Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi de iunie-iulie 2003 (36)


Oana_B

Recommended Posts

Cornelia: Felicitari pentru bb2-baietel. Eu care am doi pot sa-ti spun ca nu e greu cu ei. Cind sint mici nu conteaza sexul, iar cind mai cresc... mai vedem, oricum nu vor atitea haine ca fetele (sper!). Ai mare grija de tine si sa vezi ce drag o sa-ti fie baietelul. Si eu am fost dezamagita cind am aflat ca bebe2 e baiat, dara acum il iubesc foarte mult. Alin e mult mai activ decit era Cristi, cind il tin in brate se intinde dupa jucarii sa puna si el mina... e ceva de genul „ si eu, si eu“ si se lupta sa ajunga la ele. E asa de dulce. Pe 25 face 5 luni si se vede ca e deja marisor si intelege altfel viata. Si cu bautul laptelui e mai usor acum ca am invatat sa-i respect dorintele. El e cu totul altfel decit era Cristi . Si sa-l vezi pe Cristi cu cita dragoste il imbratiseaza. Sint asa de draguti. Magdone: Cristi are doar 4 dinti dar ii ies masele, nu stiu cite ca e cam umflat cam peste tot. In legatura cu somnul eu te inteleg foarte bine. Cu asta micu, Alin, am program noaptea. Mai nou dorm si eu vre-o ora si ceva cind doarme noaptea, dar de la 3 la 6 dimineata am program de masa si de leganat carutul, ca am descoperit ca doarme mai bine in carut. Mai dorm apoi pina la 10 si asa reusesc sa-mi fac si eu somnul, ca sa rezist peste zi. In general Cristi nu se trezeste noaptea ( mai nou). In rest sintem bine, Cristi e cuminte, ma ajuta sa fac patul, sa pun hainele in masina de spalat. De vorbit nu prea vorbeste, dar a inceput sa denumeasca obiectele, chiar daca uneori nu inteleg ce vrea sa zica. Marox: Sper ca esti bine. Catan: Un pupic de la Alin. Mersi ca mi-ai raspuns la subiectul postat de mine la “parintii intreaba, parintii raspund”. Problema cu somnul lui Alin dureaza de mai bine de doua luni. De fapt el nu si-a facut un program normal de somn, dar eu mai sper. Romana74 Ce mai e nou pe la Cluj? Mi-e asa de dor de acasa. Tu ce faci te-ai intors la servici? Ioana Sora Bine ca nu e mai rau. Dar care mina e in ghips? Cum te descurci asa? Nicol74 Eu nu inteleg cum o ajuta guma de mestecat la cariile deja existente. Daca e din aceea care se topeste nu patest nimic daca o inghite, principalul e sa nu se innece cu ea. Adina Chiar daca Jasmina se culca tirziu de ce nu lasi treburile pe dimineata? Eu imi fac treaba ziua iar Cristi e cind linga mine la bucatarie sau in baie, cind in camera. Il mai las si singur dar daca nu se aude nimic ma duc repede sa vad ce face. Tu nu stai acasa cu copilul, mergi si la servici? Oricum trebuie sa se invete ca mai ai si altceva de facut decit sa te joci cu ea. In privinta schimbarii programului de somn nu stiu ce sa-ti spun deoarece si eu am probleme de genul acesta cu cel mic si nu pot face nimic. Romana, Cristi (22.06.2003) si Alin (25.06.2004) http://www.geocities.com/bebe_iunie_iulie_2003 si mail pentru poze bebe_iunie_iulie_2003@yahoo.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Romana draga, pe la Cluj e super... mai ales ca acum a nins si la noi spre deliciul lui Matei care imi arata ca zapada pica din cer si se asterne! In rest e cum stii, un oras full de masini de ti-e frica sa conduci ca tot timpul tre sa iti grijesti masina sa dea un nebun peste tine si alte noutati nu mai prea am ca eu dupa cum bine ai inteles, lucrez de cand avea Matei aprox. 7 luni si vin in general seara acasa! Ce mai e cu site-ul nostru? Mai pot trimite poze? Hai fie-ti mila de mine si spune-mi ca am ramas in urma la capitolul asta! Cand vii la Cluj, Romana? Tare as vrea sa ne intalnim! Sa stii ca te admir forte mult! O sa iti spun eu mai multe in particular... sper! In rest tote cele bune la mamici, bebici si burtici! ROMANA&BB MATEI
