Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi de iunie-iulie 2003 (36)


Oana_B

Recommended Posts

Mihaela, aoleu, nici eu nu-s disponibila pentru dispute.[:)] Tocmai, ca va ceream lamuriri intr-o chestiepe care n-am inteles-o. Nu, fii atenta, dr. zice sa-i dau calciu simplu. Orice forma de calciu din comert. Cand i-am zis ca i-am dat din ala cu magneziu, mi-a ras in nas. Despre ala zice el ca nu se absoarbe. Nu poci pentru ca sa-ti spun de ce, ce si cum. Am banuit io ca din cauza cantitatii reduse, dar bineinteles ca n-am nici o idee de concentratie bla, bla. Io va ceream voua lamuriri in caz ca le aveti pe la voi. In fine, nu are acuma importanta vitala, deocamdata i-am bagat calciu simplu si astept sa-i creasca dintii.[:D] Magdone, e greu de zis daca sa-i dai sau nu calciu. Pai cine s-ar baga sa zica asta pentru copilul tau? Totusi, medicul copiiilor mei, fara analize, fara nimic, le-a prescris calciu in lunile cu R. Si io le dau ca mi s-a pus pata buna pe medic si am incredere. Nu stiu daca e o moda, daca e stiitific demonstrat ca e necesar, cert este ca se recomanda. Daca intrebi medicul tau, zi-ne si noua ce-a zis. Gata, acuma chiar plec. Elena, mami de [url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=elena_ltd"]Oana si Mihai[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Neatza fetele, Eu ii dau Stefaniei Ca exact cum ziceti voi, 10 zile/luna in lunile cu 'r'. Am observat ca are niste pete mici albe pe unghiute, cadn eram eu mica se spunea ca reprezinta lipsa de calciu. Andra, info despre ski in Austria, plz! Noi vrem sa mergem prin martie, dar nu am mai fost niciodata, si nu stiu care ar fi zonele mai frumoase. Noi vrem ceva mai de familie, nu de fitze, cu partii medii ca dificultate. Il luati si pe Luca? Pufulet ce frumos ca ninge la voi. Eu am rude la Baia Mare si am fost de multe ori acolo, dar oricum mult mai rar decat mi-ar place [:D]. Insanatosire grabnica! Ioana, brrr... Cum adica sa iti rupa mana inca o data?? Bine ca ai scapat! Crisa eu am fost in Canada acum vreo 4 ani, tot in noiembrie, si la fel am zis si eu ca tine: n-as putea sa traiesc aici [:D][:D]. Fetele din Canada sa nu ma inteleaga gresit, eu am ce am cu vremea de acolo [*]. Mie mi-ar place o tara tropicala cu 20-25 grade tot timpul anului... [surf] Cornelia eu stiu ca la a doua sarcina bb se simte mai repede, asa ca eu cred ca tu ai dreptate si nu doctorul [;)]. Cat despre energizante, in afara de tutun care e clar periculos (dar parca tu nu fumezi oricum!) cred ca la restul singurul risc este sa iasa un bb super energic. Bibi ati scapat de oxiuri? Ai reusit sa o duci pe mama ta la doctor? Mai fetelor, ma stresati cu dimensiunile astea ale bb-ilor. Noi abia avem 80 de cm si vreo 11 kg [ups]. Cred ca ma inscriu in topul fotomodelelor alaturi de Irinuca lui aditzu [:D]. Nicol ce mai face Vulpi? Bychi povesteste-ne de la botez. Alinuta, ne gandim la tine [grup].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elena scuzele mele!!!eu am inceput si am sa incetez aici! Eu i-am dat calciu simplu si tot imi fcaea noite la unghiute; apoi tot dr mi-a spus sa-i dau gluconolactat ca e mai bine chiar daca e injectabil si am fost multumita pt ca acum nu-i mai apar noite la degetele. Stii si tu ca la noi nu prea se facanalize pt orice vitamine. Chiar pe unele cutii de eu stiu ce medicamente spune :"a se da conform gadului de rentabilitate/risc"... apai cine iti face asta in romania? Legat de servici si aici am dat-o in bara. esti acasa! Acum ies si eu afara sa pun niste trandafiri, dar nu va spun ce ninge si ce vant bate. Tb sa-i pun ca am dat banii si daca nu se prind sa vezi ce imi face sotu!!! Mihaela si [copil] Flaviu [url="http://community.webshots.com/user/pojogao"]Poze Flaviu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mersi de urari, dar din pacate nu e casa mea. stau in chirie. dar decat cu parintii sau cu socrii.... mai bine singuri. despre dormit, stef doarme in camera lui de cand am venit din maternitate. dar noaptea se trezeste si tipa!!!! si eu ma duc si il iau in brate ca altfel nu se linisteste. asta e cred ca o sa incep sa-l las sa planga. nu stiu ce altceva sa fac. pupici gaby si stef
