Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de martie-aprilie 2004 (27)


Veve

Recommended Posts

Neatza pe la pranz si [s] [s] La multi ani, George Radu! Hai ca mi-am adus acum aminte, Camelia, bine-ai revenit pe forum. Stiu ca am citit acum cateva zile mesajul tau cu noutatile despre Tudor, am vrut sa-ti raspund si ....am uitat.....sarcina-i de vina (la orice se-ntampla rau in ultima vreme [alcool][alcool], dau repede vina pe ea). Te-asteptam sa postezi cat mai des si nu in ultimu rand vrem poze cu flacaul [:D]. Si Flavina, bine-inteles...de fiecare data posteaza exact dupa ce apuc eu sa trimit [:D].....si iarasi uit de ea la mesajul urmator. [pup] Tianei, s-a facut fata mare...mi-am bagat si eu nasul prin pozicile voastre, e o scumpica. Si cand ma gandesc ca stai la o azvarlitura de bat de mine....si n-am reusit si noi pana acum sa facem o tura de parc impreuna...... Eeee....las ca poate la un momentdat prindem si noi un week-end cu soare si chef de plimbare [8D]. Boon....acu' ca imi luai o piatra de la inima (ca de cand tot ziceam ca le scriu si lor ceva si tot uitam)....putem trece la vesti de-alea noi. Ups...mai voiam sa urez ceva...sanatate multa lui Daniel [ruga]!! [pup][pup]. Si Claudelu, tinem pumnii sa se termine totul cu bine cu verisoara ta [ruga][ruga]. Eee...acum chiar gata...nu de alta da' am si ceva vesti proaspete....si parca vad ca nu mai apuc sa le scriu. Prima si cea mai naspa...azi de dimineata am cedat nervos [bang][bang], iarasi mi-a dat fie-mea trezirea la 6 (cele 3-4 treziri de peste noapte nu le mai pun de mult la socoteala, oricum fara ele nu se poate) si nici gand sa mai doarma, asta dupa ce ieri am chinuit-o si-am tinut-o treaza vreo 6 ore in incercarea de-a o culca cat mai tarziu, poate poate asa o sa doarma si ea mai mult. Da' de unde [bang][bang]. Si nu numai ca s-a trezit matinal, da' a si tinut-o intr-o caraiala continuua, nimic nu-i mai placea, nici joaca, nici jucariile, nici rasfatul, nimic, nimic. Mi-a scos peri albi.....cred ca mai aveam putin si ma urcam pe pereti. Ca sa nu mai zic ca mi-era asa un rau de dimineata ca numai de zbenguiala nu-mi ardea, ma dureau toate cele, eram rupta de oboseala, aveam niste stari de voma de zile mari.....iar galusca voia habar n-am ce....ca urla in continuu si nu-i convenea nimic. Asa ca va intreb si pe voi....cum va jucati cu bebelacii mici?! Ca vad ca fie-mea nu mai gusta jocurile noastre de alta data. Si cum va dati seama ce le lipseste atunci cand plang (de fapt mai mult tipa) si stiti clar ca nu-i nici de foame, nici de somn, nici de kk, ci pur si simplu bebe vrea ceva si nu stie cum sa ceara. Gata...mi-am spus oful.....acu' si vestile bune. Prima, am internet nou nout la birou [bis][bis]. Vrem sa renuntam la RDS asa ca am semnat un contract cu altii si noul internet se testeaza deocamdata doar pe calculatorul meu (hihihi...l-am pacalit pe sef sa mi-l puna mie in probe). Merge ceva mai bine ca RDS-ul (nu merge nici asta extraordinar, dar oricum) si merge bine si forumul. Asta dupa ce 2 zile n-am reusit sa intru mai mult de 5 minute pe forum. Si a doua....mi-am anuntat seful [:D]. Si n-a fost deloc rau....m-asteptam la o reactie mai naspa din partea lui, dar culmea m-a felicitat, m-a intreabt cum ma simt, daca mai pot veni la munca, dupa care ne-am pus mintile la contributie cum sa organizam treaba pe-aici sa mearga fara probleme in lipsa mea. Gata...am fugit la treaba...mai vorbim [pup] Mickyyy[gravi] si [copil] Malina Ioana (31.03.2004)
