Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de iulie-august 2004(16)


Oana_B

Recommended Posts

Alex, sa fie usoara ca fulgu' (nu ca ale noastre nu ar fi [:D]), fotomodele adica [:D][:D][:D], babisme, dar pe mine ma amuza ...asa ca i-am pus si un fulg, am facut greu rost de el ca nu am nici o perna cu fulgi! Felicia, cu placere va trecem si pe voi pe lista, abia astept sa ne vedem toata gasca! sa stii ca si eu procedez la fel, cuptorul sa traiasca [bis] astept de la mamicile care vin in tara in decembrie si vor la intilneala, sa imi spuneti cam in ce perioada preferati sa ne vedem, sa stabilim din timp o zi care sa fie ok pentru toata lumea, sa nu va dati programul de vizite peste cap, ce ziceti ? Nicole & [copil] Andreea Alexandra (fomista) http://community.webshots.com/user/niar1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
hello again gagici. am venit de afara....aoleu ce mi-a inghetzat nasu' si mainileee.....[xx(]. grasu meu nu avea nimic, chiar a adormit dupa ce s-a imbujorat un pic in obrajori...ce treaba are el? bine ca e sauna in casa. Alex, poti lua revalid (o capsula pe zi, timp de 3 luni), este fff bun, se ia inainte de masa (nu face ca Marina "in loc de masa"...ca ramai fara stomac). este un complex de vitamine b cu germeni de griu si alte cestii folositoare. de adormit....si noi ne bazam pe rutina, adica baie la 8, masa la 8.30 si apoi nani de pe la 9 cu suzi (la noi e de baza). pupici tie si piticei fotomodel! [pup} Gabitza ce faceti mama? cam rar pi aici...ai inceput munca? ce face Stefanelu grasunelu? nu veniti la o pizaa la la fattoria?[:D] ca acum e pustiu si servirea buna....[:D] Monicule, anorezie de comportament...adica s-a stresat pitica ca o alergi cu biberoanele? could be....da' totusi nici chiar asa incit sa nu mai chitzaie nici de foame....incearca totusi la pediatru ptr o parere mai avizata. hai, ca de nu...tot la reciclare la mine o trimiti!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristalina: de ce nu se da mah marul pe razatoare de metal?? CA eu asa l-am dat, n-am stiut. Lasa ca-mi iau una de sticla din Rom. Noi ne-am petrecut duminica la shopping centre, au amenajat astia marfa de craciun. Am facut pozici, daca nu se trezeste Andreashul am sa pun cateva in album. Am mers la "Build-a-bear", m0am distrat marfa. Magazin de urshi, hi hi. Iti alegi carcasa de urs sau alt animalutz, de duci si ti-l umpli cu vatelina din aia, dup acre mergi in alt raion sa il imbraci. Are si cabina de proba [hot]. Au de la pampersi de ursi pana la costume de asistenta medicala, miner, politzist, mos craciun, elev, bebe, avocat, ce vrea muskiu tau, rochitze, bodiuri, sleepsuits, tot ce are si un bebe adevarat. Ca sa nu mai zic ca au si pantofi din piele pentru ursi. Am facut o poza doua, ca si-asa nu era voie. Le pun diseara pe webshots. La toata faza asta Andreas a dormit 99% din timp, iar noi ne-am distrat. Irinuca si bebe Andreas [bonjovi] nascut pe 30/07/04 [url="http://community.webshots.com/user/irrinuca"]Gravidutza si bebe mic[/url] [url="http://community.webshots.com/user/andreas2004"]Andreas[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Binevenit la noile mamici. In sfarsit a adormit si bubulina mea. Nu dormise de dimineata de la 9 decit o ora la plimbare si era moarta de somn. Daca seara adoarme singura si cu suzeta, in timpul zilei nu te lasa sa o pui in patut (adica urla) si nici suzeta nu vrea. Asa ca tot pe umar a adormit. De azi am inceput sa-i dau si suc de mar impreuna cu cel de morcov. Voi cum faceti sucul de mar. Ca azi am dat marul prin razatoarea de sticla, dar a iesit foarte fin si cind l-am pus in comprese sterile sa il storc a iesit si pulpa. Eu cu morcovul asa fac si din jumatate de morcov potrivit imi ies aproape 20 de ml. Am gasit si noi in Gima (la Iasi) biberon de 30 ml in care ii pun sucul de fructe. Si ii place foarte mult. De obicei il inghite pe nerasuflate. Si nici hainute patate nu mai avem [:D] Si eu vreau ceva pt. caderea parului. Pendulez intre Revitalid si ceva sampon. Voi ce ati incercat cu succes? Sa treaca repede efectele vaccinului peste bebelusi de 4 luni si sa ne povestitit si noua care urmam luna viitoare daca a fost mai usor Pupici, Andrea si Stefania (13.08) http://pg.photos.yahoo.com/ph/amironeanu/album?.dir=/c30a&.src=ph&.tok=ph3V4BCBLUsydlKP
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Venit de la vaccin! Urlat la intepaturi...pe urma am linistit-o in brate...radea cu gura pana la urechi cand am ajuns acasa si a adormit in 3 secunde ...:) Acu doarme cu compresele pe picioare...avea o fatza cand i-am bagat supozitorul in fund...ca de obicei pe acolo nu intra nimic, numa' iese[:D][:D]. Eu ma crizai. Doctorul a zis ca s-a plictisit de lapte, d'aia nu mananca! La 4 luni?! Zisei..pai mananca 50ml la o masa!!...Zice, si ce?! Iaca doctor! Ca s-a plictisit dar inca nu s-a hotarat ce altceva sa manance. Un raspuns idiot...pe mine nu m-a convins. Asa ca trebuie sa ma gandesc eu cu creierii mei ce e de facut, ca urla cand vede biberon, aia 50ml ii mananca in somn. Florina, am intrebat de bubite, a zis ca sunt de la caldura, cel mai probabil. Buburuza mai e si foarte rosie in obraji, are cica dermatita de contact de la scuipinol... Nu mi-a zis ce sa le fac in asa fel incat sa treaca, se pare ca trebuie sa asteptam majoratul...sa scape de bube, sa ii treaca bazdacii de la pata pusa pe mancare...:))) Zic, are un ganglion dupa ureche...raspuns..."toti avem cate ceva!". Ce mai, m-a terminat de nervi vizita asta la doctor.... Monica si Maria Alexandra (02.07.2004) http://community.webshots.com/user/cristalina_monica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

