Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi de iunie-iulie 2003 (36)


Oana_B

Recommended Posts

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Cornelia pt tine un raspuns rapid ca mai mult nu pot cat am fost insarcinata nu am baut cafea, de altfel eu nu mai beau cafea de vreo 7 ani, nu am baut alcol decat asa la craciun si de paste, am mancat insa mult dulce cam dupa 6 luni si ce-i drept am mancat si ciocolata eu zic ca putina, sotul spune ca voiam si 2 ciocolati o data. Cacao si alte excitante nu inmod contient, adica poate prin prajitura. Nu am mancat decat peste ca si carne si in rest alimentatie lacto-ovo-vegetariana. Cu toate astea ce mi-a fost sortit ... asta avenit!!! UN BAIAT RAPID desi in burta a fot lenes. (l-am nascut la 42 de sapt) Insa am lucrat mult cu calculatorul ceea ce nu cred ca e bine. Asa am citit in reviste de specialitate. . Mihaela si [copil] Flaviu [url="http://community.webshots.com/user/pojogao"]Poze Flaviu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor Am revenit si noi acasa aseara tarziu. A fost tare frumos si emotionant. O sa scriu mai multe amanunte, dar mai am de trebaluit. Cornelia, ca fain daca va fi baietel; o sa ai o pereche tare faina. Ioana, imi pare rau de achizitie; sa ai grija de ea. Elena [flo] pt. postarea ta cu privire la articolul din jurnalul. Am vrut doar sa va salut, va citesc si revin Pupici Bychi si Tiberiu (28 iulie 2003) [url="http://community.webshots.com/user/tibicu"][hia] [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!!! Auzi la ea, 89 cm si 15 kg...pai fi-mea are 82 cm si o consider inalta, si 10 kg!Felicitari, tot in top va mentineti! Elena, Dana, de acord cu voi!!! Chiar vb cu o prietena, cand si-o manifesta interesul copila, cum ii denumesc "obiectul" respectiv????[alcool]Denumirea "clasica" sau cea din dictionar?????????[:D]Elena[help] Cornelia, eu cu cola si cafeaua am cam rarit-o in sarcina, ca aveam contractii..in schimb fast-food..la greu!!!Nu stiu frate de ce, dar nu ma puteam abtine..chiar cu o zi inainte sa nasc eu eram la KFC si mancam aripioare[:D]..ce miros o fi avut lichidul amniotic[:-)))][:-)))] no comment!!! Noi ne culcam intre 21-22, fara comentarii, ii facerm baita, o punem in pat, ii zicem noapte buna, ne rade cu toata fata si pica lata... Cam atat, Gio si Taisia [url="http://community.webshots.com/user/taisiaeliana"]poze cu taisia [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dragi mamici, avem si noi prima maseluta. de fapt, de-abia au iesit varfurile! saracuta... madishor ceea ce spui tu privind ora de culcare, dar am renuntat dupa o saptamana. rezultatul a fost ca s-a culcat si mai tarziu. pur si simplu statea treaza si se juca cu perna, cu piciorutele ei, cu ochii/gura mea, cu ce apuca! si tot ma chinuiam ca se cobora din pat. in timpul asta s-a culcat mai tarziu, cam pe la 1 noaptea. [bang] deci... nu functioneaza chiar la toti! fiecare copil are alte apucaturi si alta personalitate. cornelia felicitari pentru baietel! te inteleg ca spui ca nu esti sigura pana nu vezi. si dr meu mi-a zis ca va fi baiat. eu: sigur? el: sigur oricum nu se poate spune. eu: 75%? el: ei, mult mai mult!!! mai tarziu am facut o eco la un spital si r acolo a zis ca va fi sigur fetita. si asa a fost! dar si eu cred ca vei avea baietel! cat priveste sacul de dormit... can era mica (pana la 6-7 luni) mergea fara problema. acuma tipa ca din gura de sarpe ac-o pun in asa ceva... elena spor la lucru! si jasmina ma ajuta s-o imrac, ba se chinuie de mult timp sa se imbrace si singura. o mana reuseste s-o bage, amandoua mai rar! la momentul de fata e foarte in sa incerce sa se incalte singura. dar nu reuseste decat cu incaltamintea mea sau bine-nteles cu a sotului. e tare comic cand incearca cu ghetutele ei si nu reuseste si se enenveaza si le tranteste pe jos! sau can isi ia piciorul in mana sa-l "ajute" sa gaseasca drumul cel bun! despre calciu... eu nu cunosc pe nimeni pe aici care sa dea calciu copilului, si nici