Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de iulie-august 2004(16)


Oana_B

Recommended Posts

neata neata ! Adema, bine ati venit, bineinteles ca va acceptam, noi vrem sa vina cat mai multe mamici + pitici, sa facem gasca mare! eu ii dau moatei mele Calciu natural cate 5 ml in zilele de luni, miercuri si vineri (in fiecare saptamana), iar Fe Hausmann ii dau si eu de vreo 2 saptamani si intr-adevar are scaune mai multe si mirositoare, inchise la culoare, insa am citit pe prospect ca e normal! pana acum nu a vomat de la el ...in schimb mai loveste lingurita cateodata si se face maronie pe fata! stiti ce am facut noi in weekendul asta ??? am fost nasi, am botezat un baietel, va dati seama ce geloasa a fost Andreiuta mea[:D]poate pun poze sa ne vedeti finutul ... Monicule, tinem pumnii pentru Botosica, si eu ma gandesc cu groza ca vineri ne vine randul la vaccin si tocmai acum cand s-a dat cupilu pe brazda, mananca 170 ml si noaptea se trezeste doar o singura data [:D] va pupacim si mai vorbim! Nicole & [copil] Andreea Alexandra (fomista) http://community.webshots.com/user/niar1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Adema, bine ai venit !!![flo] Te asteptam cit mai des pe aici, la povesti cu mamici si pitici !!! Noua pediatra ne-a dat la doua luni o cutie de calciu de 10 fiole 10 ml pe care am terminat-o deja - cite jumate de fiola dimineata si jumate seara ... Alice si[copil] Andrei Florin (12.08.2004) http://community.webshots.com/user/alice20041
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor. Mai sa va zic ce am patit cu bb. V-am scris ca era consty, no bine, in timp ce vorbeam aseara la telefon, bb-le papase si statea cuminte in scoica, am auzit eu ceva ceva in scutecel. Bai si cand am terminat de vorbit si l-am luat la verificat, TEROAAAREE. In viata mea nu am vazut atata kk pe un copil. Scutec, camasa de corp, salopeta, toate erau pline de kk. Pana la gat in spate, a trebuit sa-l iau sa-l bag cu totul la dus he he he. Intr-adevar el nu dadea semne de suferinta desi nu facuse de 2 zile, dar al meu baga tata. Sa va zic recordul lui haplea?? 320 de grame ieri dimineatza. Asimileaza ce asimileaza da' 320 de grame e mult si pt un om mare puii mei! Si cum sa-i iau tzitzi din gura? Si nu-l las never mai mult de 20-25 de minute sa suga.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simo, calciu ii dau de cand am iesit din spital pana la 4 luni, adica pana vineri[:D], asa mi-a recomandat dr, iar fier ii dau pentru ca e anemica moata, i-am facut hemograma! Nicole & [copil] Andreea Alexandra (fomista) http://community.webshots.com/user/niar1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua si dela noi! Am mai intrat si noi sa vedem ce mai faceti? Noi suntem bine, ne pregatim de vaccin saptamina viitoare (il facem cu 3 saptamini intirziere ca atita am intirziat si la cel de 2 luni...) dar sper sa se simta bine dupa. Stefan a mai crescut, a mai invatat si lucruri noi, inclusiv sa rida in hohote si cind o face imi vine sa-l maninc tot! Ochi Verzi si noi am avut probleme cu canalul lacrimal infundat la ochiul sting de la nastere, noi nu am dat cu absolut nimic, dar l-am rezolvat cu masaj zilnic cu ser fiziologic cum m-a invatat o asistenta (masaj in cerculete de la coltul extern spre cel intern si insistat in coltul intern - cam vreo 20 de "cerculete"). La noi a functionat si acum nu mai avem probleme! Gabriela si [copil] Stefan David (08.07.2004) 32 ani, zodia: gemeni http://community.webshots.com/user/leelooga
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua , buna ziua , noi pe la 10 ne - am trezit asa ca ... citesc o groaza despre cc la bb si cum ca ar fi constipati !? hai sa va zic de legendele de - aici din nl : bb exclusiv alaptati la tata si 14 zile nu ies afara ; no problem zic pediatrii si asistentele ... eu mi - am facut cruce si i - am inebunit cu tel cand tessa nu facea " la timp " . tot asa ca voi apelam la lel si fel de trucuri s - o fac sa iasa afara . la un moment dat am lasat incapatanarea la o parte si am zis hai sa las natura sa - si faca treaba ,,, si de - atunci face fata mea numa ' o data pe sapt(joia) fara " ajutor " . atata timp cat nimic nu - i doare lasati - i in pace / si tottul se rezolva . ... si eu vreau sa va vad de sarbatori / cool !!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! (Cam tarziu, pentru neata, da in fine...) Uau, Zoita, 14 zile fara caca??? Si oare medicii de acolo au aceeasi atitudine si daca e vorba de un copil alaptat la san dar care bea si sucuri de fructe? Eu nu trebuie sa iau Lactulose, ca nu am nevoie, intrebam pentru bebe daca pot sa-i dau. Nici eu nu ii dau nici calciu, nici fier. Dar probabil ca isi ia el de la mine destul, ca de aia nu mai am masea intreaga... Si noi mergem la vaccin saptamana asta....[bang][bang] Noi suntem la criza de patru luni si 3 saptamani, care se manifesta prin bazdaci in fund noaptea. azi noaptea a adormit la doi. Stiti cum face? Pica de somn pe la 10, ii fac baie, il pun la culcare, doarme o juma de ora si se scoala vesel si energic de parca ar fi dormit toata noaptea. Si apoi sta vreo trei ore si se joaca, vrea in brate, etc. Iar noi suntem disperati! (Mai ales tati care merge la servici) mitzura cu bebe Tudor Codrin http://community.webshots.com/user/mitzura1974
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...