Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi din Apr 2003 (15)


Veve

Recommended Posts

Ce de lume,mai,mai....parca nu-mi vine sa cred. Mamamariana-chiar ca Emi e PIPERUS nu gluma,ai mare grija cu sticla aia de spirt ca mi s-a facut parul maciuca cand am citit,cum ziceai 30 de grade!!!!!la noi sunt doar 5 si imediat vin fulgii de nea de la rusi! Noi nu prea am luat medicamente,mi s-a parut o data ca tuseste(a stat prea mult afara) si i-am luat PAXELADIN,in rest nici un alt medicament. Laura-asa am citit ca prin Canada sunt -40 de grade,in tot cazul nu cred ca as fii suportat sa stau intr-o casa de lemn,cand merg sa am impresia ca e cutremur!!! inseamna ca Dienuta a fost o zana nu prea tzopaitoare! Adela -ce va aduce barza???in ce luna vine BB2?? Va pup pe toate si pe toti.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Vlada, noi continuam cu titi (am mai spus ca vreau sa-mi duc promisiunea la capat - respectiv 2 ani). Nu mai este la fel de dornic ca acum 1-2 luni, dar noaptea, pe la 3.30 papa vreo 10 minute si mai papa inainte de culcare. Miha, unde l-ai vazut pe Cezar roscatel? ca e sanen fara nici un firicel rosu... Mamamaria, noi ii dam vigantol cate 3-4 pic. pe zi. Nu i s-a inchis complet fontanela. Adela, cum este cu sarcina? Faci fatza? Si noi mai vrem un bb, dar prin 2008, sa ne facem si noi o casuta ca sa avem loc si ea ca 3 camere nu ne mai ajung. Cary, cum merge curatenia? Trebuie sa demaram si noi aceasta actiune saptamana viitoare. Anisia, cred ca este tare greu fara puiut... Va pup pe toate! Dy - mami de Cezar si sotie de Danut http://community.webshots.com/user/dienuta101
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cary - parca numai tu erai interesata, avand si contract suplimentar - trebuie mers si ridicata o fisa fiscala de la Casa de Pensii si apoi mers la Adm. Financiara si vazut care e situatia exacta. In contract e stipulat clar ca aceste venituri nu sunt impozabile. Va mai tin la curent cu ce se mai intampla ... Andreea si Vlad [url="http://community.webshots.com/user/vladstefan2"]Iubirea mea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea,am mai scris despre impozit,am foat la Casa de Pensii de unde am luat FF respectiv pentru o luna(cand am luat banii de la ei)am dus-o la Adm.Fin.si in final mai am de dat 2.000.000lei. IMPOZITUL pe 2003 NU se da inapoi,deaoarece legea a aparut in 01.01.2004 si retroactiv nu actioneaza!!!!! Am postat si la "Legislative"unde am primit raspuns de la Marius si este asa cum am scris mai sus.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai inteleg nimic..chiar azi am vorbit la servici la personal si apoi la Casa de Pensii si mi-au zis clar sa nu ma las ca e dreptul meu si trebuie sa primesc banii inapoi ( cei cotizati ). Merge maine sotul la Casa de Pensii si sa vedem ce se mai intampla...asa incurcatura ca la noi...la nimeni !!! Dar cum doar pt. o luna ? Eu nu am luat direct de la ei nici o luna, am luat doar cumulat de la birou. Andreea si Vlad [url="http://community.webshots.com/user/vladstefan2"]Iubirea mea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, este vorba de impozitul pe 2003. Banii proveniti in urma incheierii contractului suplimentar cu Casa de pensii nu sunt impozabili, insa cei de la firma da, dar nu stiu exact cat - cred ca 6,5 % sanatatea . Eu ii luam cumulat de la firma si mi-au oprit impozit, chiar f. mare, peste 15 % ,iar acum trebuie descurcata problema ... Andreea si Vlad [url="http://community.webshots.com/user/vladstefan2"]Iubirea mea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea, am luat DOAR o luna indemnizatia de maternitate de Casa de Pensii,apoi am luat si eu cumulat de la servici,intr-adevar in 2003 mi s-a oprit impozit cam 18% conform grilei de impozitare de atunci. Abia astept sa vad ce zic,in cazul tau,cei de la Casa de Pensii,ai depus vreo cerere in acest scop??? W-E placut tuturor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate va trebui sa asteptam cel mai devreme pana luni, pt. ca azi a fost sotul si... nu aveau program cu public !!! Asta dupa ce ieri am vorbit la telefon si au zis sa vin azi sa-mi ridic fisa ... si eu sunt tare curioasa !!! NU am depus vreo cerere speciala, doar am sunat si le-am expus situatia si au zis sa merg sa ridic fisa. Revin cu informatii. Week-end placut !!! Ca eu abia astept... Andreea si Vlad [url="http://community.webshots.com/user/vladstefan2"]Iubirea mea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cioc! Cioc! E cineva pe aici? De multe ori am surpriza ca atunci cand deschid acest subiect sa vad ca au postat multe mamici. Nu e cazul acum.... Am fost la vot. Dar se pare ca votul meu nu a contat... Sunt foarte dezamagita de clasa politica din Romania... Dar mai suparata sunt pe David. Astazi a atins "apogeul" cu nazdravaniile lui. Am fost ntr-o vizita si a reactionat infiorator la noul mediu. A "debutat" cu spartul unui pahar, a continuat cu jumulitul florilor, butonarea aparaturii electronice, ravasitul mesei. Poate va intrebati unde eram... Acolo, dar se pare ca nu a contat prea mult. Reactiie mele s-au dovedit a fi mult prea lente fata de ale lui... L-am apostrofat, l-am luat cu "frumosu'" , i-am tras peste fundulet si peste manute dar a fost total insensibil. As pune chiar ca l-am "stimulat". Pur si simplu nu mai stiu cum sa reactionez. Cum sa-l determin sa nu faca anumite lucruri. Mi-e teama sa o recunosc dar de multe ori nu gasesc solutii. Si spun asta ACUM cand are doar un an si sapte luni... Are si momente de cumintenie dar observ ca sunt din ce in ce mai putine. Ce ma sfatuiti sa fac? Sunt trista si pentru c nu e afectuos. Din proprie initiativa abia daca m-a sarutat de vreo cinci ori... In cel mai bun caz se lasa "smotocit" Unde gresesc? Cred ca nu e cazul sa mai continui, e clar ca astazi nu e ziua mea buna.... Pe curand! Bendis http://photos.yahoo.com/dianabalas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...