[foto] [url="http://community.webshots.com/user/mickyyyy"]Album Malina[/url] & [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545"]Povestea nasterii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
SErvus fetele! Iata-ma iar dupa o tacere de cateva zile bune, aici la voi si desi nu am citit chiar tot (nu reuseste omu' sa faca fatza la voi[help] mai fetelor mai[;)]) aflu cu tristete ca a mea cuscra da sa plece.(KATA) Ce-i drept chiar daca nu am fost asa activa ,sunt si la mine momente cand vreau sa ma rup de internet tocmai pt ca imi dau seama ca nu mai am timp pt mine sau familie si imi impun sa nu ma mai apropiu de camera cu pc, desi imi vine fff greu.[cusca] Deci te inteleg Kata ca vrei o pauza si....vb ta ne mai pove pe YM. (pupilici la al meu ginerici si restul familiei) Acu ca mi-am facut introducerea sa va mai spun ceva si despre noi: suntem asa cum ne stiti, linistite si rasfatate, avem 7,200 kg si 70 cm, dintzuci ioc insa parutzul da semne sa se indeseasca si sa creasca. Nu mergem de-abuselea, vrem mai tot timpul in picioare iar de papalit nu mai vrem in scaunelul de bb-u ci ne-a luat mami cel pt copii mai mari si taaaaaaaaaaare ne place in el. De cand n-am mai fost n-am apucat sa va citesc chiar pe toate insa din ce am citit as vrea sa spun cateva vorbe: SimoV sper sa fie inca de actualitate:noi avem cercei, pusi la Hanna chiar in ro in august cand am fost acasa. Deci avea Hanna 4 luni si a suportat super bine totul. Nu s-au infectat urechiusele nu nimic iar cerceii au fost inclusi in cost, fiind cica cercei medicinali dintr-un metal ce face ca urechiusa sa nu devina sensibila la anumite metale ci sa le accepte pe toate. Dupa 6 saptamani i-am pus cercelusii de aur primiti de la nasica ei.(Gauri facute cu pistolul la o bijuterie din Bv 110 000 lei) Claudelu imi pare rau sa citesc cele scrise:[:(]Sper sa intre totul in normal si sa dea domnu sa nu fie probleme nici la Clau tau nici la socrela. Eu m-am decis sa-i fac dupa ce implineste cocolina un an , vaccinul pt hepatita B, tocmai sa nu avem surprize pe viitor.Nu am stiut nici eu mare lucru de ea insa noroc cu o prietena buna de aici care a avut ca si copil si care e hotarata sa-i faca puiutzului ei (care e mai mic cu 2 sapt decat Hanna mea)M-a convins 80 % iar povestea ta pana la 100%. Multa sanatate si nervi tari tie ca Rauletzu are nevoie de tine. pusilici[dual] Mickyyy pupicei dulcei la micutzul samburel [gravi]si Malinei[flo].Mi-ai facut o poofta enorma de al doi-lea insa......tati considera ca tre sa mai asteptam (refacerea mea,financiar etc) Tu dragelor astea mi-au ramas in minte,cui si ce am mai vrut sa scriu nu mai stiu insa sper sa-mi iau revansa cumva. Va pup pe toate iar la bb-i o maaaaaaaaaareeeeeeee imbratisare de la noi . aAAAAAAAAAAAAA Miri unde te pot vedea pe net? Pana acu nu am resit pt ca nu aveam descarcat RealPlayer-ul insa acu.....vreau sa te vaaaaaaaaaaaadddddddddddddd (esti pe undeva prin inregistrari?) paaaaaaaaaaaaaaaaaa Lavinia-mama si micutza Hanna ( 16.04.2004 )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetele! In sfirsit pe net! Sotul meu nu-s ce tot lucreaza la calculatoru asta ca ma dispera deja, dar i-am zis aseara ca io vreau net azi sa lase pe weekend lucrarile. Noi sintem bine, Thea mai are azi si miine de luat antibiotic dar e bine, maninca si ce e foarte important nu se mai trezeste