Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi de iunie-iulie 2003 (36)


Oana_B

Recommended Posts

Buna dimineata si o saptamana cat mai buna! Fetelor, am si eu o intrebare: aveti careva lapte Bebelac si nu va trebuie? M-a rugat prietena mea care o are pe fetita abandonata sa va intreb. Nu ii mai ajung cele 6 pungute gratuite. Magda si bb Alex puisor http://community.webshots.com/user/edyalex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna dimineata, GIO i-am luat pana la urma cizmulite de la O'Neill, erau asa dragutze ca n-am rezistat [:D]. Mersi de pont [flo]. I-am luat 21-22, ca sa o tina toata iarna. ISELIN pai nici nu ma mir ca i-ai luat asa lucruri groase, ca pe la voi pe acolo se face taaare frig [:D] BYCHI cum a fost la botez? MAGDA eu nu am lapte, imi pare rau... ANDRA ce frumos ca ati fost la munte! Super. N-am stiut ca a nins si pe valea Prahovei. Sper sa ajungem si noi sambata. Ieri am iesit in parc prima oara cu salopeta de fas noua, cea foarte groasa, si nu i-a placut deloc [}:)]. Cred ca nu e obisnuita sa isi tina echilibrul in ea. Dar ce sa fac, trebuie sa se invete! Aseara am avut in vizita niste prieteni cu un baietel de cca 3 ani si o fetita de 9 luni, si erau asa haiosi toti trei. Stefa si cu baietelul s-au pupat, o lua in brate, stateau in acelasi scaun, era amor mare de tot [il]. Si cand a vazut-o Stefi pe cea mica umbland de-a busilea, a inceput sa rada -- cred ca isi aducea aminte cum era cand era si ea asa mica. Dar e cumplit sa dai de mancare in acelasi timp la trei copii si sa mai incerci sa mai mananci si tu printre picaturi [:D]. BIBI ce ai facut cu mama ta? Va pup si saptamana placuta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hop si noi dupa un WE in deplasare, la munte..unde a nins ca-n povesti....si uite asa a facut cunostinta pitica mea cu prima ei zapada "constienta"....super incantata de zapada, la un moment dat chiar a cazut cu fata in zapada si incremenise asa..."gusta" senzatia[:D]..Erau -6 /-8 grade...frig rau de tot..brrrrr. Si daca Luca al Andrei musca/trage de par, Maya prin comportamentul ei "cere" inca un fratior....este extrem de egoista...rau de tot..cu ceilalti copii de varsta ei.....nimeni nu are voie sa se joace cu nici o jucarie...nici macar cu ale lor....ca Maya vrea tot ce misca..altfel crize de plans instant.....intelegeam sa planga daca ii sunt luate jucariile ei.....plus ca nu merge nici varianta cu schimbul..[bang] In schimb cu fetite mai mari (6-7 ani) se joaca de minune...si-ar da si camasa de pe ea....da' in cazul asta se supara daca nu este bagata in seama prea mult......[bang] Cred ca trebuie sa-i fac o surioara mai mare[:D] Fetelor sa inteleg ca Maya traieste pe cel mai mare picior..22? Eu i-am luat ghete 22, si inainte pantofiorii tot 22 au fost. Gio, de ce i-ai facut ghetute ortopedice? Elena, cum merge cu proiectul? Dana , cum a fost la concert... cred ca as fi mers si eu daca nu plecam... Carmen si bb Maya Alexia [url="http://www.community.webshots.com/user/carmenmaya"]Poze cu Maya[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! va multumesc pt. sustinere. Dar nu sunt chiar asa de grozava, cum ziceti voi. A fost doar o solutie de criza. Andra, se pare ca ati avut un week-end super! Zapada la munte, ce poate fi mai frumos? Ma uitam si eu ieri dupa o saniuta, dar cred ca mai asteptam, sa vedem daca sunt sanse sa avem zapada anul asta. Eu nu i-am luat ghetute imblanite. nu m-am riscat. Ultimele ghete pe care i le-am luat sunt nr. 23 si daca o tine in ritmul asta pana da gerul (la noi acum e doar