Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi de iunie-iulie 2003 (36)


Oana_B

Recommended Posts

Buna dimineata ! Ce sa va mai spun, vedeti si voi incotro ne indreptam. Poate macar in turul 2 sa se intample ceva. Asta e! Hai sa ne intoarcem la copii, ca poate ei vor prinde vremuri mai putin "albastre". Alex e foarte neastamparat si din cauza asta nu prea mai am timp de net. Sambata l-am avut la mama si am fost la un botez, la restaurantul "Jaristea". Mi-a placut enorm de mult atmosfera de acolo; ceva din anii 1900 - super. Am avut chiar si o coana Chirita in carne si oase. Toata mobila e veche, tacamurile sunt din cele pe care le avea bunica mea. E un restaurant mai de fitze, dar frumos. Apropos de restaurante : cand vine Crisa sper ca ne mai intalnim! Spun ca atunci cand vine Crisa ca sa ne povesteasca ce si cum a fost in calatoria ei. Ce spuneti: ne mai vedem pe 2004? Acum va las ca Alex doarme si mai fac si eu ceva pe aici. PS. Nu mai fiti suparate din cauza rezultatelor la alegeri. Eu eram sigura de rezultat, dar mai speram. Magda si bb Alex puisor http://community.webshots.com/user/edyalex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si noi am avut un week-end plin, dar nu ne doream asa ceva. Duminica, eram si noi in sfarsit in Buc, si ne-am propus sa iesim undeva sa-l sarbatorim si pe Tibi pt. cele 16 luni ale lui, mergeam la un restaurant si apoi ne intalneam cu prietenii. Frumos, nu? Dar, dimineata, Tibi a facut cunostinta cu piciorul unei banci si urmarea a fost urlete, sange, o plaga de 2 cm sub barbie adanca pana la os… 3 copci ascunse sub un bandaj urias. Antibiotice, maraieli si tot tacamul. Si pt. ca un necaz nu vine niciodata singur, Liviu a fost internat aseara de urgenta la infectioase pt. hepatita! Va spusesem ca eram raciti amandoi, numai ca el avea in plus fata de mine si varsaturi, spre seara a aparut icterul si ne-am dus la spital. Toata noaptea am stat pe net sa ma informez, analizele nu sunt gata si nu stim daca e A sau B... Ma gandesc numai la Tibi sa nu i-a ...Of, of! Acum o astept pe mama sa apuc sa-mi pun treburile in ordine, sa ajung si la spital sa vb cu medicii. Primisem ieri dimineata un sms care suna asa: “Si daca ramuri bat in geam si tu votezi cu BOMBO (Bombonel, alias Nastase), eu-mi bag picioru-n el de neam si emigrez in Congo!” Poate in turul 2 va mai fi o speranta. Va pup Bychi si Tiberiu (28 iulie 2003) [url="http://community.webshots.com/user/tibicu"][hia] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, poftiti si urmarea mesajului lui Bychi: "in drumul catre Congo, eu stau si meditez, mai bine-i dau o m--e decit sa il votez!" - asta-i ptr turul 2 Magda - ne intilnim musai, Crisa se intoarce saptamina viitoare parca, deci propun sa ne intilnim undeva pe 7-8 decembrie, Crisa daca mai intri spune-ne daca e ok ptr tine asa. Bibi, Elena - mai dar ne-ati parasit de tot???[V] pup u, Andra http://www.geocities.com/luca_obejdeanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bychi: cumantul meu a avut aceleasi simptome ca si sotul tau, dar la el a fost hepatita B. Si eu eram speriata sa nu fi luat Alex, dar nu se ia asa de simplu. Daca are hepatita virala, aia se raspandeste mult mai usor. Imi pare tare rau pentru voi toti, va tin pumnii sa iasa totul bine. Un pupic maaare pentru Tibi si sanatate multa pentru amandoi baietii tai. Andra: e bine pe 7-8 decembrie si sper sa fim mai multe, ca avem de unde. Cred ca sms-ul acela a circulat mult ca l-am primit si eu. Magda si bb Alex puisor http://community.webshots.com/user/edyalex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andra te-am mai intrebat dar cred ca nu ai vazut mesajul. Unde mergeti voi in Austria la ski? Si noi vrem sa mergem la primavara, dar nu stim zonele, care sunt mai misto? Bychi copilasii nostri sunt vaccinati contra hepatitei A si B, cred ca nu ai de ce sa te ingrijorezi. Chiar daca nu a facut toate dozele (mi se pare ca mai este un rapel la 18 luni), trebuie sa aiba imunitate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, contati si pe mine la intalnire, neaparat.[:)] De-abia astept. Bychi: multa sanatate sotului tau. Razvan nu stiu ce-a avut zilele astea, tot timpul marait, plansete, urlete, numai in brate a vrut. Iar aseara n-a fost chip sa adoarma decat pe la 10.30, el care de obicei la 8.30 doarme deja. S-ar parea ca ii ies niste masele ceva, ca are gingiile umflate, saracutul. Voiam sa va intreb mai demult, cum stati cu joaca copiilor. Cam cat timp petreceti cu ei si cu ce se mai joaca ei, ca al meu m-a disperat cu niste linguri, furculite, oale, matura, mop, aspirator si cam atat. Jucariile lui nici sa nu le vada. le ia putin se uita la ele si le arunca cat colo. N-are rabdare deloc, tot timpul intr-o agitatie continua, sa se catere pe pat, scaune, etc. daca incerc sa stau sa-i arat carticele cu imagini, sta putin se uita si apoi se plictiseste si iar incepe cu alergatul. Plus ca daca am putina treaba la bucatarie, vine dupa mine, se agata de picioare si mai fa ceva daca poti. Iar eu ma simt vinovata ca nu stau cu el destul. Voi cum procedati, ca eu nu mai stiu cu ce sa-l atrag. Pupici. Magdone si Razvan (19.07.2003) [url="http://community.webshots.com/user/magdone2u"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...