doctorul nu recomanda! doar in cazuri in care se constata o lipsa. bine, mai revin ca trebuie sa fac ceva mancare! Adina & Jasmina (24 iulie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor. Multumesc pentru urari. Azi am scapat de primul control. Problema e sa nu mi se deplaseze iar osul pe sub ghips. Doctorul m-a cam bagat in sperieti azi. S-a uitat la radiografiile facute in Brasov si a spus: da... cred ca trebuie sa rupem iar mana si s-o punem la loc. Era sa lesin acolo. Dupa care, mi-a facut alte radiografii si am scapat de chestia asta. Uraaaa ! Romana, stanga e in ghips. Ma descurc cum pot, ce sa fac ? Asta e. Cata va sta la ai mei pana dau jos ghipsul. Cornelia, sa-ti traiasca baietelul ! Eu nu m-am atins de cafea, ciocolata, Cola si tutun cat am fost gravida. Am mai "scapat" la Cola, cand erau calduri mari... Romana74, bine ai revenit. Apropo de somn, mai nou Cata nu rezista mai mult de 19:30-20:00 seara si se trezeste pe la 6, dupa care doarme de pe la 9 pana pe la 10:30. Ioana & Maria Catalina http://photos.yahoo.com/ioana_sora
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Magdone legat de calciu el se da zece zile pe luna in fiecare luna care contine"r" adica ianuarie, febr... si se asociaza si cu D3 adica Vigantol acesta din urma conform noilor programe se da pana la varsta de 2 ani. Eu ii dau lui Flaviu Ca+Mg care se numeste gluconalactat de calciu si magneziu. Adinag la noi in tara daca intrebi medicii majoritatea iti vor spune, legat de Ca ceea ce i-am spus Magdonei. Elena ma bucur pentru tne ca ai reluat serviciul. Eu una de maine l-as incepe. Nu stiu cum ai reusit sa te acomodezi cu aceasta "imparteala" casa -copii-serv. ? din cauza somnului de pranz, care este destul de greu de "adus" lui Flaviu, imi vine sa innebunesc; fac crize de nervi si aproape ca nu ma recunosc. de aceea imi doresc o schimbare majora, poate asa am sa am mai multa rabdare; stand cu el atat de mult ... nu am crezut ca am sa spun ca nu mai rezist. si nu sunt genul plangacios! Legat de somnul de seara Flaviu adorme pe la 21-21:30 si pana dimineata la 7-7:30 dar somnul nocturn are diverse intreruperi haotice. Ziua doarme, daca doarme, maxim 2 ore. In casa la noi e la fel de cald sau poate chiar mai cald ca la Dana. Cred ca noi doua ce ne scaldam in caldura!!![:D] Nu are in picioare nimic si nici invelit nu sta. Ma amuza gandul: cum ar sta Flaviu, asa cum il stiti voi ca il "barfesc " eu, intr-un sac de dormit?![mariaj] Bychi fii mai darnica la povestit si lasa si tu niste poze caci sunt sigura ca ai facut. sa stii ca Flaviu abia acum roteste limba in gura asa cum facea Tibi asta vara si toamna. Legat de ce va rugasem cu Sanosvit cel ce imi spunea cineva, scuze dar nu mai stiu cine, este fara minerale ci are doar Fe. Multumesc de sugestii oricum!!! O sa pun si eu poze asa ca, pana nu-l azvarl pe geam pe copilul asta il mai puteti vedea la ceeasi adresa.[:(!] Albumul se numeste "Pozele unui .... baiat cuminte..." Mihaela si [copil] Flaviu [url="http://community.webshots.com/user/pojogao"]Poze Flaviu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela sau cine mai da Calciu, uitativa pe cutie si spuneti-mi si mie cum se cheama si ce concentratie au mineralele? (asa pot gasi poate un preparat asemanator). multumesc mult! Ioana iti doresc multa sanatate, ca greu e cu mana in ghips! noroc ca poate sta Cata la ai tai! Adina & Jasmina (24 iulie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si la noi a plouat astazi toata ziua. E o vreme [bang][bang] buna numai de dormit. MI-e atat de dor de vremea in care putem sa mai dorm si eu din cand in cand. Bebita mea si sambata sau duminica se trezeste la 6-6.30. Deci trebuie sa ma joc cu omida si vacuta, cu papusa si trenuletul... Imi cad ochiii, dar ma joc. Sper la vremea cand o mai creste si o sa stea mai mult singura in camera ei. Alune ati dat copiilor pana acum. Nu ma ceratati, eu doar intreb. [bis][bis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...