HAi ca am pu ssi pozele cu magazinul de urshi (album MK shopping centre, sub Andreas) Acuma megem un pic la ger. Al treilea vaccin il facem si noi joi. Irinuca si bebe Andreas [bonjovi] nascut pe 30/07/04 [url="http://community.webshots.com/user/irrinuca"]Gravidutza si bebe mic[/url] [url="http://community.webshots.com/user/andreas2004"]Andreas[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am venit si noi de afara ... soare , dar cu dinti rau de tot ... mi-au inghetat mainile pe carutz ... pentru caderea parului .. vitamine , iar ptr. efect imediat o masca din ulei de ricin , vitamina A uleioasa , galbenus de ou ... se face ca o maioneza si se pune pe cap timp de vreo 2ore (intre alaptari cand doarme bb ) inainte de baie . Se acopera cu un prosop incalzit ca sa se deschisa porii si sa intre bine ... la mine a avut efect ... pentru o toaleta de botez .. eu la Unirea am gasit .. problema era ca am sarit 3 marimi si era s afac depresie ... mi-am luat o pereche de pantaloni negri clasici care merg si ziua si "de sarmale" de la La Madame si o bluzita din voal cu umerii goi (ca sa pot arata suncile ) ...am mai vazut ceva dragutz in Carrefour la magazinele de afara La femme .. la noi adormitul seara este o adevarata provocare .. nici o seara nu seamana cu alta ... dar in general facem baitza pe la 9 la si apoi adoarme pe la 23 .. seamana cu noi ..pasari de noapte !!! cateodata doarme toata noaptea cateodata se trezeste la ora 3 ptr. un bibe mic ... la noi este si foarte cald in dormitor si cred ca se trezeste de sete ... am incercat sa-i dau ceai dar nu-i place cel de musetel simplu si i-am luat ceai de musetel instant si usor indulcit dar nu cu zahar de la Milupa ... cel mai mult ii place Baby Drink dar mi se pare fff scump ... 81.000 la 3 zile ... vroiam sa va intreb , voi cum umidificatzi aerul ???? o seara faina simona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simona, poti pune in camera un vas plin cu apa (eventual pe calorifer).. Monica, te-a cam lasat cu ochii in soare medicul tau, trebuia sa-ti dea o rezolvare ceva...eu l-as fi strans de gat... Rox, eu stiam ca la Revalid se iau in jur de 3-4 capsule/zi nu doar una, si cum eu decat sa iau medicamente prefer o injectie...Mai auzisem ceva de injectii cu Gerovital, dar am inteles ca nu se mai gaseste..In rest, sa stii ca nu am uitat ca ai fost in Buc si nu te-am vazut [box], ai ramas datoare....pupici dulci si voua Nicole, pai i-as pune un pumn de fulgi, daca as sti ca nu o sa aiba probleme cu kg in plus ca mami acum [:D] [mamica]Alexa si Maria Sabrina (27.07.2004) http://community.webshots.com/user/alexpavel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristalule,tu nu treci la Humana 2? Poate il percepe ca pe o schimbare........ Mie mi-a pus paru' pe moate asta mica.[bang]Hotarat lucru : o las nene, sa flamanzesca si cred ca o si duc la munte.Poate se repara[:D].Si eu sustin ideea unei anorexii de comportament.Pentru ca altfel nu-mi justific de ce in somn mananca bine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...