Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de martie-aprilie 2004 (27)


Veve

Recommended Posts

Buna dimineata! La Galati ninge, pe jos e polei, bate frigul si e urat! Daca vreodata o sa ma convinga cineva sa plec din Romania am s-o fac doar pentru o clima eminamente calda. Ok. V-am citit dar acum nu pot sa-mi aduc aminte tot, am sa revin cu raspunsuri pentru fiecare. Daria a fost mucoasa bine de tot, dar i-am dat Sumetrolin(sau cam asa ceva ) si Calpol si ser fiziologic in nas si e mai bine. Toata ziua spune mama (cred ca si la ciorile de pe cer) dar cand dispar de langa ea pricep eu ca pe mine ma striga. In rest toate bune si frumoase. Mi s-a propus sa intru intr-o afacere si n-am banii necesari ( de, am cununat ) dar pe de alta parte nu cred ca as rezista la un program si mai incarcat. Daria iar a inceput sa se trezeasca noaptea, dar o pot pacali cu ceai nu mai cere atat de insistent lapte. Atat acum, revin. PS. Pe 30 noiembrie sunt Sarbatorile Galatiului, si dimineata am vazut ca deja au sosit vanzatorii de artizanat. Ce de bani am sa spanzur pe acolo!!!! Voi nu veniti? [url="http://community.webshots.com/photo/210915540/210916783xdJPXE"] [bis][bis][bis] bebelusa DARIA [/url] si [url="http://community.webshots.com/user/LauraFlo105"] mamica LAURA [bis][bis][bis] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
La multi ani Vlad! La multi ani Mia si Lucas! Sa cresteti frumos sa aveti sanatate, noroc si fericire in viata. Clau: sper sa auzim de bine (ma refer la cumnata ta) Katalina: de ce pauza? sper sa te razgandesti in curand si sa nu rezisti de la abtinerea asta. Irismetal: si Robert al meu vrea numai in picioare (sta in fundulel de la 4 luni mai intai sprijinit apoi singur), dar eu l-am pus in premergator si suntem incantati amandoi, el ca merge peste tot, eu ca mai pot face cate ceva prin casa din cand in cand. Nici al meu nu zice mama, tata. Si al meu doarme cu mine in pat (imi pare rau ca l-am obisnuit asa, dar este prea tarziu, am renuntat deja la patut.). Mancarea este o problema: fructe(mar cu biscuite, banana); legume pasate si amestecate cu iaurt sau ciorbica cu bors; cateodata piscot sau biscuite gol, iaurtele si cam atat doreste (insa dupa nimic nu se da in vant). ematutui: sper sa fiu tare.Stiu ca va fi greu, dar alta solutie nu se vede la orizont.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe cat de bine dispusa eram dimineata pe atat de suparata sunt acum. Mi-au ajuns la urechi barfele colegei mele ( cea in divort) referitor la cat de mult stau eu pe internet si multe altele. Daca m-a mancat limba si mai ales pentru ca am avut incredere in persoanele care nu trebuie. Singura scuza pe care i-o gasesc la exagerarile si interpretarile eronate pe care le face este ca nu-i usor ca a fost parasita de omul pe care il iubeste si ca situatia a inrait-o. Dar pana la a face comentarii despre cat muncesc eu ( mai ales dupa perioada crancena de zilele acestea) in conditiile in care ea a stat 2 ani acasa si si-a crescut copilul fara alte concesii din cauza serviciului mi se pare dezgustator. Atat de normal mi se pare sa ai incredere in oameni, sa incerci sa-i tratezi bine, sa incerci pe cat posibil sa le fii aproape cand le este greu, dar astfel de evenimente ma fac sa cred ca ori sunt eu prea naiva ori sunt proasta de-a dreptul ca ma las antrenata in situatii jenante si care imi pun in pericol serviciul. Am uitat sa precizez ca ea este sora sefului, deci va dati seama de implicatii. Dar deja i-am alocat prea mult timp. Mai greu imi va fi sa ma fac ca nu stiu nimic si sa suport teatrul jucat de ea. Ma pregatisem sa va raspund, dar ma duc sa fumez vreo cinspe tigari ca sa ma calmez si sa nu-i arunc ceva in cap. Sorry ca v-am impovarat si pe voi cu idioteniile si rautatile unor persoane imature. Vorbim mai tarziu! [url="http://community.webshots.com/photo/210915540/210916783xdJPXE"] [bis][bis][bis] bebelusa DARIA [/url] si [url="http://community.webshots.com/user/LauraFlo105"] mamica LAURA [bis][bis][bis] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am ramas in urma si cu cititul, d-apoi cu scriul. Nici Eduard nu doarme singur decat juma' de noapte. De obicei il adorm la san, apoi il pun in patul lui adormit, iar la 3-4-5 se trezeste plangand si il luam la noi in pat, ii dau sa suga si mai dormim pana la 8 ... cu cateva treziri. Vreau sa dorm si io normal o noapte intreaga!!! I-au mai iesit dintisori, are 6 acum. Si se vad si ceilalti doi. Bebelusii vostri ce lapte praf papa ? Am incercat Nan 2 si nu-i place, i-l fac numai cu cereale si le papa cu linguritza. Sau sa-mi iau gandul ca o sa pape lapte praf atata timp cat ii dau si san ? Laura, daca ninge la Galati inseamna ca ninge si la Braila ... ar trebui sa-i sun pe ai mei [aho]. Monica si [copil] Eduard