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna harnicutelor ! Si noi calciu tot 10 zile, recomandat de dr. dar pana acum i-am dat doar de doua ori. Si sotu' meu vrea sa plecam in Dubai dar fara Teo, eu am zis pas, nu pot pleca fara ea [bang] asta e, s-a cam suparat el ... eu lucrez cam 15 zile pe luna si nu stau cu ea cat mi-as dori, deci, macar de sarbatori sa stau si eu mai mult cu ea. Elena oricand e binevenita o periuta [:D], merci de lamuriri, ca si eu am tot fata, no ofence pare mai simplu de explicat la baietei (fiindca se ocupa tati [bis]), mama ce articol, te pune pe ganduri ! Ioana multa sanatate, Catalina sper ca e bine ! Crisa cand te intorci nu scapi, spune-ne mai multe !! Kehleyr curios si noi avem doar 12kg, 84cm, cam putin ... tinand cont ca la 4 luni avea (8kg). Ce-i drept nu mai mananca asa bine. Am dus si noi analiza pentru urina si copro, sa vedem ce-o iesi. Noi nu am facut analize de sange, inca ?! Voi ?! Pe Vulpi nu am mai putut sa o mai duc la dr. deci i-au facut antibiotic doar vreo 4 zile, acum pun doar in mancare. Dr. a zis ca a avut noroc ca e frig, altfel facea septicemie. Ranile deschise arata mult mai bine, problema e ca a ramas cu piciorul rupt si trebuie sa o duc si l-a castrat .... Problema e ca nu mai sta sa o prind. Ea e foarte cuminte dar ... se ascunde cand vede masina acum. Bibi, Carmen dezertati ?! Bychi pai asa scurt, mai spune-ne ce face Tibi, cum i-a fost pe la Timisora ?! Alinuta ce o mai face ? va pup, nicol
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by nicol74 Noi nu am facut analize de sange, inca ?! Voi ?! Pe Vulpi nu am mai putut sa o mai duc la dr. deci i-au facut antibiotic doar vreo 4 zile, acum pun doar in mancare. Dr. a zis ca a avut noroc ca e frig, altfel facea septicemie. Ranile deschise arata mult mai bine, problema e ca a ramas cu piciorul rupt si trebuie sa o duc si l-a castrat .... Problema e ca nu mai sta sa o prind. Ea e foarte cuminte dar ... se ascunde cand vede masina acum.
Noi n-am facut niciodata analize, nici de sange, nici coprocultura. Multa sanatate lui Vulpi. Dar au batut-o ticalosii aia crunt daca i-au rupt piciorul [xx(]. Daca eram intr-o tara civilizata ii puteai da si in judecata, dar la noi... Saracutza, cred ca o doare tare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nicol, noi i-am facut analizele de sange de nevoie, ca a facut o reactie urata de la priorix cu febra 40, cu varsaturi, brrrr, ma ia cu frig cand imi aduc aminte si dr. nu stia de la ce e febra si hai sa-i faca analize, si pana la uram a ajuns la concluzia ca e reactie de la vaccin, ca facuse o forma usoara de rujeola. Elena, o sa va zic neaparat dar m-am cam saturat sa o intreb si sa-mi zica aceleasi bazaconii, adica nimic concret. Mihaela, ninge tare in bacau? Nu stiu dc ai citit pe la primul meu mesaj, si eu sunt din bacau. poate ne intalnim cand vin pe acasa[pup] Ai mei stau pe str. Letea, tu cam pe unde? Magdone si Razvan (19.07.2003) [url="http://community.webshots.com/user/magdone2u"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andra Zara nu este in Austria decat la Viena, la Graz si la Linz. La München au 3 magazine Zara, uite lista: CC RIEM ARCADEN L.E32/B24 (nu ma-ntreba ce-i asta, banuiesc un mall), care au Woman/Man/Kids KAUFINGERSTRASSE 14 Womasn/Man/Kids THEATINER STRASSE 8, numai Woman H&M la Salzburg: Airport Center Klessheim Kranzlmarkt 2 dar uita-te pe net, gasesti totul. eu nu cunosc Salzburg (am fost si eu numai de 2 ori, deci...) si nu-ti pot d alte tips. Daca-mi vine vreo idee de magazin, iti spun. ati putea merge la un Toys'r'us. Nu stiu daca este si in Ro. concediu placut la Salzburg, sigur va fi foarte frumos! Adina & Jasmina (24 iulie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Paulei ii cresc canini.Am vb cu doc.de asta saliva asa mult,nu doarme noaptea(aseara din nou m-a trezit) si nu papa.De vioaie,e vioaie si jucausa dar.....de-ar papa&dormi! Nu mai stiu ce sa ma fac cu ea!Urca mereu scarile.O las in hol(eu fiin in bucatarie) si o gasesc mereu cocotata pe scari.Am sa pun o portita. Cornelia-bineinteles...mai ai mult timp sa alegi numele copilasului.Nici eu cu sotul nu ne puteam decide pe un nume.Paula ne-a placut la amandoi,dar pana atunci.... Nicol-sper sa se faca bine Vulpi.Cat despre analize,eu nu i-am facut.Nu e putin 12 kg.Noi avem 9 kg.... Bibi-sanatate mamei tale. Kehleyr-si noi suntem fotomodele.La 9 kg....Voi cu 11 sunteti bine. De incaltat pe noi nu ne incalta Paula insa de la un timp incoace sterge oglinzile,usile.Se apuca de lustruit.Ieri a luat o soseta si s-a pus sa stearga oglinda de la Miru din camera(e aproape de sol.).Era asa haioasa. pupici. maria,[mamica] de Paula [patut](1 an) si Miruna [zana] (13 ani) [pegeam]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...