gerulet si vant [:D]) nu se stie ce numar o sa aiba nevoie! Spre rusinea mea, eu o plimb pe Maria, in curte. De fapt o las ori cu buni, ori cu tati la o tigara, ca eu nu am energie absolut deloc. Unde o fi energia aia debordanta din trim. II de sarcina, nu stiu. Maria e un mic papagal, repeta aproape tot dupa noi. Cel mai mult ii plac inca onomatopeele. Cea mai draguta e cand ma imita pe mine cand imi e rau. Mie imi vine sa vars si tusesc sau fac "bleah" si ea dupa mine. I se pare tare amuzant. Mai nou numara. Adica eu zic unu ea zice nan (adica un an), eu zic doi, ea zice tei, eu patru, ea cici, eu sase, ea tei, tei, tei pana la zece! Cand o intrebi cati ani are?/ cate cuburi etc., ea raspunde invariabil "tei". Chiar recunoaste culorile rosu, galben si alb. Ce mai, e o desteapta [:D]. Mai nou, e incantata sa ma vada dezbracata si tipa dupa mine: "tzatze". Arata tututror persoanelor sanii mei, care nu mai reprezinta nici un mister pt. nimeni [zz]! Poate pentru ca nu am alaptat-o, a facut abia acum descoperirea asta? Propozitii, nu face. Felicitari, Ioana pt. Catalina! Doar ceva de genul: mami - tata si mi-l arata, mama - apa sau mama - caca (poate inseman f. multe lucruri: caca, cartea, cana, cafea, casa). Ca tot vorbeam la un moment dat despre povesti. E pasionata de cartea cu Alba ca Zapada ("aada"), imi arata tot timpul "pici"- piticii, mami (mama vitrega [bang], pe care o iubeste tare mult, ca doar e mama, nu?), caprioara ("Babi" - ca a vazut desene animate), mere, printul. Inainte de culcare si cand se trezest cere "caca (cartea), dar nu oricare si "ata" (asta sau alta si arata spre locul "Albei ca Zapada"). M-am intins cam mult. Ce mai stiti de Alinuta? Daca ne citesti, sa stii ca suntem alaturi de tine. Va pupam Cornelia [gravi] (15 sapt.) si Maria (2 iulie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineta ninsoare!!! De abia sta noapte a inceput sa ninga destul de serios si pot sa spun ca m-a ajutat la somn ninsoare. A adormit in cel mai linistit mod uitandu-se catre geam cum ninge. Din pacet noi cu somnul de pranz nu ne-am revenit, mai de graba suntem la scos somnul de pranz, pt ca totusi iar 2 zile nu mi-a dormit...in casa. Si cum s-a facut frig e clar!!! Mai sper totusi ... Vad ca tot vorbiti de cumparaturi. Carmenutza sa stii ca Flaviu poarta 23 la ghete, ii sunt mai mari dar nu e departe de aceasta marime...Asta ca ziceai da Maya. Ati facut poze sa vedem si noi ? Bibi mama mea a fost operata cam acum un an de piatra dar la bila si era de 3 cm; nu mi-a venit sa cred cat era de mare, o mai are si acum.Operatia a fost la Iasi la cea mai moderna clinica din Moldova. Romana ce mai faci? Iar lispesti in ultima vreme. Bychi asteptam povesti dela botez si cum s-a comportat Tibi in tot acest timp. Fetelor am o rugaminte mare tare la voi: daca intamplator ajungeti intr-o farmacie spuneti-mi daca gasiti "Sanosvit cu minerale". Cat f mult pt Flaviu sa-i dau dar in BC am gasit "Sanosvit cu Ca si Fe" asta contine doar vitamine. Trebui sa-i dau pe perioada iernii aceste minerale pt ca el nu are o alimentatie corespunzatoare in timpul zilei si tb sa-i suplinesc asta. O sa iesim si noi la zapada, e ceva asezata pe copacei insa pe asfalt s-a topit. Am vazut ca i-a placut tare mult asa cum arata din casa, insa el nu e constient ca e rece chiar daca ii spun si-i dau in mana. Mai de graba reactioneaza la cald si fierbinte. Ne mai auzim. Mihaela si [copil] Flaviu http://community.webshots.com/user/pojogao
