acum ca va permitei. pupici sara daniela si mami www.sara.haihui.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scriu si eu doua vorbe repede profitand de ocazia ca Emi e pe balcon si intinde rufe cu servitoarea... vreau sa va spun ca nu pot vedea si eu pozicile lui Rares si ca in general nu pot accesa webshots-ul si ma ia cu toti nervii. Am vrut sa mai pun si eu poze noi si nu am nici un succes. Emi merge zilnic la gradinita insa acu are niste rosu in gat ca ne-a tinut treji o noapte intreaga duminica spre luni de ne-am dus la servici cu ochii in pionieze. A durut-o gatul si a plans aproape non-stop, nu a vrut nici apa, nici suzeta - nimic. dimineata a dus-o tati la spital, i s-a facut exudat si acu avem un tratament care si-a facut treaba destul de repede astfel incat Emi a mancat si dormit bine din a doua zi. I-am facut un exudat pentru ca a tot facut rosu in gat si raceli in ultima vreme - stii ca e normal odata cu mersul la gradi in colectivitate, insa ma strange in spate cate medicamente i-am dat in ultima perioada... si ai vostri sunt la fel? Pe de alta parte, face tot mai multe nazbatii, zilele trecute si-a varsat si supa si felul doi de pe masa, dupa aia a venit sus la noi in dormitor si s-a dus direct in baie unde a rasturnat cutia cu betisoare de scobit in urechi si si-a jucat cu ele pe gresie in baie. Apoi s-a gandit ca pieptenele meu e cam murdar si l-a spalat in wc si intr-o clipa de neatentie a tras sticla cu spirt si a bagat repede in ea cateva betisoare. Nici nu stiu cum a ajuns-o ca o pun de obicei mai sus si mai ales nu stiu cum a desfacut capacul... Nu stiu cum sunt ai vostri, dar Emi e cumplit de nazbatioasa si de aia mi-e si frica sa o las acasa cu altcineva. Acolo la gradi am incredere ca e totul facut pentru ei, nu prea au loc unde sa se loveasca sau sa faca prostioare, si sunt mai linistita. Voiam sa va intreb daca ai vostri pot sari pe doua picioare??? Ca Emi se chinuie acum sa sara (cred ca a vazut pe la gradi) si nu prea ii iese. Cum mai faceti cu vigantolul? eu i-am mai dat acu dupa 18 luni pentru ca nu i se inchisese complet fontanela, dar acu e inchisa si ma gandesc sa-i scot iar vigantolul ca e destul de cald la noi si ea sta o gramada afara, mai ales la gradi: dimineata de la 8 jumate pana la 9 jumate si dupa amiaza de la 3 la aproape 4. In plus o mai scot si eu iar dimineata pana pleaca la gradi fugareste toti cainii cu dadaca... deci sta cam in medie 3 ore pe zi afara. Si e soare... adica ziua se fac si 30 de grade. Hai ca am plecat ca tre' sa o duc pe Ioana la dentist - are si ea un tzel: dintii albi si perfecti. Tre' sa ii fac damblaua, ca pe mine nu m-a dus nimeni la dentist si acu am masele de "porcalan" vorba fetitei cumatrei (in loc de portzelan). Pupici si numai bine la toti COPILASII si mamicile lor, Mamamariana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...