Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de iulie-august 2004(16)


Oana_B

Recommended Posts

Mai, da sunteti niste mamici curajoase de iesiti cu piticii afara pe frigul asta...eu nu am mai scos-o de 2 saptamani....asa cate 5 minute pe balcon...brrr... IRINUCA dragutze pozici....ai un par foarte frumos. SIMONA si noi tot vas cu apa pe calorifer ...pentru umidificare. Copila mea azi a stat treaza doar 3 ore...acum iara doarme. pupici Felicia si Andreea (17.07) http://community.webshots.com/user/pako__
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
si noi am stat astazi afara vreo 2 ore ...stiati ca, copii au nevoie de aer de 2,5 ori mai mult decat adultii ??? nici eu nu stiam si de cand am citit intr-o revista imi explic de ce adorm asa repede cand sint scosi afara ... fetili, ma simt asa bine ...rea mai sint, da ma uit ca nici Mihaela Radulescu nu a slabit, tot mai are ceva sunculite si ea hihihihihi !!! Monicule, daca doktorul ala asa ti-a zis ...nu te stresa, ai incredere in el? eu de exemplu cand ma duc la dr Culcer si incep sa-i spun toate "problemele" mele legata de moata, la cateva tot cam asa imi raspunde "si ce! lasa ca nu are nimic", asa ca ma linistesc, dar eu am foarte mare incredere (ea ne-a salvat-o pe moata atunci la nastere) in ea si stiu ca in cazul unor probleme reale nu mi-ar spune asa ci ar lua masuri. Nicole & [copil] Andreea Alexandra (fomista) http://community.webshots.com/user/niar1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc pt. mesajele de 'bun venit' ! Cu Calciul tot nu stiu daca e bine sau nu sa ii dau fara a sti daca are lipsa sau nu... Pe 1-2 dec. vom merge si noi la vaccinul de 4 luni. Noi am optat pt. "Infanrix Penta" (cumparat de noi, desi cam scump), care in plus de vaccinul gratuit acopera si Hemophilus Influenze (responsabil de infectiile respiratorii).La 2 luni nu a dat nici un fel de reactii aiurea; in plus are in pachet si o seringa cu ac extrem de subtire, asa ca la o ora dupa intepatura nu se mai zarea nici macar un punctulet rosu. A mai facut cineva tipul asta de vaccin?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi in plus fata de ce se face obligatoriu si gratuit cumparam vaccin pentru HIB...Hiberix ii zice. Nicole, eu nu cred ca e bolnava fizic...Are pata pusa pe mancare. Insa ma asteptam sa-mi dea o solutie...:)))...ca eu nu mai stiu ce sa-i fac. Asa ca de azi trecem la regim. Vrea sa manance ii dam, nu vrea...nu-i dam. Sper sa o repar (si sper sa rezist eu, ca am mai zis ca ma apuc de chestia asta si mi-a fost mila sa o las flamanda...) Monica si Maria Alexandra (02.07.2004) http://community.webshots.com/user/cristalina_monica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si ce ma seaca cel mai tare e chestia aia "arata asta a copil bolnav?!" E drept ca radea buburuza cu gura pana la urechi de a zis asistenta ca trebuie mie sa-mi dea ceva ca sa ma calmez...:))) Eu am iesit si a ramas omu' acolo, pe el l-au crezut...:) Ma seaca pentru ca nu pricepe lumea ca nu te duci la doctor numai ca sa vindeci, te duci ca sa poti preveni anumite chestii...Ca acu n-are nimic, dar daca flamanzeste f'o cateva luni bune...sigur o sa aiba...Doamne fereste! Monica si Maria Alexandra (02.07.2004) http://community.webshots.com/user/cristalina_monica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicia , scoate printzesa afara ca nu pateste nimik ! Noi iesim in fiecare zi .. ne infofolim bine si iesim cel putin 2 ore ... mai vad si eu lumea ca altfel o iau razna ! numai cand a plouat nu am iesit !!! ati vazut ce fetitza dulce are Teo ? se