Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de sept-oct 2004 (4)


Oana_B

Recommended Posts

Venim si noi la apel suntem tare rasfatata de toata lume dar nu am ce-i face. La mine imi cam plange la baita asta pana a venit nasica ei si ia tras o smotoceala nu ca noi vai sa avem grija si tot cu frica de urla cat o tinea gura de nu putem sa ii fac nici un masaj dupa baie si acum sunt fericita ca stiu ce sa ii fac. Am schimbat si cadita ca era cam mare pt noi am luat una clasica si ii fac mai bine baie sta si ea in apica suntem fericiti. Baita eu o fac cam pe la 10:30 mai papa ceva si pe la 12 imi adoarme si se trezeste cam pe la 3:30 apoi din 2 in 2 ore si spre dim are 3 ore cand mananca din ora in ora nu stiu cat e de bine dar nu am cum altfel asa s-a obisnuit. De ieri am observat ca gagica noastra ne urmareste oare chiar vede ca orice ii plimb prin fata se uita dupa el si cumatra mea s-a minunat ca a zis ca nu a mai vazut copil sa vada asa la o luna si o sapt. Ca isi tine capusorul nu mai zic o fi un copil precoc? Ne uimeste zi de zi uneori imi raspunde ce ziceti de asta? Eu sunt disperata si fricoasa ca ar cam fi momentul sa nu imi mai tin barbatul pe uscat si nu ma simt ok jos in plus eu inca mai am ceva scurgere si e cam jenant, miercuri fac 6 sapt asa ca iar am uitat sa sun sa imi fac programare [bang][bang]. Nu stiu cum a fost la voi la botez dar pe mine m-au apucat toti nervii cand am vazut pe caseta cum mi-a apucat-o popa ca imi venea sa ma duc a doua zi sa ii zic ceva nu ia tinut nici un deget in urechi sau gurita de era sa se inece fata si s-au speriat toti sincer nu am nici acum ganduri bune asupra lui desi suntem cunostinte de familie. Ma inscriu si eu la adormit cu bb langa mine si trezita dupa ceva timp. Altceva vroiam sa va spun eu am trecut de la pampers-ul 1 la 2 si nu imi plac deloc sunt oribili de ce nu ii fac la fel mi se pare ca nu absoarbe deloc. Gata ca s-a trezit va tuc sweet. Danina si Paula-Diana http://community.webshots.com/user/danina120
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
buna ziua la toata lumea-aici e inca zi, Lia doarme de vreo 3 ore- mare minune...eu poftesc la inghetata, dar nu am voie-dieta fara lactate pentru diaree si vomitat am citit wi eu cu atentie sfaturile de dormit noaptea...doar-doar. La noi cred ca e de vina tati- ca vine de la serviciu la 12 si nu resita sa nu o ia in brate. Ieri i-am facut baita la unu noaptea-si a adormit, dar doar la mine in brate, pana la 4 dimineata nu am reusit sa o pun in pat... Kittie- ai grija cu alaptatul intinsa, in pat, am auzit cazuri in care au sufocat copilul cu sanul- eu alaptez in fund, in pat, si asa si adorm, cu bebita in brate...sper si eu sa nu o sufoc, dar nu pot sa nu adorm... Crismir-eu zic ca fi-mea(o luna si o saptamana) vede, daca observa detalii nu stiu-dar se uita de cateva saptamani in oglinda, mai curand e foarte atenta cand misti o jucarioara pe langa ea- nu cred ca vede in culori inca...de fapt se spune ca vad de la nastere, dar doar lumini si umbre si doar la 12 in departare... Pentru constipatie- lui Alex cel mare i-am dat suc de morcovi rasi si a mers-dar doar de la 3 sau 4 luni(uite ca nu mai tin minte exact , sunt 11 ani de atunci).pana atunci ne-am chinuit cu supozitorul... fetelor -voi cum i-ati pacalit pe bb-i in marsupiu? ca fi-mea plange ca din gura de sarpe...si as vrea si eu sa o car prin casa si sa am mainile libere acum trebuie sa fug ca se trezeste si vrea papa- dupa 4 ore cred ca e moarta de foame... ana maria http://community.webshots.com/user/anababa100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