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Romana, multumesc mult pt. incurajari. Pupici lui Cristi si Alin. Carmenutza, pai asteptam sa ne anunti, cand o fi cazul [;)]. Fetelor, am mai scapat de o grija. Mi-am anuntat sefii! M-am fastacit tare, dar ei au fost draguti. Asa ca ma simt mult mai bine acum. Va pupam, Cornelia (15 sapt.) si bb Mariuta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Si ca de obicei,incep cu prognoza meteo[:D].Iar a nins muuult ieri,zapada se asezase insa azi a plouat(ploua si acum) asa ca zapada s-a dus si nu o pot scoate pe pitica afara. Se pare ca copii nostrii s-au inteles ieri seara sa ne faca nopti albe.Si Paula a fost agitata si s-a trezit.Am luat-o&leganat-o si a adormit pana la urma in pat cu noi. Am fost ieri prin oras si mi-am luat niste decoratii de Craciun,5 stelute si comete(formate din beculete) de pus pe geam.Am luat niste globuri si copotzei.Si neaparat Mirunei spray cu zapada artificiala. Paulei acuma ii ies masele aci saliveaza tare mult. Cornleia-felicitari pt baietel!Pai nbu asa e fain,fetita si baietel??O sa fie supeeeeeeer!Oare ce o sa zica Mariuca? Marox-tu ce noutati mai ai?Sper ca esi OK. Cgaby-ce scpumpel copil ai!Sa-ti traiasca! Crisa-sper sa te simti bine in luna de miere. pupici. maria,[mamica] de Paula [patut](1 an) si Miruna [zana] (13 ani) [pegeam]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iote ca am ajuns cu bine in Canada!!! Va dati seama ca am dat putina apa la soricei cand am plecat.... Cornelia, ai sa-mi dai o bere!!! Ti-am zis io ca e baiat!!! Elena, ce e cu tine, ca vad ca nu ai mai intrat. Impresii inca nu am ca abia aseara am ajuns. De dimineata cine bantuia pe la ora 4:30 prin casa [bang][bang]. Pup si va tin la curent
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Cornelia, ai sa-mi dai o bere!!! Ti-am zis io ca e baiat!!!
BA SA STAI LA COADA MADAM, CACI "HARTIILE VORBESTE". PRIMA CARE A DAT IN SCRIS CA-I BAIET AM FOST EU!!! SIC!!! Bibi si [copil]David (08.07.2003) http://community.webshots.com/user/bgoran
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Mi se pare ca e mult mai greu sa ai baietel si ca nu o sa stiu sa ma port cu el.
Cornelia mama, dupa cata vana ai in tine, fac pariu ca ai sa te descurci STRALUCIT cu fiul tau. Ai un temperament puternic si esti perseverenta, adica taman buna sa cresti si sa educi un baiat. Esti calda si sensibila, adica taman buna sa cresti si sa educi un baiat. Esti frumoasa, adica taman buna sa concepi un baietel care sa rupa inimile fetelor. Draga mea, esti perfecta pentru o mama de baiat. Cine o sa bata GIVE ME FIVE peste 2-3 ani cu fiul ei? Cornelia! Sa fie intr-un ceas bun si baga tare documentare cu decalotarea si alte alea, tipic masculine[:D] Bibi si [copil]David (08.07.2003) http://community.webshots.com/user/bgoran