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zice Andra ca s-a deschis "un magazin cu pantofi ptr copii, femei, barbati ieftini"Ma duc sa imi iau si eu vreo doi barbati ieftini sa-mi mute mobila cand termin renovarea [:D]. (Nu m-am putut abtine) Nici eu nu am avut timp sa cercetez piata ca lumea dupa ghete imblanite, asa ca orice idee din partea voastra e binevenita. Nici macar nu stiu ce numar poarta Matei la picior pentru ca fiecare pereche de incaltari pe care am luat-o a avut alt numar, chiar daca aveau aceeasi lungime. Cred ca 22-23 ar fi cel mai aproape de adevar. Am pus sambata patul suprapus in camera Anei si, dupa ce ne-a innebunit zile in sir ca abia asteapta sa il montam ca sa doarma sus, s-a speriat si a refuzat sa se cocoate in el. Acum nu reusim sa ne hotaram daca sa dam jos partea de sus si sa ii culcam "in paralel" sau sa asteptam pana isi face mandra curaj. Cornelia - cu "tzatze" mi-ai adus aminte de Ana: pe la 1 an si un pic mergeam cu ea in parcul Tabacarie (C-ta). Trece o doamna foarte decoltata si foarte bine dotata si incepe gaza sa arate cu degetu' si sa strige in gura mare "uite, uite, tzate, tzate" de s-a intors tot parcul sa vada. pe curand, madishor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce va invidiez cu zapada si cu muntele [}:)] La concert a fost SUPER. Sala Palatului era arhiplina, nu aveai loc sa arunci un ac. Eu am crezut ca o sa fie multe fitze, vedete etc, dar nici gand. Numai rokeri adevarati. Ca la Polivalenta, plete, tinte, piele. S-a stat in picioare tot concertul, de la prima la ultima melodie, publicul a fost extraordinar, aplauze, incurajari, stiau versurile chiar daca nu prea se puteau canta [:D], cred ca si cei de la Nightwish au fost placut surprinsi. Foarte multi veniti de prin tara, Ardeal, Moldova. A durat vreo ora si jumatate si au stiut sa faca spectacol. Au cantat si din cele mai usurele, dar si din cele mai suparate, iar pe tipa a tinut-o vocea extraordinar, toata admiratia, cu voce de soprana sa acoperi doua chitari, baterie si sintetizator [cool]. Ce mai, a meritat. Sper sa mai vina si altii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si o sapt. cat mai buna, MADIC: ramasesem datoare cu un nr. de telefon de la Ortopedica: 211.35.55, 211.36.05. Noi n-am facut mare lucru in weekend, am mers in parculetul cu casute din IOR si a alergat Razvan de l-a obosit pe tati, mama, mama... CARMENUTZA SI ANDRA: Ce frumos ca ati fost la munte. Si eu mi-as dori..., dar nu reusim niciodata, mereu se ivesc altele. si Razvan tot 22 poarta. MAGDA: nici eu nu am lapte ca i l-am dat mamei si a facut ciocolata din el. O cutie cred mai am totusi. Daca iti este de folos cu cea mai mare placere. Copiii vostri dorm in camera separata? Si daca da se mai trezesc noaptea? Si de cate ori? Noi ne-am mutat de vreo 2 luni din camera lui Razvan si acum doarme singur, insa se mai trezeste noaptea si ii dau ori un biberon cu lapte ori cu ceai, oricum in zilele cand doarme mai rau facem ceva ceva ture [:)]. Magdone si Razvan (19.07.2003) [url="http://community.webshots.com/user/magdone2u"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gio dragute poze si fata harnica ai! hai sa-i fac cunostinta cu Flaviu care e si el fan la galeata si matura si... cam tot ce e de curatenie. Sterge si praful![:D] Am o intrebare ca eu nu stiam ca Taisia poarta ochelari; cum ai resusit s-o convingi sa ii tina ?! Ma gandesc la Flaviu ca tb sa-i fac si eu un control si tare imi e ca...lui ii fuge un pic ochiul stang spre exterior. Mihaela si [copil] Flaviu http://community.webshots.com/user/pojogao
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...