vede ca este tare fericita ! nici nu mai avea ochi ptr. ceilalti invitati ! Nicole , exact la asta ma gandeam si io .. ca daca Mihaela Radulescu arata asa eu nu trebuie sa-mi mai fac probleme ptr. 6 kg in plus ! unde mai pui ca am descoperit si o ciocolata buna de la Kandia ..yami, yami !!! o seara usoara ! simona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara! Bubulina doarme (sper sa mai doarma si la noapte) asa ca am timp de stat pe DC. Eu am citit si in Dr. Spock si in Mama si copilul ca nu trebuie sa dam de mincare copiilor in somn. Pt. ca isi pierd pofta de mincare. Pe de alta parte, stiti cum se spune "pofta vine mancand". Nu mai bine de mine ca nu vad cit mamanca domnisoara [;)] Pupici, Andrea si Stefania (13.08) http://pg.photos.yahoo.com/ph/amironeanu/album?.dir=/c30a&.src=ph&.tok=ph3V4BCBLUsydlKP
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara! Si piticul meu doarme de 3 ore, asa ca ma pregatesc sufleteste de (inca) o noapte alba. Mai rau e ca sotul meu nu e acasa si nu-i pot face baie singura (il mai linistea). Am vazut si eu emisiunea lui Teo, superba pustoaica ei si chiar m-au impresionat gesturile si emotiile ei de mama. Cat despre Mihaela Radulescu, m-a linistit, eu mai am vreo 4-5 kg in plus (dar toate pe burta si talie), dar daca ea isi permite sa arate asa, atunci inseamna ca e OK in cazul nostru sa ne mai purtam suncile cu mandrie vreo cateva luni, nu? Asa ca dau fuga imediat la frigider, de unde nu imi lipseste ciocolata alba!!! http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabrielab_ro/album?.dir=/a949 Mamica super fericita + MATEI-GEORGE (23.08.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele mamici, Acum voi avea mai mult timp de birfa cu voi, pentru ca am inceput de azi serviciul. Mi-a fost greu sa-mi las bebelusul acasa.....deja mi-e dor de el, am sunat deja de doua ori acasa si am venit doar de o ora la servici....singura consolare este ca este pe miini bune si nu mi=-e frica ca nu ii este bine.... Am inceput de mai bine de o saptamina cu sucul; de morcovi care se pare ca a fost foarte bine tolerat. Am inceput de ieri cu combinatia 6 lingurite de morcov cu una de mar. Ieri a fost miriit ,ceea ce nu este normal la el....ma gindesc o fii de la mar.I-am facut si poze la prima lui masa ....arata asa haios, tot murdarici la gurita...sa-l maninci.... Asa ca va intreb : 1.sucul de fructe /mar la ce ora il dati? 2. pina la ce cantitate se ajunge /zi? 3.cind incep sa -i introduc si pulpa? 4.am primit din Ro Baby Drink. Voi cind il administrati? De cite ori pe zi,sau doar la nevoie? In rest ce sa va spun? Doarme de la 10 la 5-6-chiar 7 , nu plinge fara motiv, zimbeste si chiar ride in hohote....Saliveaza si face balonase de m-a inebunit? Ai vostrii bb fac la fel? Nu-i place sa stea decit in fund si in picioare,sau agatat pe umar...dar este prea mic sa-l pun sa stea in fundulet...si-i place la nebunie TV-ul....Ai vostrii bb se uita la TV? Al meu nici nu clipeste..... Cind va aud de vizite in Ro, de intilneli si de sarbatori.....ma i-a cu depresie....Dar lasa ca mai am 2 ani si cred ca ne-am hotarit se ne repatriem....nimic nu-i sigur dar asa se pare.....traiesc numarind zilele si lunile...' Simt nevoia sa ma laud cu faptul ca am slabit deja 3 kg....si sper ca pina la Craciun sa mai dau jos vreo 5kg. Dar tot nu ma opresc...Intreba cineva despre gimnastica pentru cele cu cezarina. Eu stiu si aici asa se practica , nimic efort fizic pina la 6 luni ,asa ca eu mai am ceva rabdare.... Revenim... Olivia si Luca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...