Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi din Apr 2003 (15)


Veve

Recommended Posts

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Saluti,fetelor!!Si eu ma lupt cu hirtiile pt finante!Pt cele doua luni cit am luat banii de la Casa de Pensii ,a fost f simplu,erau deja trimise rectificativele la Finante nu am facut decit sa completez o alta Declaratie fiscala ,deja sint programata pe 16 sa-mi ridic banii.La firma am fost ieri si tb sa sun miine sa vad ce a spus contabila,asa in mare pare ok,cum mi-au explicat mie de la finante sa-mi faca o FF1 pt veniturile de la servici si o FF2 pt veniturile de pe contractul suplimentar.Cei de la Finante mi-au spus ca daca aduc rectificativa imi dau banii tot ei de la finante!! Cary,sa-ti traiasca fetita ta cea frumoasa,sa ai numai bucurii de la ea !!!Petrecere frumoasa!! Gabi[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos tuturor ca v-ati gandit la Rebi,avem o saptamana super incarcata,si ieri si azi am alergat dupa acte(mama lor de bani,las ca pun eu mana pe ei!),azi aniversare la gradi,joi e serbarea de Craciun la gradi si sambata PARTY la Mc.D.,asa ca sunt in priza!!!! Sper sa scapati si voi cu alergarea actelor. Tuchi ce conteaza CINE iti da bani,bine ca ajung la tine! Ma intreb daca ii vad anul asta sau la anul???ca uite acuma vin sarbatorile si pe STAT.....il f... o leneeeee!!!!!de se-ndoaie! Au astia o viteza cand e vorba de primit altii bani........ pupici tuturor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cary, la multi ani ! Sa-ti traiasca domnisoara si sa fie sanatoasa!!!! Doamne fetelor, da' ce va agitati atat?Ce este cu asigurarea suplimentara? Ce bani aveti de recuperat?Eu n-am inteles nimic[zid] Raluca si Ioana (09.04.2003),sufletelul meu drag
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cary, "La multi ani" pentru Rebecca. Scuze ca nu am vazut ieri mesajele. Am tot intrat in ultimul timp si cand am vazut ca voi aveti un subiect f. important de deznatut la care eu nu ma "asortez", am luat o pauza. Deci? Ce mai fac puiutii vostri? Ma gandesc ca la noi se apropie a doua aniversare si ne gandim deja unde sa ne facem ziua... Emi a inceput sa spuna primele cuvinte in engleza: teacher si stand straight. Dar cea mai tare faza a fost cu PITA. Spune cuvantul asta de vreo 2 luni fara incetare si nu stiam ce inseamna. Pana duminica, cand ne-am tras in poze pentru viza. Am pus toate pozele pe pat si am chemat-o sa o intreb cine e in poza. Si cand a ajuns la Ioana a zis PITA. Eu i-am zis ca asta e Ioana (acu vreo 3-4 luni zicea aproape perfect Oana) si ea zice iar PITA. Am chemat-o pe Ioana si am intrebat-o ce inseamna PITA si ea a zis ca nu stie. A mai stat putin si s-a gandit si a zis ca pee sak in thai inseamna big sister... si am descoperit si de unde??? Servitoarea ii spune pee sak de fiecare data cand ii vorbeste despre Ioana. Asa ca am elucidat misterul!!! Si toata lumea o striga PITA pe Ioana acum, chiar daca pana nu demult ii spuneam Wawa... Noi ne pregatim sa mergem la Bangkok la petrecerea data de Ambasada ROmana pentru toti romanii din Thai cu ocazia Craciunului, asa ca vom lipsi cateva zile. Dupa care intram in vacanta de Craciun. Voi cu ce va mai laudati? Numai bine, Mamamariana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor. La Multi Anisori Rebecai, cary draga, ati petrecut de ziua ei? ce cadouri i-ati luat? decembrie e luna cadourilor din plin pentru ea:), cu tot cu mosi. vlada, am primit pozele, sa vad ce alegem de acolo. sara a inceput sa aiba pretentii si gusturi. acum stie foarte clar ce "nu pace" si "pace mie ata" si deja stie cu ce vrea sa se imbrace si cu ce nu, ce vrea sa manance "acum" sau "ata data". trecem printr-o perioada foarte dificila, sunt pe cale sa-mi pierd ultima bunica pe care o mai am, o femeie extraordinara. nu ma mai pot gandi la altceva, stau ca o leguma si astept deznodamantul... nu mai trimiteti pozici? sara daniela si mami www.sara.haihui.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihu imi pare rau ca trebuie sa treci prin astfel de momente,dar cum bine stii,cu toti ajungem la Cel de Sus si dam socoteala,sper ca ai cat de cat SARBATORI FERICITE,sa stai mai mult cu Sara si sa va bucurati de ea. Cadouri au fost multe,de la mine 2 rochite ca deh,avem serbari si petrecerea la Mc,iar de la nasica a primit un ceas de mana Barbie. Bunica i-a facut un asternut de pat cu desene animate si azi e in vizita la ceilalti bunici(adica babacii mei) si va primi un cadou. In w-e vin pozele si de la noi. Mamamariana a fost super povestea cu PITA,desi sunt intr-o mare alergatura,m-am distrat copios si uite asa micuta Emi stie atatea limbi,iar mami se perfectioneaza,las'ca mai incolo o sa zica cate o propozitie unde predicatul este in romana,complimentele in franceza si subiectul propozitiei in thai. Sa va vad atunci cum va descurcati cu traducerea,cam nasol pentru bunicii din RO. Pupici tuturor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetele! [pup] Sunt in trecere rapida, deocamdata. Noi ne-am mutat de mai bine de o saptamana, dar inca mai avem cutii in mijlocul casei. Sper saptamana asta sa terminam cu pusul la loc/aranjatul lucrurilor. _______ Cary, sa-ti traiasca fetita! La multi ani si numai bine si din partea noastra. _______ Mihuletu, imi pare tare rau ca esti suparata. Din pacate, stiu si eu prea bine cat e de dureros cand astepti inevitabilul... As vrea sa trimit si eu o poza cu Diana, dar nu mai am adresa ta de email. Ai putea cumva sa mi-o mai trimiti o data pe PM? _______ Mamamariana, [:-)))] deci eu nu am de ce sa ma plang: in fond Diana imi poate veni de la gradi cu cuvinte noi numai in engleza sau greaca! De curand am descoperit si noi ca fata noastra cand tipa "mii" nu vrea pisica de plus pe care i-o aducem prompt (ca, deh, noi astia mari, mai grei de cap sau tari de ureche, confundam "mii" cu "miia", care inseamna "miau"), ci cere de fapt "milk"... [flo] Laura _________________________________________________ "We build too many walls and not enough bridges." Sir Isaac Newton
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...