Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cat de importante sunt unele bune maniere?


Recommended Posts

Adda, esti nemaipomenita cu dedicatzia aia speciala pentru prietenul meu... [:D] Sa-l educ? Ne chinuim de mult timp sa ne intelegem. Demai bine de un an si jumatate. Iar ceea ce ma deranja la inceput doar un pic, acum a devenit mare mare... si navaleste spre mine incat simt ca ma voi prabusi in curand Stiti cum ma simt cand vad ca alti barbati, intamplator, desigur, se comporta cu mine mai frumos decat prietenul meu? E groaznic... Se pp. ca el va deveni sotzul meu. Pai cum sa ma simt eu daca stiu ca nu pot apela la el cand sunt noaptea undeva si am probleme...pentru ca el e obosit. Sau ca stiu ca nu-mi va face o frectie pe spate cand sunt racita pentru ca ideea lui e ca atunci cand inca te poti misca te descurci singur... si ca el e prea obosit sa faca frectia respectiva... Cum sa te simti iubit in astfel de situatzii.. Acum, vorbind despre asta, imi dau seama ca sunt chiar FRAIERA!!! El are dreptate.... Sunt incapatzanata... Si vreau sa fac lucurile sa mearga. Probabil ca m-am saturat de ideea de a incepe o alta relatie. Nici nu mai sper sa gasesc ceva mai bun... Dra sper sa gandesc asa doar acum si sa-mi treaca mai repede.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 48
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Sfatul meu: incearca sa te desparti de el o perioada. Vezi cum reactioneaza, daca ii va parea rau si va incerca sa se schimbe, accepta-l inapoi, daca nu, nu… Daca el nu accepta sa se schimbe chiar daca il ameninti cu despartirea, este destul de grav, zic eu… In legatura cu ce ai spus: ca ti-e greu sa gasesti pe cineva mai bun, gandeste-te la asta… Acum esti prea comoda sa mai incepi alta relatie. Sa zicem ca te mariti cu el. Pana la urma nu va iesi bine si tot va trebui sa va despartiti. Nu iti va fi atunci mult mai greu sa-ti gasesti pe cineva, decat acuma cat esti inca fara “antecedente’?!? E clar un lucru: el nu te respecta. Fara respect, nu faci mare lucru intr-o relatie.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sesama, eu o sa fiu mai dura putin, prietenul tau e un mojic, un "cioban". Am mai vazut astfel de indivizi. E genul de om care face gesturi absolut imbecile fara sa-si dea seama cat e de badaran si fara ca macar ulterior, cand ii spui ce a gresit, sa realizeze ce a facut si sa-si ceara scuze. Chiar asa, isi cere vreodata scuze cand greseste? Aici deja e mai mult decat lipsa de educatie, e mandrie si prostie amestecata. M-am enervat la culme citind postarile tale. La 29 de ani se comporta in halul asta cu o femeie??? Eu zic sa te gandesti foarte bine la viitor. Cu timpul obiceiurile tampite ale oamenilor se agraveaza, putin probabil sa dispara.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult. Mi-a facut bine sa aud ce ganditi despre problema asta. Am luat deja o decizie, sper numai sa o duc la indeplinire. Nu cred ca isi va cere scuze... Probabil nu sunt chiar atat de importanta pentru el pe cat mi-a zis. Pana la urma, la fapte trebuie sa ma uit nu la vorbe. Mi-e teribil de dor sa ma simt iubita si respectata. Intr-un timp credeam ca daca esti iubita implicit esti si respectata... Adevarul e ca n-a mai trebuit niciodata pana acum sa fac educatie de genul asta unui barbat...Urata treaba! Le am si eu pe ale mele, dar cand iubitul meu se comporta asa cu mine, cum sa nu devin rea? Am sa va spun daca o sa-mi fie mai bine. Va multumesc mult!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bunele maniere sunt extrem de importante, pentru atunci cand se ajunge la intimitate poate interveni lipsa de respect daca nu exista maniere. Cel mai grav e ca desi i-ai spus el nu se comporta mai bine.Eu personal n-as sta langa un asa badaran. Ce decizie ai luat? [harp]Sabina si[fetita] Sofia Galagia [url="http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?sqldtl=834"]Poze cu noi[/url] [url="http://community.webshots.com/user/sabinelu"] Cele mai frumoase fete[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am hotarat sa termin relatia asta. Nu e prima oara cand avem probleme care nu se rezolva ci se aduna. Nu are timp de relatia noastra... Sunt mai importante altele. Sper sa-si gaseasca pe cineva care sa-l inteleaga... PS. Ce copil superb ai Sabina... Si eu imi doresc f. mult copilasi, dar incep sa cred ca o sa ramana doar un vis. Sa fie natoasa si fericita si sa va bucurati de ea!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sesama, multumesc f. mult de compliment, bineinteles ca Sofia e lumina noastra si ma umflu-n pene de cate ori cineva o lauda!!!!! In al doilea rand, e clar ca asta a fost doar picatura care a umplut paharul. Eu zic sa n-ai regrete, o sa gasesti f curand pe cineva. Sora mea a avut niste prieteni care mai de care mai nebun...si cand credea ca nu mai are speranta a intalnit un baiat extraordinar, cu care se pare ca se va si marita. asa ca se poate! cati ani ai? [harp]Sabina si[fetita] Sofia Galagia [url="http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?sqldtl=834"]Poze cu noi[/url] [url="http://community.webshots.com/user/sabinelu"] Cele mai frumoase fete[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai vezi? Esti f. tanara, sora mea exact la 27 de ani l-a intalnit pe actualul!!! Mai bine asa, eu am facut-o pe Sofia la 23 si acu mi se pare ca am luat cam devreme viata-n piept! [harp]Sabina si[fetita] Sofia Galagia [url="http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?sqldtl=834"]Poze cu noi[/url] [url="http://community.webshots.com/user/sabinelu"] Cele mai frumoase fete[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...