Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de iulie-august 2004(16)


Oana_B

Recommended Posts

hello dragi gagici! Zoita, bine ai venit printre noi, sa traisca printesa! misto citatele...si se aplica la fix! Monicule si Miha....astept sa imi trimiteti gagicile la reciclare si dau la schimb una bucata gras fomist! mai nou nici la 3 ore nu mai maninca, ci la 2.30.....care criza de mincat la 3 luni? [xx(] zici ca vine foamea cea mare! Simona, sa traiasca piticul....stai sa vezi cind face 18 ani, nu 30 de luni....[:D] Papa mama mai ai de lucrat la dintisori? vin si io la Yasmine....ca am niste pesteri...[xx(] de ma apuca frica numai cind ma gindesc. primeste si fricosi? ca as veni in germania numai ptr asta![:D] eu - mama denaturata - aseara fuseram in pub si am tras un cocktail (alcoholic) si un guiness mic...drept care pitaku' minca azi-noapte lapte praf. nu l-a deranjat deloc...in schimb cine se mulgea de zor la 5 dimineatza?[xx(] macar m-am destrabalat un pic![:D] si aici e super frig....dar pitaku e vesel. ieri am iesit la plimbarici, noi am inghetat bocna asa ca am fugit inapoi dupa vreo 45 de minute....dar individu nimic, ridea si se uita in jur si era si super caldut...fara sticle de apa, fara nimic. adevarul e ca este ff protejat in landou...nu prea il atinge nimic. (uitasem sa mentionez ca bate si un vint din ala de constanta....de te ia pe sus_. pupici la toate! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Gata s-a luat Mielu de halit :-))) Ieri ne-a facut figura a mincat maxim 600 de ml DAR...am fost pe drumuri. 600 de km. timp in care a dormit de n-a mai putut. 3 ore plimbare pe afara le-a dormit si p-alea. asa ca azi dimineata a lins 190 de ml dintr-o suflare :-))) la un mom dat aseara au apucat-o istericalele si pe urma ne-am pins ca era intuneric in masina si-i era frica. asa ca am facut o pauza intr-o benzinarie si ne-am dus la locuk amenajat pt copii si i-am facut laptic, l-am incalzit, i-am aratat jucarii. n-a vrut sa mince in skimb s-a simtit fuarte mistok in brate plimbata p-acolo[:D] roxa...mey cum sa termen cu dintii, d-abea am inceput :-))))) saptamina asta iau antibiotic asa ca ma mulg si-arunc. sa se bucure si pestii din canalizare :-)))) (aaa ultima saptamina am fost umflata ca un butoi de la o maselutza grrrrrrrrrrrr) va pupez si sa stiti ca trece sigur criza de 3 luni, pe la 5 luni :-)) si p-orma vine criza de 6 luni care probabil incepe pe la 5 luni jumate [:D] hehehe "În afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua si de la Oradea ! La noi a nins azi !!! Tralalalalaaaaa. Am sa scot si eu fata la aer, dar le doarme cu tat`su` de 2 ceasuri [:D] Pana acum a halit 500 ml lapte [:D][:D][:D] Zau ca a dat foamea in ea [:D] Sper sa tina [:D] Insanatosire mamicilor si bb-ilor bolnaviori ! Spor la dentist la cele cu probleme ! Incep si eu revizia anuala saptamana viitoare [q][q][q] La multi ani bb-ilor care implinesc lunile ! Sa creasca mari, sanatosi si frumosi !!![^] [pup] Leoaicele Daria & [bibe] Giulia (16.08.2004.) "La vita e` una bataglia, la morte un`avventura" http://community.webshots.com/user/giulia16
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele iata ca raportez si eu copil constipat, hranit exclusiv de la san de mama superconstipata. Eu orice mananc si beau, in orice cantitate si combinatie sunt constipata, asa ca nu-mi dati sfaturi pentru mine. BB nu a mai fost consty pana acum, insa de 2 zile nu face kk. Ceai de musetel nu-i dau fiindca nenea homeopat a zis ca NU! Pana ajungem la el, ce ceai pot sa-i dau? Supozitoarele fac dependenta? Hai pupici la toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua de la o mamica super racita! Cred ca ma paste o griiipaaa! M-am trezit de dimineata cu capu' greu ca dupa betie si ochii arzand si acu am temperatura[xx(]. Sper sa nu ia si Vic raceala! Sa avem o zi buna! Dana si Victor Mihai (10.07.2004)[url="http://community.webshots.com/user/roller025"]pozici[copil][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

HEEIII....ce de mamici azi....un salut si de la Pako. Azi buburuza mea a incercat o lingurita de mar ras cu biscuite...mmmm,se lingea pe botic.Vreau sa-i introduc si cereale seara dar inca nu sunt io dumirita cum se dau....ma puteti ajuta voi?please? ROXANA, daca alaptezi excluziv nu-ti fa probleme.Andreea a facut dupa 7 zile...e drept ca mai cu scremut dar l-a facut moale...In perioada aia eram si eu constipata de prinsesem frica de baie.Concluzia:bb nu se constipa daca papa numa lapte de mama...asimileaza si bb-le mai mult acum...de, e in crestere. Mamicute racite va doresc insanatosire grabnica si aveti grija cu pruncisorii. va pup. Felicia si Andreea (17.07) http://community.webshots.com/user/pako__
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Papadie,noi cand mergem cu masina si se face intuneric, aprindem luminita de pe lateralul masinii...asta ca sa nu se sperie mititica. Eu si acum iau lactuloze sirop(la recomandarea ginecologului meu)...este compatibil cu laptele de mama si nu creaza nici dependenta...poti incerca Roxana....e duuuulce... Felicia si Andreea (17.07) http://community.webshots.com/user/pako__
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si de la noi. Asa Papadicule, spui ca trece pe la 5 luni criza de 3, si ca pe la 5 luni jumate incepe cea de 6? Si bineinteles ca se termina 8 luni, iar la 8 luni jumate incepe cea de 9. Si asa mai departe pana la 18 sau 21 de ani, sau pana se marita(si nici atunci). Hehehe. O seara buna. Va pup dulce. Liliana si [bibe] Adela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Mi-ati zis sa ii dau lui bebe sucul de fruct inainte de masa, ca remediu contra constipatiei, dar eu tot asa l-am dat pana acum, cu vreo juma de ora inainte de masa. Si i-am facut si masaj, dar va spun eu ca nimic nu ajuta. doar cu supozitorul ce am avut succes, dar si cu ala, a facut la cateva ore dupa ce i l-am pus. Deci in sfarsit a facut ieri caca (muuuult), in a patra zi. Sunt curioasa daca vor trece alte 4 pana la urmatorul. Si culmea ca eu nu sunt contipata, sunt numai bine[:D]. Pako, tu ii dai lactulose sirop si la bebe, sau iei numai tu? Aseara mi-a adormit la 1 jumate[alcool]. Are cate o zi din asta in care nu vrea neam sa adoarma seara, desi ii este super somn, adica sta cu ochii pe jumate inchisi si lalaie de somn, dar nu poate adormi. Eu eram chiauna de cap. Bineinteles ca pana la urma l-am adormit in brate. A, si inca o chestie. De doua zile nu l-am mai scos afara, desi intentionam. Dar ma ingrozesc cu gandul la urletele lui cand il imbrac gros. Si in plus, ieri a batut si pe aici un vant urat de tot. Oricum, maine va trebui sa iesim. mitzura cu bebe Tudor Codrin http://community.webshots.com/user/mitzura1974
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...