intrebare de 10 puncte: mamicilor care dati la bebei milumil, cum facet sa-l dizolvati cum trebuie in apa ca mie mi se pare infiorator de greu. In legatura cu mierea NNNUUUU, sub nici o forma! Este f. periculoasa la bebei Geo si Damian (nascut pe 01.10.2004) http://photos.yahoo.com/giorgios72
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele! Cristina Blue77 chiar vorbeam cu Cristina mcm de tine ca nu mai stiam nimic de tine, ma pregateam sa-ti trimit un pm Danyce Ralucule unde sunteti bre???? mai bagati si voi un ochi pe aici noi dormim Slava Domnului dupa o criza de colici, Doamne nu inteleg de la ce tot face... Azi i-am dat pt prima data baby gripe water vad ca scrie ca e si sedativ usor , cine mai da la bebe vede vreo diferenta? Plus ca am cumparat si Espumisan L care e tot un fel de Sab simplex, adica e aceeasi substanta in continut firma probabl difera./ Noi am umblat azi prin selgros sa-i iau scaun de masa si nu mi-a placut cel de acolo drept urmare am comandat de pe net, astept joi livrarea. va pup si ma duc si eu la un somn aa era sa uit azi ar fi fost a treia zi de constipatie i-am dat vreo 50 de ceai de musetele cu colici baby calc parca si ne kakalim intr-una adica a facut de vreo 3 ca lumea de tot ultima data eu era in chiloti ma pregateam sa-mi fac dus si o alaptam si a facut un BIG caca de m-a udat pe chiloti Mada,un om. Cu frica lui Dumnezeu si Ilinca Teodora http://community.webshots.com/user/madaspa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mada sa traiti prezent la raport, dar nu prea am ce raporta, al meu copil face ca pana acum o data pe zi caca. Mai nou isi suge degetul mare si scoate sunete ca la cocina[alcool] Prietena Suzi- suseta- nu ii place dar gura ii tace . Bagam somn ca eroii si eu si Dim si Tristan si catelul Nick, nu stiu ce ne-o palit mai nou, dar de vreo 3 zile o tinem intr-un somn dimineata pana la 11-12, nici macar Nick nu are tupeu sa vina sa se ceara la caca [il] Tristan doarme de la 12 noaptea la 6-7 dimineata apoi ii dau 120 ml care ii rade in 15 minute si apoi baga somn iar pana la 11- 12 cand trebe sa manance iar. Miere?????????? Bey io stiu ca nu tre sa dati miere la copii pana la 1 an si la 1 an se incepe treptat cu mierea... Acu faceti cum stiti voi, zic si io ce stiu de la scoala.......... Am facut poze noi si le-am pus colea pe webshots Marsupiu eu il bag acolo de pe la 5-6 saptamani, si tare ii place si ca sa nu i se balangane capul ala prea rau cand ma grabesc ii dau haine cu glugi asa ca se infige in glugi ahahahhaa, ce exprimare mai am si eu cu statul in fund eu il pun asa dupa ce termina de mancat ca sa ragaie, ca asa o zis Roandre ca face si intr-adevar imediat vine ragaiala, nu il tin in fund mult cam 2-3 minute.... Bey Kittie, nu iti pune amu cozi si becuri ca poate ii place copilului si apoi tre sa faci asa non stop ahahaha Dar m-ati innebunit cu preturile alea de acolo, cand eram eu colea erau si atunci scumpe dar voi vb mai nou de 3 milioane asa ca si cum ar fi 30 de mii.....Doamne Doamne ce preturi... Kittie am vazut pozele, dar chiar chinuira copilul in cazanul ala........ Si eu vreau sa ma duc la Bruxeles sa botez copilul tot la ortodoxii romani... HMMMMMMMMMM, adevarul ca si pe sora-mea a bagat-o in cazanul ala de 4 ori, in numele tatalui fiului si sfantului duh si amin... de zbiera copila , ca am crezut ca se sparge ceva in biserica aia........... mda nu mai zic nimic ]sanii is urati bey fetele, cu trasul de fiare poate se mai repara dar in sus nu mai stau ei never... ba da o s stea in sus in apa, ca acolo plutesc, lasa Andreea ca nu s-o uita Dorul amu la tzatzele tale , s-o uita omul la copila si i-o trece. Daca ti-e chiar asa de rusine cumpara sustinatoare din alea de se lipesc pe piele, si stau tzatzele in sus, si nu se vad, sunt transparente dar se simt... iar cu mameloanele mai asteapta ca s-or retrage si alea si s-or face roz... [xinpat] am facut si nu am avut nimic, chiar mi-a placut [:p], acu sa nu radeti de mine cam asta este pupici ralucule http://community.webshots.com/user/ralucule
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Na, ca am trimis si eu un mesaj pe la 6 si vad ca abia acum s-a postat. E, asta e. Mai Ralucule, sustinatoare d'alea poate tot pe la voi pe acolo, ca aici unde or fi si cat costa nici nu vreau sa ma gandesc, da' bune mi-ar fi si mie. Nu pt. al meu sot, ca saracu nici nu are timp sa se gandeasca ca nu-i plac, da' pt. mine, sa mai scap si eu macar de unul din complexele ce le am... Nu miere, eu am mai spus-o! Eu sunt moarta de somn, nu pt. ca nu mi-ar dormi copilul, ci pt. ca nu m-am indurat sa ma culc pana nu citesc tot ce ati scris. Astazi am facut calculul cat a mancat pisicutu meu si pana acum (dar mai are doua mese pana se fac 24 de ore) a mancar 765ml. De obicei, noaptea mai mananca cel putin 200ml, deci sunt f. fericita, asta nu ca as sti cat tre' sa mance, da' mi se pare mie ca mananca bine. Ei, io va doresc o noapte linistita si vb maine. irina si BB Daniel http://community.webshots.com/user/irinaciurla
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kittie, eu stiu de la dr si asistenta moasa care facuse cursuri de lactatie in SUA ca daca e sa aiba colici, are colici, asa ca se poate manca orice-eu una mananc tot ce prin si mai ales legume si fructe tot de frica constipatiei ca dupa nastere iimediat era rau de tot. Eu pe ANdreea o linistesc cu Sabsimplex 15 pic odata. Despre miere si eu stiu ca nu e voie -tot asa ca poate contine bacterii. Fetelor se plimba cineva prin parcul Kisselef? GAta plec ca e tarziu si-mi pica ochii de somn Numai bine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irina daca al tau barbat nu zice nimic tu ce te complexezi singura? Mda.... mie mi-e frica sa vin in Romania pt ca or sa inceapa toti asa zisii prieteni si rudele cu idioata afirmatie: Vai Ralucule ce te-ai ingrasat, dar barbatul tau ce zice? Si apoi urmeaza : da ce marime porti acu? Cum aratai si cum ai ajuns.... Asa ca am zis ca nu vin ca ma apuca iar complexele, si abia am scapat de ele. Acu de unde oi lua tu chestiile alea de lipit nu stiu? probabil ca de la sutienarie, sau daca nu are acolo, sigur la un sex shop, ca is de latex si pe acolo tre sa fie... aci gasesti in abele locuri si nu sunt scumpe costa 10 euro perechea, chiar azi am vazut, ma gandeam sa imi iau, dar am vazut un sutien mishto si l=am luat pe ala. Dar cu preturile la romania, m=am convins, urs din ala de zicea Kittie, e si aici si aici e 20-25 de euro cam asa, si colea....... adica se pun si taxele de import??????? eu nu mai am cuvinte cand aud de preturi... Asa ca Irina nu te mai complexa ca nu are sens, copilul e sanatos, frumos si tu la fel, stii eu am o vorba : GRASA GRASA, DAR FRUMOASA..... NU SLABA SI SLUTA Acu, ca tzatzele is smochinite laas ca nu e bai, sunt sutiene pushup, mai faci un exercitiu, cand spargi mingea de tenis intre maini sigur stau tzatzele in sus :)))))))))))))))))) hai ca deja delirez aici balarii paaaaaaaaaa ralucule http://community.webshots.com/user/ralucule
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...