Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pentru o nastere normala cat mai dam???


DianaP

Recommended Posts

Pentru o nastere prin cezariana am vazut ce scoruri se practica si am paralizat. Dar ptr. o nastere normala... cat dam. Eu sunt insarcinata in 32sapt si am sa nasc la maternitatea Polizu si chiar nu mai stiu ce tarife mai sunt. Anul trecut am nascut tot la aceeasi maternitate si am dat 2.500.000lei la doctor, 700.000lei la neonatolog si apoi cate 100.000lei si 50.000lei la asistentele care se ocupau de copil si cate 20.000lei de doua ori pe zi la asistentele care se ocupau de mine. Sarcina imi este urmarita de aceeasi D-na doctor cu care am nascut prima fetita (si acum tot o fetita asteptam).Este "un" super doctor si stiu ca nu asteapta bani, dar totusi... Va multumesc anticipat si va doresc tuturor nastere usoara si bebelusi sanatosi. Diana[gravi]33sapt&Alexa[bibe]1an si 3luni
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu am nascut acum 2 luni la CF 2 - normal si pt nastere am dat 3.500.000 la dr. si 500.000 la moasa. In rest aceleasi tarife ca si la tine. Asa ca nu s-a schimbat prea mult. In timpul sarcinii am fost internata la Polizu si am inteles ca sunt cam aceleasi tarife. Sper sa-ti fie de folos informatiile. Nastere usoara si te admir pt. curajul de a mai avea un BB atat de curand dupa prima nastere! Ionella si Sorinel (2 luni)[copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna si nastere usoara:) Eu am nascut la sp Municipal la sf luni iunie si acolo mergea 100$ sau 100€ ...la neonatolog eu nu am dat nimic...asa a fost sa fie..la moasa mergea acolo pana in 500000 si sa ai marunt pt infirmiere si pt asistente...ca cei mici te mananca ..eu am plecat cu 2,5 mil la mine maruntis..fara doctor adica..si la sf am ajuns sa nu mai am bani ... Nastere usoara si sanatate multa tie si la bebiti! Karina [bibe] si hannah
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...