noaptea, o pun in patut pe la 9 si doarme pina dimineata la 7.Sper sa tina minunea asta mai mult de 3 zile. Inca nu am apucat sa citesc tot ce ati scris , ca iar v-ati intrecut cu scrisu, dar o sa citesc imediat. Clau imi pare tare rau de cumnata ta, dar e tinara si o sa treaca ea peste toate. Incercati si cu medicina homeopata, sa stii ca face minuni.Aaa, la Cluj sint medici foarte buni, incercati si acolo. Asa, deocamdata atit ca abia acum o sa incep sa citesc de la pagina 3 incolo. La multi ani! tuturor sarbatoritilor de azi si celor pe care i-am ratat zilele astea. sa aveti paret numai de bucurii si fericire . Anca, mamica de Vlad(17.10.1997) si Thea(29.03.2004) http://photos.yahoo.com/alina_stoica "O zi in care nu ai ris e o zi pierduta"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Veve multzam de prelucrare( la semnatura ma refer).Acum sa vad daca se si vede, ca io am pus-o la semnatura mea in profil, da nu se stie.Se pare ca nu merge si am sters si albumu din profil .No lasa ca le descilcesc io cumva. Anca, mamica de Vlad(17.10.1997) si Thea(29.03.2004) "O zi in care nu ai ris e o zi pierduta"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lavinia, multumesc de informatia cu cerceii. Trebuia azi s-o ducem, dar am amanat ca joi e Thanksgiving si mergem in vizita la niste prieteni si nu am vrut sa o doara urechiusele, sa fie suparata acolo, scumpa de ea, asa ca am amanat pe sapt. viitoare. Va tin la curent. Si eu cred ca va fi usor, si e mai usor acum decat mai tarziu. Numai daca ramane fara cercei pana e mare, de vreo 10-12 ani, si nu vreau s-o las atata. Claudelu, sper ca ies bine analizele sotului tau si soacrei tale. Sa dea Dumnezeu sa fie bine! La Multi Ani tuturor sarbatoritilor de azi! Simona, Mia si Lucas (25 Martie 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani George Radu! Sa cresti mare sanatos sa ai noroc si sa fii fericit. Multumesc pentru incurajari fetelor.Puiul meu are o mama foarte puternica care razbeste in viata, numai sa nu fie el mai sensibil si sa sufere dupa tata foarte tare.In rest fac fata la orice. Nu stiu cum reusiti voi sa tineti minte fiecare ce a scris si sa raspundeti la fiecare in parte, eu pana citesc tot, uit cine a intrebat de premergator, raceala etc. Aveti tinere de minte nu gluma. Asa ca raspund doar la raceala:;premergator:; Sper sa nu va suparati. Azi am stat acasa deorece mama a trebuit sa se duca la doctor, prin urmare fiindca Robert a fost mai linistit, am spalat rufe am dereticat prin casa si am reusit sa-mi spal geamurile. Nu ma intrebati cum pentru ca am terminat totul in 8 ore.Mai faceam treaba il mai luam in brate, mai ne jucam. Oricum mi-a tras vreo doua crize de plans, ca nu l-am luat imediat cum a vrut el in brate de am innebunit. Se inrosise, se ineca ...reactiona de parca l-am parasit. Cu greu l-am potolit din plans, suspina si ofta de mi se rupea sufletul. Imi dau seama ca mai trebuie lasat din cand in cand sa planga, dar al meu face urat rau.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nedda am vazut pozele, tare dulce e Lara.Da' chiar asa tu de ce nu te arati in poze? Ca vrem sa vedem si mamicile.Codritu io nu am vazut poze cu voi inca. Kata de ce te-ai suparat pe noi? Sper sa te intorci repede. Sanatate bebeilor bolnaviori! Anca, Vlad si Thea http://photos.yahoo.com/alina_stoica "O zi in care nu ai ris e o zi pierduta"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...