Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de iulie-august 2004(16)


Oana_B

Recommended Posts

ZoitaR, super cartea, o ai in format electronic ? si asteptam mai multe detalii despre voi, sa va trecem pe listuta noastra daca vrei ...ne-ar face placere! Marina, bine ca te-ai linistit, eram sigura ca e bine Mitzu! pupici Nicole & [copil] Andreea Alexandra (fomista) http://community.webshots.com/user/niar1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
dragele mele , n - am nimic in format electronic - la fel ca si voi caut prin carti , pe unde pot fel si fel de informatii . cartea e in nl si mi - a fost recomandata de alte mamici ... eu citesc zilnic din ea si va scriu si voua despre ce cred eu ca va intereseaza ; este in mai mullte limbi probabil , iar trad motamo ar fi :" ui , of cresc ! " nu stiu daca la noi se gaseste ?! o sa mai scriu din ea ... eu o am pe tessa de 4luni jumate nascuta pe 4.07.04 ; si mersi cristalinei de raspuns .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ZoitaR
mare intrebare pentru voi cele cu experienta : copila mea (are 4 luni juma') mananca numai lapte de - al meu , iar mai nou vreau sa - i bag din cand in cand si cateo formula . oare sa pateasca ceva de la combinatia tata + formula ?
Nu pateste nimic. Sfatul pediatrei mele a fost sa-i inlocuiesc mesele de dimineata cu formula si lapticul meu seara ( eu ma mulg). Eu i-am dat la prinz formula :) Ai grija sa-i dai forumula "PRE" ca imita cel mai bine lapticul de mama. Asa fetele noi am trecut din nopu la PRE. "În afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dadui enteru inainte de vreme [:D] so noi am trecut iar la PRE. Ca a zis pediatra ca pe asta il digera mai usor. Si-o s-o tin pe pre pina pe la un an. Saptamina asta nu maninca de la mama pt ca mama ia antibiotice. Am fost la dentist adeka la Yasmine care, sa-i dea Domen Doamne sanatate, are o mina de aur. Dna Bibisor nu-i bai o radiografie. Eu taman facui la toata guritza mea mare :-)))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zoita, si iubitica mea mananca formula + tzitzi si nu are nimic, nu-i nici o problema! trmite tu un pm la Oana_B sa va treaca si pe voi pe lista [bis] Miha, ai vazut ca si Marina s-a tresat si degeaba, nu au nimik cupii doar ca se plictisesc si ei de lapte, in plus ...trebuiesc si nervii nostri intinsi un pic, sa se dezmorteasca [:D]! Nicole & [copil] Andreea Alexandra (fomista) http://community.webshots.com/user/niar1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zoitä pre e inaintea lu' 1. Daca nu exista la voi in magazine inseamna ca 1 e pe "post" de pre. "Pre" e un laptic de inceput probabil mai "usurel" habar n-am, cica cel mai apropiat de laptele de mama. Lumea zice pe aici ca 1,2, 3... is inventii sa scoata banii omului din buzunar :)) (cut cit ii mai sus , cu atit ii mai scump). spune-mi cind ai nascut, cum o cheama pe baby (parca Tessa, asa-i?!), cite kg, cm ..ca sa te punem pe listuta de mamicutze. pupisori**** "În afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...