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cornelia felicitari pentru baietel.[bis]Si vezi dr. ala francez s-a inselat. Cea mai buna combinatie. Si cum a reactionat taticul?! Bibi nu vreau sa te stresez dar daca nu m-ai uitat si mai ai timp, poate imi dai un raspuns la PM Crisa Doamne dar departe ai ajuns! Si ramai acolo ? eu nu m-as mai intoarce. Sa pui poze sa te avem mai aproape. Romana bine ca mai dai un semn de viata! De somn nocturn ma plang si eu... Revin cu rugamintea de a ma ajuta cu Sansovit multiminerale ; nici nu stiu daca exista in tara noastra acest produs; farmacistele nu stiau nimic de acest produs. Flaviu Andrei al meu cred ca a auzit de sf Neculai stateam in pat in ideea ca-l pacalesc pt somnul de pranz, Flaviu a venit si el in camera cu : un ciocan, o scandurica, o cheie mare si una tubulara si doua surubelnite. le-a ciocanit el pe acolo pana il vad punand sub perna cheile si surubelnita,pe noptiera a asezat ceasul pe scandurica si alaturi de icoane mi-a pus ciocanul. era un aranjament perfect... se mai dadea in laturi si=l privea si apoi iar il rearanja! dupa care a luat ceasul de un maner si mi-a facut pa pa si a-a-a- sunetul specific pt somn. In felul asta mi-a urat somn usor! Cand a parasit incaperea mi-a inchis si usa.[:D][:D] Va doresc o seara usoara, o noapte buna si ne mai auzim. Mihaela si [copil] Flaviu [url="http://community.webshots.com/user/pojogao"]Poze Flaviu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Romana74 Am aflat de la fratele meu cu care am vorbit la telefon ca a nins la Cluj si e frumos . Nu stiu cind o sa vin, poate la primavara sau la vara ( am scris primavara fara sa-mi dau seama asa ca am speranta ca av fi la primavara). Trimitem pe PM numarul de telefon si o sa te sun cind voi fi la Cluj. Daca vrei tu sa trimiti poze trimite, dar scrie-mi aici pe forum ca eu nu m-am mai ocupat de site din lipsa de timp si nici nu am mai verificat mailul. Asta e valabil pentru toate fetele, daca mai vreti sa punem poze le trimiteti si-mi spuneti. Acum nu mei e restrictia cu marimea fisierului ca s-a marit spatiul de manevra. Oare ce mai face Alinuta . Cred ca daca nu ne-a mai scris de mult e semn ca tatal ei e foarte grav sau poate ca a murit ( Doamne fereste). Alina ne gindim la tine. Crisa Da' repede ai mai ajuns in Canada. Iti doresc sa te simti bine, sa ne povestesti si noua. Cu cine l-ai lasat pe Tudor? Bibi: Ai avut dreptate cu bb2 al Corneliei. Ce mai face David? I-au trecut oxiurii? Daca ati fi vazut ce dragoste mare e intre baietii astia ai mei. Cristi mi-l cere pe ALin sa-l imbratiseze. Si il stringe cu toata putera lui de copilas mititel. Mai nu-mi pare rau ca l-am facut pe al doilea asa repede. A fost greu , dar a meritat. Poate ca dupa ce trec si greutatile astea de acum si ne punem si noi la casa noastra fac si o fetita. Ori poate ca al treilea bb va fi un impuls sa ne mutam. Romana, Cristi (22.06.2003) si Alin (25.06.2004) http://www.geocities.com/bebe_iunie_iulie_2003 si mail pentru poze bebe_iunie_iulie_2003@yahoo.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai, mai ce coicidenta!!! tocmai voiam si eu sa va vorbesc despre somn, si hopa, iata ca taman asta era tema de discutie pe aici... oricum, eu vroiam sa ma laud cu baietelul meu cel mic, de vreo 2-3 zile adoarme singurel, in patut, la el in camera, dupa ce are un mic 'schimb de replici' cu fratele mai mare... asa ca sper ca de-acum asa sa ramana!!! PATURI SUPRARPUSE - noi asa avem la ei in camera, deocamdata insa nu avem saltea decat la cel de la 'parter', unde doarme bogdan; tudor inca doarme in patutul de bebe. SINGUREI IN CAMERA - noi din prima zi i-am culcat singuri in camera, of course, tudor impreuna cu bogdan, ca n-avem decat 2 camere... am tinut mult la intimitatea noatra. normal ca au fost si vor mai fi zile cand ii luam cu noi in pat, daca sunt bolnaviori, si dimineata ne dragalim toti 4... anamaria, mami lui Bogdan - 04.07.2000 si Tudor - 13.06.2003 poze: http://photos.yahoo.com/mirmirion
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...