Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi de iunie-iulie 2003 (36)


Oana_B

Recommended Posts

Buna dimineata! Ioana, multa sanatate! Madishor, Ana a fost tare cu remarca din parc. Si zici ca nu merge deocamdata faza cu patul suprapus. Ca ne gandim si noi la asa ceva, dar pana creste Maria sa poata dormi sus, trebuie sa cautam alte solutii. Magda, Maria doarme la ea in patut, in camera cu noi (inca) si nu se trezeste noaptea. Are unele perioade de cosmaruri si atunci plange noaptea, dar de obicei, reusesc sa o linistesc fara sa o trezesc. Peste o sapt.- doua o sa o mutam la ea in camera. Sa vedem atunci cum o sa fie. Gio. harnicuta tare Taisia! Si maria are afinitati pt. matura. Nicol, imi pare rau pt. Vulpi. Eu sunt tare sensibila la fazele astea cu animale batute. Eu eram sa iau la bataie pe cineva care mi-a lovit cainele. Nu pot sa cred ca se intampla asa ceva. Mihaela, sa inteleg ca iti faci program de zapada, iarna asta? Maria, eu voiam baiat. Asta pana ieri. Pe de alta parte, nu imi puteam imagina bb2 altfel decat pe Mariuta. Ieri am fost la eco si am aflat ca e baiat. Si m-a apucat...o jale. Nu stiu ce e cu mine. Parca as fi la prima sarcina si ma asteapta atatea necunoscute. Mi se pare ca e mult mai greu sa ai baietel si ca nu o sa stiu sa ma port cu el. Astept sa imi treaca toanele. Doru, dupa ce i-am spus, m-a intrebat: dar mai facem si o fetita, nu? [bang] Va pupam, Cornelia [gravi] (15 sapt.) si Maria (2 iulie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
'Neata fetele! Ca tot vorbeam de somn, azi noapte Razvan s-a perpelit de mama focului. Nu stiu ce-a avut dar s-a foit la greu, pana pe la 3 cand s-a sculat de-a binelea. L-am luat in brate, ne-am plimbat si intr-un sfarsit a adormit, asa ca eu astazi sunt moarta de somn[|)] Nu stiu ce poate sa fie ca dintii nu cred, desi nu are decat 6 dinti. Mai e cineva cu asa putini dintisori, parca si Romana zicea ca Cristi n-are decat 6. IOANA: multa sanatate MIHAELA: uite aici http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=35422 CORNELIA: important este ca e bb bine, altceva nu mai conteaza. Nu stiu daca e mai greu cu baieti, ca n-am avut fetita, dar cu siguranta e la fel de interesant [:D] O sa stii cu siguranta sa te porti cu el la momentul potrivit, stai linistita. [:)] NICOL: nashpa faza cu cainele, nici eu nu pot sa-i inteleg pe astia care au ceva cu animalele. Le lipseste ceva, cu siguranta.[:D] V-am pupat. Asteptam noutati de la fetele care n-au mai scris de mult. Magdone si Razvan (19.07.2003) [url="http://community.webshots.com/user/magdone2u"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hop si eu! Rusine sa-mi fie ca de atata timp nu am scris nimic...dar v-am citit si sunt la curent cu aproape tot! Felicitari Romana si Felicitari Cornelia! Sunteti niste curajoase! Incercam si noi pt. bb2, dar tare as vrea sa fie fetita! Asa ca mai studiem problema! Matei e bine si e tare smecher... ma uimeste pe zi ce trece...atat cat apuc sa stau cu el! Ma omoara serviciu asta ca mi-or ridica o statuie din branza si o sa o manance cainii!!! Asta e... riscuri si avantaje! Va pup si numai bine la voi si la copilasi si nu in ultimul rand la bb din burtica! ROMANA&BB MATEI
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

noaptea trecuta si stef s-a prepelit pana la 4.20 cand s-a trezit si nu a mai fost chip sa-l culc decat cu mine in pat. asta e. ieri am facut vaccinul pentru varicela!!!![medic] cand il vede pe doctor incepe sa urle ca din gura de sarpe!!!!! dar a trecut!!! am scapat cu bine si de asta!!!! pupici gaby si stefan http://www.community.webshots.com/user/cgaby100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vai,cornelia,ce bucurie!!!sa iti traiasca puiutii!esti o fericita! cat mi-as dori si eu un baietel! fii convinsa ca starile si temerile tale se datoreaza schimbarilor firesti care au loc iar in mintea si trupul tau...vor trece la fel de repede cum au venit![il]inca o data iti spun ca tare mi-esti draga,poate pt ca simt ca esti sensibila si emotiva ca subsemnata!ai grija de mariuta si de burtica pretioasa! Alexandra mare si Alexandra mica(10 iulie 2003) http://community.webshots.com/user/alexandracojocaru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Amik, [pup]. Esti foarte draguta. Uitasem. Marox, vezi, inca o exceptie. Tu ce mai faci? Ai aflat ce e bb? Fetelor, cu bebe totul e bine, dar eu am contractii si inca mai sangerez si dr-ul mi-a zis ca data viitoare vedem daca e cazul de cerclaj. Eu am colul scurt, dar asa e el, nu ca s-ar fi scurtat. Si ma gandesc, nu e prea tarziu, la 20 de sapt. pt. cerclaj? Eu sper sa nu fie cazul. Iau in continuare tratament si stau cat mai cumintica, dr-ul mi-a zis sa nu fac nici un efort. Roman74, ce bine ca ne mai scrii! magda Maria are 7 dinti (e adevarat ca are, in schimb 4 masele), dar dintisorii i-au iesit f. greu. Inainte d ea face 6 luni i-a iesit primul, dupa care ceilalti la distante f. mari. Am observat ca in perioadele cand ii dau calciu, ii mai iese un dintisor (parca mai zicea cineva asta). Romana, tu ce mai faci? Nu ai timp sa ne mai scrii? Va pupam Cornelia [gravi] (15 sapt.) si Mariuta (2 iulie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gio, Taisia este haiosica foc cu ochelari..dulceata de fetita. Cornelia, wow..ce veste...sa-ti traiasca baietelul....vreau si eu un baietel.Am avut niste emotzii zilele astea ca imi intarziase si mie...dar m-am linistit...oricum nu era cazul acum.[:D] Carmen si bb Maya Alexia [url="http://www.community.webshots.com/user/carmenmaya"]Poze cu Maya[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...