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rasfoind paginile anterioare, voiam sa vad cand am trecut de 100 de mesaje, am observat ca undeva acum cateva zile indexarea lor s-a oprit. Acelasi lucru se intampla si la alte fete, stie cineva de ce? [url="http://community.webshots.com/photo/210915540/210916783xdJPXE"] [bis][bis][bis] bebelusa DARIA [/url] si [url="http://community.webshots.com/user/LauraFlo105"] mamica LAURA [bis][bis][bis] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LauraFlo, Te rooooog spune-mi si mie cum ai reusit sa pui poze pe webshots, ca si eu am cont pe acest site si mai chinui de nustiu cand si nu reusesc, dupa ce le aduc pe toate nu mi le salveaza si albumul ramane tot gol. Poti sa-mi spui daca trebuie sa fac ceva special? Eu nu stau prea bine la capitolul engleza decat cuvinte uzuale si poate mi-a scapat ceva. Mersi mult! Astept
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iris metal sunt cam in plop la respectiva problema. Am si uitat cum am facut. Acum am intrat pe help si am incercat sa-ti traduc ceva ( nici engleza mea nu-i superba) How do I create a photo album? When logged in with your member name, use the following steps to create an album: 1. Go to My Photos. 2. Click on the Create New Album button. Highlight the Topic area your album falls in. (alege categoria in care vei include albumul-eu am ales Friends & Fun) 3. Give the album a Title. ( trebuie sa-I dai un titlu) 4. Fill out the Description (ex: pictures of my mom, cat, brother, sunset...etc..).( trebuie sa descrii fotografia, adica sa-I dai un titlu) 5. Enter Keywords to be used in the search engine (ex: red, tree, poodle..etc.). 6. In the Public/Private Access section, select an option. (If you choose Private only users with an invitation will be able to view this album.) ( aici dai acces sau nu ca sa putem vedea fotografiile) 7. Click the Continue button. 8. On the next page, click the Browse button. This will pop up a dialog box where you will locate your images.(se va deschide o fereastra unde vei putea alege fotografiile) 9. Select the image you want to upload. ( selectezi imaginea) 10. Click Open. 11. Click the Upload button. This may take several minutes to complete depending on your modem speed. (apesi butonul Upload si va dura ceva pana va copia foto in baza lor de date) 12. Give your photo a Title and Caption. 13. Click Done. This will take you back to the page to upload another image.( dupa ce apesi butonul Done te vei intoarce automat in pagina de unde vei alege fotografia urmatoare) Nu stiu cat te va ajuta ce ti-am spus pana acum, dar eu am intrat acum sa vad cum pot adauga fotografii si m-am dus pe My photo,mi-a cerut username si parola, si apoi a aparut pagina mea personala. Si exista un buton Create new album si mi-a aparut o fereastra similara cu cea de crearea albumului initial. Cred ca te-am omarat cu explicatiile mele, dar chiar nu ma pricep si ca sa-ti raspund concis: nu, nu am facut nimic special. Fetelor, va rog ajutati-o, voi poate sunteti mai experimentate. In schimb am reusit sa fac in asa fel incat sa-mi apara automat semnatura( pana acum o copiam dintr-un doc) ! [url="http://community.webshots.com/photo/210915540/210916783xdJPXE"] [bis][bis][bis] bebelusa DARIA [/url] si [url="http://community.webshots.com/user/LauraFlo105"] mamica LAURA [bis][bis][bis] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata! Nu am dezertat mai,duamna diriginta veve[neand][:D],am cazut in patima Codului lu Da Vinci,si nu am vazut om,cupil,nimic,pina nu am terminat-o![:D].Si cu pantofii aia...mai arata si la muritoare de rind,plizzzz.Cit despre faza cu Croko muscator,si eu am patzit-o,e durere!![bruta]Claudia are probleme in familie,cred ca d'aia nu a mai intrat[q],basca Raul care a fost cam bolnavior![q] Trebuie sa spun ca am descoperit o mamica tare frumoasa(Nedda[vampa]),si o fetita la fel de frumoasa,Lara!!![flo] Imi pare rau ca nu tin pasul cu tot ce au scris fetele,dar dau o [flo] virtuala la toate,si revin in fortza![cheers] Elena [hippi] si [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/rayuela12000/my_photos"]pisicutza Amelie[/url][copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...