Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de iulie-august 2004(16)


Oana_B

Recommended Posts

buna dimineatz agagici! Danule mama...sanatate! antigripalul nu l-ai facut? ia masti din alea chirurgicale, sa il protejezi cit poti pe Vic. si Patrick mai chitzaie in somn....cred ca viseaza ca ii facem vaccin...[:D] Monicule, atunci o asteptam pe domnisoara Botosica la tren....o lasi la conductor, ajunge in 3 ore![:D] Miha, ii mai dau cite un biberon de lapte praf cind suntem in deplasare sau cind il las la mama ca completare la greutatea lui....mai greu! pupici printesei fandosite!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
buna dimineata ! A venit iarna rau de tot, ce ger este si ce vanmt ca-mi ingheata mie fata cand ies !!!! Avem si noi landou fain da ma intreb daca nu-i e frig crabului meu scuipacios sa stea acolo in el jumate de ora. S-a trezit de la 5 a mancat 180 ml (sau 200 ??? ...fetelor, chiar asa se numara cat este nivelul in sticla dupa adaugarea pulberei sau cata apa am pus eu initial ??? as vrea mai multe pareri) Acum la 10, n-a vrut decat 70 ml de lapte si 20 de ceai. Acu fug la el ca dupa cum vad vrea sa demoleze patutul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si de la noi! Cand a venit iarna?! Sa plece de unde a venit!...grrr Iti ingheatza covrigul lu' Dorsilia de frig (ca de la ea am auzit expresia...hahaha). Dorsilie, cat lapte iese masori...ca apa e apa dar laptele...eheheheiii...ie altceva...[:D][:D][:D] In concluzie, a mancat 200ml...:)) Dana, buburuza se trezeste cateodata urland! Dar cand o iau in brate ii trece...eu cred ca viseaza... Asa cum se intampla sa si rada cu hohote in somn...cine stie ce viseaza ea acolo...ca nu o mai alearga ma'sa cu biberoanele si-i place!...:))) Azi mergem la vaccin si imi vine sa ma ascund (dar vin astia cu politia dupa noi!). Pai nu manca ea nici pana acum dar acum cu vaccinul cred ca o sa dau in plans...:) Monica si Maria Alexandra (02.07.2004) http://community.webshots.com/user/cristalina_monica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lia, sa stii ca si io am calculat pina acu prost cantitatile pe care le-a baut Moflea cel mic al meu - ca de fapt si scria pe cutia de Milumil cum vine cu calculele - si cum se reconstituie laptele praf ... adica nu a baut doar 150 de apa, nu ? Ci 150 de apa cu 5 masuri de praf care e egal cu vreo 170, parca de lapte ... Alice si[copil] Andrei Florin (12.08.2004) http://community.webshots.com/user/alice20041
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

`Neatza! Raportul si de la noi, am avut cateva zile sfasietoare, sper sa se termine, spuneti-mi si mie ce-i cu criza de 3 luni, e valabila doar la papat sau se manifesta si prin crize interminabile de plans??? Aseara, Matei a urlat parca il taia cineva, de la 8 la 9 si un sfert, apoi a adormit, am cazut si noi la datorie, dar la 10 fara 10 s-a trezit si nu am mai dormit toata noaptea, el adormea in reprize de 30 de minute, la mine in brate, evident, apoi reincepeau scancetele de catel alintat...[bang] Sambata am innebunit, am descoperit ca i s-a inflamat un degetel la manutza de la coltzul unei unghii, m-am chinuit si l-am extras, apoi am stat langa el ore intregi, l-am dat non stop cu Betadina si unguent de galbenele, acum e tot umflat dar nu mai e rosu si nu-l mai doare, cred, pentru ca il apas si nu are nimic de obiectat. Mai mult, cred ca are si ceva la ochi, sunt un pic rosii si se freaca cu manutzele...Maine mergem la d-na doctor si noi cu o lista luuuuuuuuunga. Si inca ceva, am descoperit ca are gingia inferioara inflamata si parca se vad inauntru niste pete albe...in forma de dinti! E posibil la 3 luni? Oare de asta plange si are 4-5 scaune moi zilnic? Pleaaaaaase...vreau sfaturi de la voi!!! http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabrielab_ro/album?.dir=/a949 Mamica super fericita + MATEI-GEORGE (23.08.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua tuturor! Pana acum am admirat 'de pe margine' clubul vostru, am citit (aproape) tot ce ati scris si azi m-am hotarat sa scriu si eu.Desi...nu stiu daca mai 'acceptati' membri noi: adica eu si Cristian Codrut (nascut pe 31 iulie). Daca da, poate imi raspundeti si mie la ceva intrebari: 1.le dati copiilor Calciu in scop profilactic ? 2.la Fe Hausmann ati avut ceva reactii ca voma si scaun mai moale si mai urat mirositor? O zi placuta tuturor, cu copii cuminti si sanatosi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, mamicilor! Spuneti-mi si mie mai are vreun bebelus probleme cu ochiul ca lui Iris nici acum la aproape 5 luni nu ia trecut[bang] lacrimeaza mereu in unele zile mai putin in altele mai mult. Am dat la inceput cu Tobrex, cu Nolicin, dar degeaba acum o sterg doar cu ser fiziologic ca nu pot sa-i dau non stop cu antibiotic, am tot sperat ca marindu-se se va desfunda canalul dar nimic. ALINA SI IRIS MARIAM 30.06.2004 http://community.webshots.com/user/rafaela192
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, mai Monica, pe bune, iti ingheata covrigu pe-afara, am scos crabu la plimbare vineri si l-am bagat in landou cu fasu pe el, n-a adormit deloc timp de 30 minute, el care de obicei adoarme in 5 minute de cand da cu nasu de aer. tata-su avea nasu ca morcovu si mainile bocna de la impins carutu iar eu obiectam de zor la adresa frigului cu nasu-n piept si cu mainile indesate-n buzunari. Sa stii ca e posibil ca dupa socul vaccinului sa-si revina copila ta si sa manance pe rupte, am mai auzit de asa ceva la colega mea de birou, copilu ei e capabil de chestii d-astea incredibile. Si pe noi ne ia cu arcanul saptamana asta la vaccin, pe sfarsit de saptamana incolo, asta ca sa avem un weekend "fain" in care io o sa stau in capu oaselor sa vaz ce face copilu tuata noaptea, iar ziua cu comprese din ora-n ora ca sa nu faca nodul. Roberta si al meu a facut asa si am sunat-o pe pediatra, a zis ca teoretic e posibil sa iasa dintii oricand, unii cica se si nasc cu un dinte...si Danut saliveaza abundent, roade cerculetul cu lichid si uneori se enerveaza asa tare si plange ...eu il frec pe gingiile de jos cu degetul si-i place
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...