Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si eu am plecat de vreo 12 ani din Bacau, dar merg regulat de sarbatori acasa. Ce pot sa-ti spun e ca s-a schimbat in bine. Este mai curat, strazile sunt asfaltate, cel putin alea din centru, sunt luminate, de anul trecut, parca, au inceput sa zugraveasca fatadele blocurilor, si arata f bine. Le-au vopsit in culori frumoase, galben, portocaliu, verde. A, si un lucru important, au schimbat autobuzele alea din secolul trecut.[:)] ca erau oribile si scoteau niste zgomote si un fuuummmm. Ca magazine noi nu prea stiu sa-ti spun, ca eu stau putin pe acasa si nu prea colind. Doar Luceafarul pot sa-ti spun ca arata ceva in genul Unirea din Bucuresti, a si cei de la Leonardo au deschise mai multe magazine. Sa tot cumperi, bani sa ai[:D] Cam atat imi vine in minte acum. daca te intereseaza ceva anume poti sa ma intrebi si-ti raspund cu placere. Numai bine. Magdone si Razvan (19.07.2003) [url="http://community.webshots.com/user/magdone2u"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce bine ca ati deschis acest subiect, imi este asa de dor de orasul meu natal. Eu am plecat de mult timp, cam de 7 ani, insa imi este un dor nebun de casa. Locuiesc in Anglia in prezent, ma duc cam de doua ori pe an acasa si stau cam cate 2 saptamani, si colind orasul sa vad ce s-a mai schimbat. Intr-adevar incep sa se miste treburile, si orasul e recunoscut ca fiind unul foarte curat si mult mai civilizat ca altele din tara. Mie imi este dor de liceul Bacovia unde am petrecut 4 ani, de pizzeria Ciao unde imi petreceam weekendurile, de atmosfera atat de prietenoasa a Bacaului. Eu am avut o copilarie de vis acolo, asa ca amintirile despre locul natal, aproape ca imi provoaca lacrimi in ochi, si imi este asa de dor.... La anul de Pasti ma duc iar..si abia astept!!!!! laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...